Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Přátelé, kamarádi, lovci krtků!

Past Farilia opravdu funguje na 100%!  Začátkem července mi během 14 dnů "něco" zrylo okrasnou zahradu a trávník totálním způsobem. Po několika dnech a večerech čekání s motykou jsem na tomto webu přečetl komplet Vaše rady a vypravil se do zlínského Obi zakoupit pasti Farilia (sada stále za 89,-Kč). Dle rady zkušených jsem pasti nechal přejít varem v hrnci a posléze s nimi manipuloval už jen pouze v gumových rukavicích. Na zahradě jsem pak s pomocí čerstvé zeminy a vody řádně umazal rukavice i pasti blátem a aby se s nimi pak dalo pracovat, pasti i rukavice jsem pak opláchnul v dešťové vodě. Otevřel jsem jednu chodbičku, natáhl past a opatrně(bez mrkve) past uložil do chodbičky. Pozor! Spodní část oka pasti by měla být jemně zatlačena do chodbičky, aby krtek při hrabání nenarazil tělem nebo tlapkami na spodek oka pasti, asi by ho to mohlo vylekat. Vše jsem pak jemně zahrabal a na místo položil kovovoý kýbl - místo se pak lépe hledá a minimalizujete nebezpečí proniknutí světla k pasti. Každopádně, 21.8.večer byly pasti položeny, 22.8. jsem v jedné z nich našel pořádného krtka (nikdy jsem netušil, že krtek může být až takto velký a škaredý...). Další den ráno již nepřibyl žádný další krtinec ani chodbička. Všem vřele tyto natahovací pastičky doporučuji.Kromě těchto pastí jsem zakoupil i trubkovou past se záklopkami(je prodávána jako past na myši), tu jsem také nastražil, její průměr 4,5cm se mi ale zdá malý, asi by byl vchod dříve zahrnut hlínou.Dále jsem okukoval i nějakou klešťovou past, ta se mi ale moc nezdála, takže nevím, zda a jak funguje.

Přeji všem milovníkům zahrad klidné léto bez krtků!

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika