Jak na krtka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 147.173 (?) 
21.1.2010 9:47

Jak se lovili krtci pro vědecké účely v tajze kolem r.1955=viz kniha VOLÁNÍ TAJGY F.R.ŠTILMARK str 123.cituji: Kladli jsme v tajze pasti všeho druhu, zakopávali do země úzké kluboké plechové válce vzájemně spojené kanálky.Když lesní zvířátka náhodou vběhnou do takového kanálku, nic zlého netušíce jím utíkají, až spadnou do válce....Denně jsme vytahovali desítky různých rejsků, norníků,myšic, někdy i pišťuchy, krtky a lasičky.Konec citace.  Třeba to někdo zdokonalí pro potřeby nynějších zahrad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 117.89 (?), 14.5.2010 20:52

Solární odpuzovač krtků. Prodává kdekdo. Existuje i nesolární, je na baterky. My používáme solární, vždy na jaře ho strčím uprostřed zahrady do země. Kdyby mi nebylo toho zařízení líto, nechal bych ho tam přes zimu a nemusel bych po tom parchantovi krtkovi opravovat na chatě každý jaro celou zahrádku. Ale jakmile tam odpuzovač dám, nevyroste jediná krtina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.56 (?), 16.5.2010 21:34

Mně terorizoval rok a půl, letos náhodně ryl, aniž mu vadilprovoz na povrchu jsem ho katapultoval rýčem, trubková past a větrníky z petek na nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.56 (?), 16.5.2010 21:36

je zajímavé že ryl jenom an našem pozemku, přesně podle plotu-nepodzděného! a víceméně tam kde se něco zalévalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 16.5.2010 21:50

Krtek ryje rád ram, kde se mu dobře hrabe a kde najde něco k jídlu. Tedy tam, kde je půda zkypřená a prohnojená

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 16.5.2010 22:54
Pokud zaléváte lokálně, např jen kolem sazenic, stahuje se tam krtkova potrava a on samozřejmě za ní. Zazněl tu někde na diskuzích "naftalín" jako účinný prostředek. Jelikož mi bestije ryje okolo sazenic révy, možná by to bylo řešení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.112 (?), 21.6.2010 13:00

Mě pomohl tekutý prostředek na odpuzování krtků Bros

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.246 (?), 15.7.2010 2:33

Mě pomohly silvestrovské petardy což už psal někdo na jiném fóru, nejprve jsem tomu nevěřil, ale po několika náhodných aplikacích mám teď absolutní klid   Vždy jsem odkryl díru pod krtincem, vhodil petardu, díru poté utěsnil prkýnkem na které jsem si ještě stoupl aby detonace šla pěkně do díry... myslím že efekt jako když hodíte granát v metru se krtkovi asi dost nelíbil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?), 15.7.2010 2:48

Petardy, takové krátké, jsme použili letos také. Asi měsíc nemáme žádné nové krtince. Uvidíme, na jak dlouo bude klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lubajs - (1) - 148.61 (?), 4.8.2010 14:34

Zakoupil jsem past za 250 Kč a chytl (past ho propíchla) jsem krásného krtka. Sice až napočtvrté ale chytl - musel jsem se naučit nastavit past tak aby nesklapla moc brzy nebo vůbec. Nyní mám klid a čekám na dalšího.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika