Jak na krtka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 147.173 (?) 
4.8.2010 18:49

Jaký princip, jak se to natahuje, kdy sklapuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 148.61 (?), 5.8.2010 16:59

Past se natáhne jak je zřejmé z obrázku a potom se napíchne nad sebranou krtinu. Jak krtek začne dělat svojí kupičku hlíny, tak stlačí páčku a ta povolí páku která drží bodce a ty se zapíchnou do hlíny kde je krtek nebo hraboš. Toť vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.211 (?), 19.2.2011 14:11

Doporučuji past SuperCat, sice je dražší, ale fuguje. Nastražil jsem jí několikrát a vždy do týtdne byl výsledek. Moje pastička má na kontě již dva krtky a spoustu hrabošů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.5 (?), 21.3.2011 18:26
Dobrý den naše zahrada po letošní zimě vypadá jak po boji :(. Zkoušeli jste přípravek KRETOX někde jsem na něho narazil v diskusi a celkem ho chválili, ale za boha si nemůžu vzpomenout kde to bylo. Nemáte někdo zkušenosti s tímto přípravkem?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.72 (?), 13.1.2012 12:40

Kretox může fungovat, pouze ale na některých půdách. Vyplývá to z principu: je třeba, aby emulze pronikla hluboko do půdy. Pak krtkovi půda nevoní a neryje. My máme nepropustný jíl, vše zůstalo na povrchu. Dal jsem si hodně práce s postřikem cca 2000 metrů. Bez úspěchu.

Nasadili jsme pasti a přes léto chytli 15 krtků. Je to dlouhodobý boj a je to pouze eliminace jedinců, kteří se v daném prostoru nacházejí. Ale lepší než nic.

Kretox jsme preventivně nasadili pouze do starých nor, které se nacházejí na hranici pozemku, abychom snížili pravděpodobnost nastěhovaní nových jedinců ze sousedství. Tam to asi pomohlo. Účinnost přípravku je ale pouze 3 měsíce.

Boj s krtkem je dlouhodobá záležitost, která vyžaduje nasazení několika metod v kombinaci. Je pravda, že se stahují na zalévaná místa. Využívají také již vybudovaných starých chodeb, to je nejčastější způsob, jak vnikli na náš pozemek. Je ale pravda, že mohou i přelézt po povrchu a také někteří soudedi si možná přisadili...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.75 (?), 13.1.2012 13:36

Odchycení 15 krtků z plochy 2000 m2, to už je významné omezení krtčí kolonie. Jaké jste použil pasti? Jakou jste s nimi dosáhl účinnost odlovu, tj. kolikrát jste musel nastražit past, abyste chytil jednoho krtka? Pokud mohu poradit, pokračujte v odchytu i přes zimu, dokud není zamrzlo. Na jaře totiž krtci vyvedou mláďata a jejich počet se opět rozšíří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.72 (?), 13.1.2012 18:06

v okolí je jich ještě dost...

Pasti byly nataženy prakticky neustále, stalo se z toho takové naše nechtěné hobby. Ale to uspokojeni... Důležité je vypozorovat chování krtků a nastražit na správné místo. Pak je to otázka hodiny až dvou dnů. Krtek prochází aktivní chodby cca jednou denně.

Pokud nebyla na zahradě aktivní chodba, byly pasti nastraženy v chodbách, kterými krtci přicházeli ze sousedních pozemků. A to se jim většinou stávalo osudným...

Protože jsem se problematikou zabýval poměrně intenzivně, pochopil jsem velmi rychle, že sázení kytiček, plašiče a chlupy nepovedou na naší 7000 m velké zahradě k úspěchu. Proto jsem hledal to nejlepší. Použil jsem značku Talpirid. Nejdříve "žížaly" s jedem. Fungovalo to, zlikvidovalo to jarní populaci, ale bylo to drahé. Navíc byla zavedena dovozní daň. Tak jsme zkusili jejich pasti. Jedna vyšla na 700, koupili jsme dvě. Dá se říci, že jsme tím byli nadšeni. Už jenom z toho pocitu, že HO držíte zlikvidovaného v ruce. Dokonce nás napadlo, že budeme pasti dovážet a prodávat u nás. Ale teď by se cena pohybovala okolo 800 CZK, což si myslím, že je hodně. Co si o tom myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.122 (?), 13.1.2012 20:01

Pokud je ta past účinná, je cena 800 Kč přiměřená. Jakou má účinnost? Tj. kolikrát je nutno past nastražit, aby bylo dosaženo jednoho úlovku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 13.1.2012 14:27

Musím Vás pochvákit. Jste opravdu pašák.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.72 (?), 13.1.2012 18:09

Děkuji, je to hlavně manželčina zásluha. Tak jsem jí to vyřídil, cítí zadostiučinění za svůj boj. A pochvala nic nestojí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika