Co to je?



host - 55.26 (?)
1.10.2009 21:10

Nuže, zadala jsem do vyhledávače výraz roháč ořechový. Prohlížeč vyplivl velice zajímavé věci: v Šardicích nepečou koláče, ale roháče, pak něco o Janu Roháči z Dubé, dále slovenské Roháče, o ptáku potápce roháči, o režisérovi Jánu Roháčovi, pochopitelně o broucích roháčích, ovšem o roháči ořechovém ani ň.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 1.10.2009 18:55

Souhlasím s panem Vysloužilem. Ty zadeček, hruď a nohy jsou z roháče. Hlava je vyrobena.

Byla tu i zmínka o vývojových stádiích. U brouků se z larvy vyvine dospělec, který dál neroste a paroží neshazuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 1.10.2009 20:04

Já jsem nepsal, že na koláži je T.piluna, ale že ho mám na STOLE! Štít to jasně dokazuje, že T.piluna to není. Nožky jsou roháčům velice podobné, ovšem několik druhů tesaříků je má také. Konkrétně piluna ve varietě která leží předemnou. Jsou téměř černé, tenké a pilovité. Bohužel můj exemplář již utrpěl známky napadení "uklízeči ". Že je to montáž není sporu. S druhým souvětím souhlasím bez výhrad!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 1.10.2009 21:10

Nuže, zadala jsem do vyhledávače výraz roháč ořechový. Prohlížeč vyplivl velice zajímavé věci: v Šardicích nepečou koláče, ale roháče, pak něco o Janu Roháči z Dubé, dále slovenské Roháče, o ptáku potápce roháči, o režisérovi Jánu Roháčovi, pochopitelně o broucích roháčích, ovšem o roháči ořechovém ani ň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 2.10.2009 9:00

Dobrý den, přidám se taky s dotazem co to je?První "brouk" černý, lesklý asi 2-3cm velký s metalízově modrými křidékly, chodí mlsat na petůnie.Měla by to být včela?

Druhý, v prvním okamžiku jsem myslela, že je to kolibříček, má dlouhý sosáček a u květu dokáže "stát na místě" tipovala bych to na velikost taky těch 2-3cm, možná o fous větší.Tomu prozatím říkám  -násoska -.Pomůžete s jejich určením?Fota bohužel žádná nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.174 (?), 2.10.2009 11:03

Micuko, ta včela o které píšete je prý včela černá a je celkem vzácná.

A ten "kolibřík", ten u nás poletuje taky, viděla jsem ho sedět na zdi a vypadá jako nějaká můra. Zdenca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.187 (?), 2.10.2009 14:11

"Kolibřík" je motýl - dlouhozubka svízelová. Taky jsem si v první chvíli, když jsem ji viděla, vzpomněla na kolibříka. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.187 (?), 2.10.2009 14:15

Omlouvám se za překlep -  správně je dlouhozobka svízelová - macroglossum stellatarum. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 2.10.2009 21:45

Zdenčo, Jarko, díky, teda vůbec by mě nenapadlo, že je to motýl.Je bezvadné pozorovat jak poletuje kolem květů zastaví se zaboří sosáček a zas pokračuje o květ dál.Pozoruji násosku třetím a včelku druhým létem.Včela vloni rejdila na nočenkách a letos se dělila s dlouhozobkou o květiny na terase.Ještě jednou díky za informace.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika