Jak na mravence v domácnosti?



Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?)
29.5.2013 8:55

Dobrý den všem, tak se mi asi pomalu daří likvidovat mravence . Za více než tři roky sežrali naprosto vše, co jsem jim dal a teprve nyní se zdá, že boj s nimi končí. Je pouze otázkou, co na ně vlastně zabírá. Jak jsem psal, nakoupil jsem za tu dobu 14 druhů nástrah a ty jsem různě kombinoval a denně doplňoval a díval se, co se okolo domu děje. Všechny kupované nástrahy měli deklarováno, že si je nanosí do hnízda a tam postupně buď uhynou, nebo způsobí neplodnost .  Další produkty, které jim "nevoní" jsem používal preventivně tam, kam se ještě nedostali. Myslím tím pepř, savo, ocet, jar, kvasnice, prášek do pečiva zbytky ředidel, oleje a jiné silně aromatické odpuzovadla atd.  Navíc je v půdním prostoru už nějaký čas uchycen vibrační plašič mravenců, který 2x za minutu vysílá vibrační a rušivý signál. Teprve ale až po použití BORAXu smíchaného s medem se začaly dít viditelné změny. Když se ale dívám okolo domu, vypadá to, že tam nejsou ani jiní (malí)  mravenci , ani "rybičky" u odpadů, nejsou tam sršni ani vosy, které před tím bydleli v mezi . Jelikož je nyní chladno, nelze s určitostí říct, že mám zcela vyhráno. Teprve s příchodem teplých a slunečných dnů totiž začali mravenci vždy aktivně opravovat a budovat své příbytky. Jarda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 21.5.2013 8:47

Tak jsem tou kašičkou natřel lemovací plech u základů a místa u střechy domu, kudy lezou na půdu.Vlivem tepla se kašička změnila v lepidlo a postupně zaschla. Mravenci ji sice přecházejí, ale jejich množství a rychlost pohybu se částečně snížila....a co ta místa, která matlete tou kašičkou,  vystříkat nějakým tím Biolitem, Hmyzovrahem atd...   U nás to na mravence vždycky zabralo. Teda nikdy s nima nebyly nějaké větší potíže, ale možná to bylo i tím, že jsem to v zárodku utnul tím Biolitem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 29.5.2013 8:55

Dobrý den všem, tak se mi asi pomalu daří likvidovat mravence . Za více než tři roky sežrali naprosto vše, co jsem jim dal a teprve nyní se zdá, že boj s nimi končí. Je pouze otázkou, co na ně vlastně zabírá. Jak jsem psal, nakoupil jsem za tu dobu 14 druhů nástrah a ty jsem různě kombinoval a denně doplňoval a díval se, co se okolo domu děje. Všechny kupované nástrahy měli deklarováno, že si je nanosí do hnízda a tam postupně buď uhynou, nebo způsobí neplodnost .  Další produkty, které jim "nevoní" jsem používal preventivně tam, kam se ještě nedostali. Myslím tím pepř, savo, ocet, jar, kvasnice, prášek do pečiva zbytky ředidel, oleje a jiné silně aromatické odpuzovadla atd.  Navíc je v půdním prostoru už nějaký čas uchycen vibrační plašič mravenců, který 2x za minutu vysílá vibrační a rušivý signál. Teprve ale až po použití BORAXu smíchaného s medem se začaly dít viditelné změny. Když se ale dívám okolo domu, vypadá to, že tam nejsou ani jiní (malí)  mravenci , ani "rybičky" u odpadů, nejsou tam sršni ani vosy, které před tím bydleli v mezi . Jelikož je nyní chladno, nelze s určitostí říct, že mám zcela vyhráno. Teprve s příchodem teplých a slunečných dnů totiž začali mravenci vždy aktivně opravovat a budovat své příbytky. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 29.5.2013 10:57

Shodou okolností jsme v sobotu dopoledne zjistili výskyt malých, hnědo-černých mravenců v přízemí domu. Frekventovaná mravenčí dálnice vedla ze skuliny v podlaze nahoru po zdi někam za závěsnou skříňku. Podobné invaze se u nás konají na jaře každoročně, kdy se tihle venkovní mravenci snaží barák osídlit. Vytáhl jsem asi 3-4 roky starý přípravek Maxforce LN, s obavou, že už vlivem dlouhého skladování nebude účinný a pro mravence neatraktivní. Nasypal jsem do mravenčí cestičky dvě malé hromádky prášku (granulek). Za pár minut se ve větším počtu shlukli kolem a začali to zkoumat. Pak si drobné kousíčky začali nosit do té vstupní dírky v podlaze. V neděli navečer už byla jejich dálnice zcela prázdná a dneska ráno jsem objevil už jen jediného zmateně pobíhajícího zbloudilce. Nechápu, že to podobně nezafungovalo u vás, pane Jardo. Že by nějaký mlsnější druh?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.36 (?), 5.5.2014 14:02

zdravím, nejlepší co se mi osvědčilo je maxforce LN... zabralo to po prvním dni... domečky, ocet a jiné jsou zbytečné, vždy se mravenci objevili znovu... maxforce LN funguje okamžitě

tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika