Jak na mravence v domácnosti?



Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?)
2.5.2013 9:57

Dobrý den, tak plašič pracuje a mravenci jsou schopni lézt i po NĚM a nijak moc jim nevadí, asi to bzučení mají jako ukolébavku. Koupil jsem 3 l octa a rozprašovačem jim vždy nastříkám na cestičky - po půlhodině jim to už zase nevadí a klidně si pracují po svém. Včera jsem našel doma SAVO a tak neředěné jim taky dávkuji dle možnosti. Několik jich zatím pochcípalo, ti ostatní je fofrem odnesli a tak uvidíme, co bude dál. Ještě koupím několik balíčků pepře - jak mi zde radíte - a uvidí se. Pokud  má někdo z Vás namíchaný  ten preparát s BORAXem a má to vyzkoušené ,měl bych zájem .

 Jinak děkuji všem za rady - začínám tušit, že budu muset rozebrat střechu a najít jejich "sídlo". Střecha je putová, poplechovaná, klasické prkené stropy a skelná vata jako izolace a půdní prostor vysoký jen 35 cm.To je ale práce na měsíc.

Jarda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 10.190 (?), 17.4.2019 12:00

Ahoj, vyzkousej od Loxirinu mravenci bufet. :) zarucene to na ty mravence pomuze se jich všech zbavit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.107 (?), 2.8.2011 15:58

Jen dodám, že slepice sice mravence nežerou, ale utloukly by se po kuklách. Takže když se vyrýpne v zahradě mraveniště, mají slepice ňamku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.214 (?), 25.10.2011 0:01
Na mravence nejlépe účinkuje ocet. Vždycky když objevím mravence někde, kde nemají co dělat, vezmu hadřík a místo vytřu octem. Někdy se přestěhují o kus dál, tak to tam také vytřu, když to vyčichne, tak se někdy vrátí, ale jakmile to znovu vytřu, tak to vždycky vzdají na pořád. V
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 16.4.2013 12:33

Zdravím, tak tu máme půlku dubna a mravenci se zase probudili a začíná další boj s nimi. Veškeré chemikalie na hubení mravenců v uplynulých letech sežrali a daří se jim stále dobře. Velká škoda, že se nedá sehnat DDT, koupil bych toho kilo a byl by asi pokoj. Koupil jsem tedy elektronický plašič mravenců (je ekologický) a jsem zvědavý, je-li to taky jen "dobrý obchodní trik " na tahání peněz z lidí, kteří se nemůžou zbavit této havěti. Ekologie je vlasně taky jen ekonomická blamáž... Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 16.4.2013 13:02

Buď použít ocet, jak je psáno výše, nebo posypat jejich cestičky práškem do pečiva.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.202 (?), 18.4.2013 11:37

Používám pepř - koupm nejlevnější a udělám někde hromádky. netoxické, účinné.. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 2.5.2013 9:57

Dobrý den, tak plašič pracuje a mravenci jsou schopni lézt i po NĚM a nijak moc jim nevadí, asi to bzučení mají jako ukolébavku. Koupil jsem 3 l octa a rozprašovačem jim vždy nastříkám na cestičky - po půlhodině jim to už zase nevadí a klidně si pracují po svém. Včera jsem našel doma SAVO a tak neředěné jim taky dávkuji dle možnosti. Několik jich zatím pochcípalo, ti ostatní je fofrem odnesli a tak uvidíme, co bude dál. Ještě koupím několik balíčků pepře - jak mi zde radíte - a uvidí se. Pokud  má někdo z Vás namíchaný  ten preparát s BORAXem a má to vyzkoušené ,měl bych zájem .

 Jinak děkuji všem za rady - začínám tušit, že budu muset rozebrat střechu a najít jejich "sídlo". Střecha je putová, poplechovaná, klasické prkené stropy a skelná vata jako izolace a půdní prostor vysoký jen 35 cm.To je ale práce na měsíc.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 2.5.2013 10:21

Pane Jardo, velmi se divím tomu, že u vás nezabral přiípravek Maxforce LN. U nás doma v přízemí baráku se téměř každoročně zjara objeví nová populace mravenců (malí černí). Po nastražení tohoto preparátu ihned začnou granulky nosit do hnízda a během tří dnů veškerý výskyt mravenců ustane. Malou hromádku granulek preventivně nechávám na nějakém chráněném místě až do konce sezony. S mravenci tudíž nemáme žádný problém. Vaši mravenci tyto granulky ignorovali? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 3.5.2013 8:17

Dobrý den, jak jsem psal výše, tito mravenci jsou asi nějaký lesní druh, protože  zde žili na jehličnatém stromě (píšu v předchozích přízpěvcích) a sežerou naprosto vše, co jim dám; třeba se na několik dnů ztratí, ale s teplem a slunečnými dny jsou zpět. Fyzicky jsem jich zahubil tisíce a jsou tam stále. Udělal jsem v dřevěným římsáku škvíru a do ní nastříkal Savo a ocet. Za dva dny jsou tam znovu. Seženu si tu směs s Boraxem a napíšu.

Bojuji s nimi přes tři roky a zatím vyhrávají...

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 21.5.2013 8:34

Tak jsem koupil další bílý prášek na hubení mravenců  BIOTOLL - ale oni ho obcházeli a vůbec ho nežrali, i když bylo napsáno, že je aromatizován a že ho budou vyhledávat.

Od známého jsem dostal maličké červené granulky proti mravencům, on je tím zlikvidoval v garáži a ve sklepě během týdne. U mně si toho vůbec nevšímali.

Nakonec jsem koupil BORAX, rozředil ho v medu asi jsem toho tam dal moc. Nežrali to a obcházeli hodně obloukem a tak jsem postupně přidával med až nakonec vznikla voňavá kašička , kterou nejdřív taky obcházeli ale někteří i přelezli a postupně jim jakoby nevadila. Tak jsem tou kašičkou natřel lemovací plech u základů a místa u střechy domu, kudy lezou na půdu.Vlivem tepla se kašička změnila v lepidlo a postupně zaschla. Mravenci ji sice přecházejí, ale jejich množství a rychlost pohybu se částečně snížila. Zdá se, že jsou zmatení a zblblí.

Uvidíme za několik dní.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika