Doba postřiku proti pilatce



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?)
20.4.2018 12:19

tak přirozeně lze předpokládat, že v roce následujícím po roce, kdy květy nebo plůdky zničil mráz, bude úroda poměrně slušná i bez postřiku, protože pilatka se nemohla dostatečně rozmnožit

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 20.4.2018 9:44

Proti pilatce jsem loňi ošetřoval poprvé a některé odrůdy měly neskutečnou násadu, až jsem se bál, že to poláme větvě (prováděl jsem ruční probírku, celkem makačka a stejně jsem tomu moc nepomohl). Co mi ale zdecimovalo několik malých slivoňí byl obaleč švestkový, ten mi na třech stromech nenechal jediný plůdek. Bohužel stříknout se to tehdy skoro nedalo, pořád pršelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 20.4.2018 10:14
Ja mam polovinu pozdnich svestek nepozivatelne cervivych od obalecu. Hodily by se snad jen do kvasu. Myslim, ze to jeden postrik mospilanem nezachrani.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.155 (?), 20.4.2018 9:37

U nás se nepostříkání stromu projeví na úrodě. Bez postřiku spadne víc než polovina nezralých plodů na zem (švestky a ryngle), zbytek plodů který dozraje, nazobají ptáci a vosy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.4.2018 11:07

Mám ve svém okolí hodně zahrad se slivoněmi a péče o stromy se v nich významně liší. Někteří majitelé stromy neošetřují vůbec. Řez, hnojení ani chemická ochrana jim neříká nic.  Dokonce tvrdí, že švestky se ze zásady hnojit a řezat nemají. Někteří přihnojují tím, že půdu kultivují -  vedle stromů pěstují brambory, řepu a zeleninu. Jsou roky, kdy pěstitelé, co proti pilatce zasahují, mají úrodu větší. Ve většině sezón jsou ale úrody srovnatelné. Když je dobrý rok, švestky mají všichni, ve špatném roce to postřik insekticidem nezachrání.  Je to asi tím, že kromě pilatky hrají roli i jiní činitelé - mikrolokalita, půda, úžeh, mráz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 20.4.2018 12:19

tak přirozeně lze předpokládat, že v roce následujícím po roce, kdy květy nebo plůdky zničil mráz, bude úroda poměrně slušná i bez postřiku, protože pilatka se nemohla dostatečně rozmnožit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 175.49 (?), 20.4.2018 13:18

Já desky nedávám, stříkám každoročně. Dneska večer švestky okouknu, třeba bude možné postříkat všechny odrůdy najednou, i zítra. Jedna larva poškodí několik plodů, takže i opožděný postřik má trochu smysl. Ničí přelézající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 4.5.2018 22:18

Včera k večeru v JČ notně sprchlo a okvětní lístky konečně opadaly, takže dnes večer jsem konečně mohl ošetřit posledních 30 stromků ve vyšší poloze proti pilatce. Kvůli suchu byly švestky neskutečně dlouho v květu, za normálních okolností odkvétaly zpravidla v době, kdy začínaly kvést jabloně, letos odkvétají s jabloněmi společně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.75 (?), 20.4.2018 15:32

Ujo nestriekal slivky, ringloty 6 rokov, l urody boli skoro nulove ked neratam tych par ks na stome co bola hotova tragedia. Ked zacal striekat urody su kazdy rok-teda ak nieje silny mraz a nieco nespali.U nas nebol problem s piliarkou roky ale uz zacina a tu doliezat.Kedysi a nieje to tak davno striekat netrebalo vobec, postupne tych premnozenych piliarok a oblasti nimi zamorenych pribuda.Urcite sa najdu miesta kde to nieje akutne ale aj to si myslim ze je iba do casu.Je to ako z šarkou aj tu mali v republike zo zaciatku iba kde tu a rokmi sa to tak rozsirilo ze teraz su oblasti bez sarky mimoriadnym zjavom.Kto by pred rokmi tvrdil ze povodne slivky budu tak zdecimovane šarkou toho by asi nikto nebral vazne dnes je situacia ina.Podobne je to s moniliovym usychanim vetvi, aj to nebolo akutne niektori striekali marhule iny nie.Dnes nielen marhule treba ale siri sa to aj na slivkoviny a kde co ine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika