Jak na krtka



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
            
host - 224.18 (?) 
13.4.2012 8:22

I když nesouhlasím se zabíjením krtků, nejlepší zkušenosti mám se sklapovací pastí pod názvem Past čelisťová na hraboše a hryzce. Dá se sehnat okolo 50Kč/kus. Pravda, hryzce jsem nechytil nikdy. Krtek ale u nás už není žádný. Podmínkou však je, abyste měli alespoň tři pasti a umístili je do průlezných děr, takových, kde po odhrnutí krtince a vytrhnutí kusu drnu, jsou chodby na obě strany. Těmito chodbami se krtek pouze přemísťuje po svém rajónu. Pasti je lepší umísťovat, když je zem mokrá nebo vlhká, nesmí se vám do děr nasypat, to by jí krtek hrnul před sebou a past by sklapla jen tu hlínu. Zpravidla je nutné díru trochu rozšířit, aby past sklapla volně a nakonec je třeba otvor uzavřít, třeba kousky toho drnu, třeba i trávou dospod. A označit místo, třeba tyčkou, jak jednou chytnete past do sekačky, můžete kupovat novou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 85.250 (?), 17.4.2012 13:33

Potvrzuji, že ty pasti dobře fungují, jen je potřeba trpělivosti. Loni jsem chytil 8 krtků, letos zatím 2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.221 (?), 20.4.2012 9:32

Nám hrabal krtek v jahodách. Prý dělá krtince každodenně téměř ve stejnou hodinu, tak si na něj naše panímáma počkala a jak viděla, že se zvedá hlína, zakopla tam motyku. Krtek je chudák v popelnici, ale nepřijdeme o úrodu jahod. Já bych toto nedokázala, nezabiju pomalu ani mravence, je na to potřeba jistá dávka lhostejnosti k živému tvoru. Kdo na to máte nervy a žaludek, tak je to zaručená metoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.222 (?), 29.10.2012 12:30

mne tento rok este travnik poriadne ani nevyklicil a nastahovali sa tam krtkovia :-(kupila som 3 tie kliestove pasce, zalozila a cakala. prvy tyzden sa nechytilo nic, a krtince vznikali stale nove tak som druhy tyzden pasce presadila do novych dier a hla, behom dvoch dni sa chytili dvaja..jeden neprezil, ale druhy ano, a co som sa cudovala, vyzeral dost zivo, akoby ho tie klieste ani nepricvikli. tak som ho vzala a odniesla daaaleko do pola cez cestu az k lesu. este jeden krtko tam ale asi je, lebo som vedla travnika (tam je len hlina) nasla jeden maly krtinec. ziatial ho necham tak, ked zacne robit neplechu v travniku, zalozim zas pasce.

moja otazka vsak znie... teraz dost intenzivne prsalo a v zemi sa mi objavili diery (bez krtincov). rozmyslam, ci su to diery po starych krtincoch a silny dazd hlinu, ktoou som diery zasypala proste prerazil (resp. udusal), alebo tam chodi ten krtko a robi taketo diery. fakt neviem teraz.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.73 (?), 28.9.2012 22:54

Krtek je oproti hryzci břídil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.7 (?), 29.10.2012 15:35

Niekedy pasce musia vypachnut. Krtko do nich nejde, lebo citi v nich pach cloveka. Aj ked vypachnu, nema k nim uz doveru, zapamata si ich ako nieco nebezpecne. Pri zmene miesta uz do nich mozete krtka chytit. Mnesa stalo to iste.

Prudky dazd moze zmyt vrstvu hliny a odhalit diery v travniku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika