Hryzec a pořád hryzec



host - 112.16 (?)
23.12.2020 20:46

Přečtěte si teletext CT str.164. Klapací pasti zakázány atd. Dostanete mastnou pokutu.To mluví za vše. Za chvíli nebude moci chytat myši a hryzce ani kočka. Kam ta společnost spěje. Ať žije strana ochránců zvířat. Sláva, sláva.   L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 32.220 (?), 22.12.2020 21:37, zobrazeno: 5493x
Ahoj obracím, se na vás s dotazem ohledně likvidace hryzce. Mám oplocenou parcelu kde pěstují od zaludu duby. Třetím rokem bojuji s Kopřiva mi vsemoznymi popinavymi plevely a když už konečně stromky mají kolem 1 metru začal mi teď na podzim dost efektivně likvidovat stromky hryzec nebo kolonie hryzcu. Už mám asi 40 stromků podezranych. Načetl jsem toho co jsem na netu našel ale nic extra jsem nezjistil. Je asi mnoho způsobu jak ho omezovat ale žádný efektivní způsob jak ho zlikvidovat. Našel jsem docela dobrou recenzi na super cat a tak jsem zakoupil. Zkusil jsem i jiné pasti ale zatím nicméně když se nabouram do jeho chodby vždy to končí že do toho natlaci hlínu. A ta mi tu past sklapne. Vím že nemá rád průvan tak jsem pečlivě zasunul past do choby a utesnil aby nebyla chodba jako narušena ale stejně bez úspěchu. Pasti sklaply ale v nich jen hlína. Už jsem bezradný nejraději bych to celé podmiňoval jaké z toho mám už nervy. Ale to bych vyřešil i ty stromy. Dostal jsem tip na sutox, kumatox ale nic nejde oficiálně bez povolení sehnat. To už snad není nic čím, se bránit??? Děkuji za případne nápady a tipy.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.165 (?), 22.12.2020 22:40
Taky s nimi bojují. Letos jsem při sázení jabloní udělala kolem kořenů koš z pletiva pro králíky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.61 (?), 22.12.2020 23:51

Hryzci ožili s poklesem sucha. Bojuji s nimi několik desetiletí. Zkušenosti: nikdy nepolevit, kombinovat metody. Využívaji krtčích chodeb, tedy likvidovat i krtky. Krtek je hloupý, chytí se snadno (čelisťové kleště), hryzec naopak hrozně nedůvěřivý, chytí se zřídka. NÁSTRAH SE NESMÍTE DOTÝKAT holou rukou, já si ruce myji v dešťovce a pak si je hodně promnu hlínu, aby nic necítil. Kleště musí být v zemi déle, aby vyčichly. Vykuřování nepomůže, rychle si ucpou chodbu. Milují klid, proto mám z plastových lahví větrníky. Ale zvyknou si. Loví je dobrá kočka, prý i lasička- ale tu se mně nepodařilo přilákat. Koše pomohou, po několika letech stromek ale stejně živoří, protože jsou schopni kořeny ožrat zvenku a kmínek v místě krčku trpí od pletiva a většinou se tam zanese choroba. Ohryzaný stromek vytáhnete i s pletivem. Naftalín a pod jsou k ničemu. Mám zásobu modrého prášku na myši, do něj nadrobno krájím (v rukavicích) petržel a mrkev, promíchám a sypu do chodeb.. Ty najdu železnou tyčí a do otvoru nasypu 2-3 kousky. Systematicky, po celé ploše 3000 m chodím jako magor a dloubám do země a sypu. Kupuji i Talon, musí být voskovaný, ten je do vlhka. Tam, kde tuším podzemní hnízdo, strčím do díry petardu a zatížím špalkem. Petardy kupuji ty největší - bacha, někdy lítá špalek a hlína kolem. Dokola parcely pod plotem mám zahrabané do hloubky 50 cm plastové desky, aby nechodili od sousedů. Většinou to pomůže. Nově příchozí velmi často používají stejné chodby, i když mrtvolky ulovených původních majitelů tam nechávám. Zkouším pěstovat pláňata jablek, abych je pak narouboval. Prý ty kořeny tak nežerou jsou prý hořké, kdežto užívané podnože jsou sladké a po nich jdou. Překvapuje mne, že se pustili do dubů. 

Dobrý je pes, ten je ruší, ale často hrabe - jenže také někdy i hryzce chytí. Ve větším sadu či na chalupě s víkendovým provozem je jim ale dobře a stahují se tam. Po těch letech mírně vítězím, ale hodně pomohlo sucho a tak nevím, jak to bude dál.

Smutný vtip říká, že trablů s hryzci se zbavíte jedině prodejem zahrady.

Musíte pořád chodit, klást nástrahy, kontrolovat hlavně kolem kompostů, starých hromad listí a pod a nenechat se ukolíbat, že zrovna nedělají škodu.To jen nabírají síly k dalšímu útoku.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.109 (?), 23.12.2020 6:49

"Tam, kde tuším podzemní hnízdo, strčím do díry petardu"

Jakým způsobem se "tuší hnízdo"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.149 (?), 22.12.2020 23:19

A umisťujete tu past umytou a v rukavicích? Nesmí z ní cítit váš pach (u nás se tahle past fakt osvědčila). My přes nastraženou vždycky ještě překlopíme otočený kbelík, aby mu nááhodou někde škvírou nešlo světlo do nory.             Lída

Jinak opravdu sázet do košů z králičího pletiva a kousek pod povrchem půdy ho táhnout až ke stromku - - ale to nejde, když už stromky rostou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 47.118 (?), 23.12.2020 8:53
Děkuji za poznatky. Koukám je, to umorny nikdy nekončící boj. No pasti mám nové mohou být cítit samotným novým plastem. Jinak si beru rukavice které už mám pěkně od bahna. Uvidíme po pár dnech první pokus prostě nevyšel. Tak uvidíme... Zajímalo by mě kolik hryzcu může, být po povrchem. Mám poškození tak na rozloze 10x10 metrů a má každém metrů je třeba 2-3 metry chodeb. Chodby budou mít rozhodně i dál ale tady je doslova měkká zem všude...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.185 (?), 23.12.2020 11:49

V loňském roce jsem past Super cat položil v polovině května. Po třech dnech první úlovek. Do konce prázdnin jsem touto pastí ulovil 25 hryzců. Na podzim jsem přikoupil další past. V současné době je stav takový, že ulovit hryzce je vzácnost. 

Prostě jsem je na zahradě vychytal. Také jsem se setkal s tím, že past byla zahlcena hlínou. Tomu se dá zabránit tak, že díra, kam kladu past musí být dobře vyčištěna (pochopitelně v rukavicích), resp. trochu rozšířena, a to z obou stran, potom past položím tak, aby průchod byl v rovině chodby. Nejčastější příčinou zahrnutí pasti hlínou může být krtek,. Hryzec často využívá chodeb vyhrabaných krtkem a hryzcům v podstatě usnadňuje pohyb. Boj s hryzcem je i bojem s krtkem.

Není nic účinnějšího, než pasti Super cat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.118 (?), 23.12.2020 16:40
Teď odpoledne jsem byl kontrolovat. Jedna past scvakla ale po kontrole obě zahrnuty hlínou. Už jsem odstrojil výfuk z motorky a zítra to jdu celé vykouřit dvoutaktem. Jsem zvedav jestli třeba nějaký vyběhne... K těm pastim. Vždycky se to snažím vyčistit ale hlína je tak podmacena že není problém tam nahrnout jinou hlínu vzestup stran tunelu. Postupným zkoušením jsem mě systém ucpavanych chodeb hryzci dovedl k pomyslnemu středu. Našel jsem místo kde se to pod zemí rozšiřuje a jde to asi do hloubky. Mohl by tam být nějaký brloch. Tak to zítra zkusim vykouřit... Myslíte že pokud tam budou že budou mít snahu uniknout na povrch?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.16 (?), 23.12.2020 20:46

Přečtěte si teletext CT str.164. Klapací pasti zakázány atd. Dostanete mastnou pokutu.To mluví za vše. Za chvíli nebude moci chytat myši a hryzce ani kočka. Kam ta společnost spěje. Ať žije strana ochránců zvířat. Sláva, sláva.   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.149 (?), 23.12.2020 21:36

Omyl, tohle není čelisťová past!! Ta čelisťová dokáže připravit kotě o kus nohy nebo dospělé kočce nohy přerazit.. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika