Co to je?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?)
30.9.2009 7:00

Ty rklepeta nejsou rohy, nýbrž kusadla, i když ke zpracování potravy neslouží. Vyrůstají z hlavy a mezi nimi je ústní otvor.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 4.187 (?), 20.9.2009 22:27

Je pravda, že jste nikdy brouka neoznačila za roháče. Na druhé straně jste ale tvrdila, že bydlíte uprostřed šumavských hvozdů ve Švihově. Bydlím jen pár kilometrů od Švihova, ale na Šumavu nebo doprostřed šumavských hvozdů je to ještě hezkých pár desítek kilometrů. Je potom problém Vás brát vážně a věřit, že brouci mají velikost až 9 cm, po přenesení na papír se nechají opakovaně vyfotit bez sebemenšího pohybu. I když... Švihov na Šumavě je stejný nesmysl. Mimochodem - měla jsem doma krásnou masařku (také s červenýma očima) ze stejného materiálu jako je Váš brouk. Měla dokonce i naprosto stejně tvarované nožičky. Jako hračka dobrý. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 22.9.2009 7:13

A jak víte, že Švihov není na Šumavě.  Rozhodně je v podhůří Šumavy.

v PLO 6

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
A.Popelková - (38) - 198.120 (?), 22.9.2009 13:15
Jestliže mě chcete citovat, pak prosím přesně: bydlím uprostřed šumavského hvozdu, nedaleko Švihova.Vy se zřejmě snažíte ze mě udělat dementa, pane-paní?Jarko, nevím kde bydlím, po stromě mi lezou bakelitový brouci-k čemu tedy jsou diskuze na tomto serveru, když tady jsou´´odborníci´´jako Vy???Pak slušně žádejte o radu.Mimochodem,ten brouk byl mrtvý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 22.9.2009 13:37

Duiskuze rozhodně není zbytečná naopak velmi přínosná.  Něco ukazuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 161.138 (?), 25.9.2009 0:27

Milí "přírodoznalci. Viděli jste už někdy živého roháče. Jak ho můžete přirovnávat k bakelitové hrečce. Copak by někdo dovedl ty zubaté nožky vyrobit z bakelitu? Pokusím se vám přiložit foto.

Opravdový roháč
Opravdový roháč
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 161.138 (?), 25.9.2009 0:52

Paní Popelková. Vsadím se, že se u vás jedná o roháče. Je to náš největší brouk. U nás doma žije na starých dubech na hrázích rybníků. Neznám jeho vývojová stadia, ale myslím, že by mohlo jít o mladé brouky, nebo samičky. Bát se jich nemusíte. Jsou velice vzácní a chránění. Tak buďte ráda, že se u vás vyskytují v takovém množství. Pro jejich rozmnožování vyhovuje tlející hmota v dutinách výhradně listnatých stromů. Jsou ještě jiné druhy roháčů, ale ty jsem nikdy neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 25.9.2009 7:10

Pane Skálo, roháči se v září nevyskytují v žádném množství. A už vůbec nelozí v hejnech po ořešácích. Paní Popelková bude nejspíš mladík, který se baví diskusí ostatních. Na jiném místě mu létají mandelinky bramborové do baráku. Stejný nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 161.138 (?), 25.9.2009 22:25

Tak jsem taky asi pěkně naletěl. Měl jsem ale dobrou vůli zahnat ty bakelitový brouky. Děkuji za osvícení a těším se na další, rozumnější diskuzní příspěvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 161.138 (?), 29.9.2009 23:40

Pane Vysloužil. Ještě jednou jsem se vrátil k tomu broukovi. Až napřesrok chytnu roháče, místo fotografování mu utrhnu ten přední díl panceřování s klepety a podívám se jak vypadá jeho hlava. Uvědomil jsem si, že zespoda jsem ho nikdy neprohlížel, protože pro nás kluky byly zajímavé než ty rohy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 30.9.2009 7:00

Ty rklepeta nejsou rohy, nýbrž kusadla, i když ke zpracování potravy neslouží. Vyrůstají z hlavy a mezi nimi je ústní otvor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika