Tloušťka polykarbonátu



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?)
5.3.2019 8:08

Ještě bych doplnil přesnější informace. Záleží na vaší lokalitě. Třeba u nás klesne teplota skokově třeba o 10° už po setmění, a pak se drží či ještě pomalu klesá až do rána. Protože nemám vytápěný skleník, fungoval by u mě stejně 4mm polykarbonát jako 16mm polykarbonát - vše by do rána vymrzlo, jen trochu pomaleji podle síly polykarbonátu.

Pokud jste v "normálnější" lokalitě, klesá u vás teplota jen pozvolně, od půlnoci do rána, a 16mm polykarbonát by měl velkou šanci udržet rozumnou teplotu trvale.

Abyste měla představu, jaký je rozdíl v tloušťkách, dohledal jsem u prodejce koeficienty prostupu tepla:

sklo - 5.8 W/m2K

polykarbonát 4mm - 3.9 W/m2K

polykarbonát 6mm - 3.7 W/m2K

polykarbonát 8mm - 3.4 W/m2K

polykarbonát 10mm - 2.5 W/m2K

polykarbonát 16mm - 1.78 W/m2K

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

ivca001 - (2) - 73.115 (?), 20.4.2018 9:55, zobrazeno: 4658x

Dobrý den,

vybíráme na zahradu skleník, čtu články, poptéváme se známých, ale každý radí něco jiného. Většina nabídek na internetu je na 4mm PC ale známí zase radí alespoň 6mm. Je v tom velký rozdíl, má cenu kvůli tomu investovat o několik tisíc víc? 

A co materiál? Někde se dočtu že úplně nejlepší je hliník, jinde že zase hliník ne a nejlepší je žárově zinkovaná ocel. 

Jaké jsou vaše zkušenosti? Popřípadě budu ráda i za konkrétní typy skleníků které se vám osvědčili. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 36.95 (?), 4.3.2019 21:31

Ahoj i 6mm je málo je to neskutečný rozdíl ale samozřejmně čím silnější makrolon de rapidne cena nahoru. A doporučuji pouze hliník nezapomeň že ve skleníku je velké vlchkost a pozin jsou tenké profily cca 1 mm nizká životnost, hliník je lehky a věčny téměř

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 167.166 (?), 4.3.2019 22:07

Myslím, že ohledně tloušťky polykarbonátu si dokážete odpovědět sama - jaký rozdíl udělají 2mm vzduchu? (žádný)

Co se týká konstrukce - 1 / 1.5mm ocelové zinkované profily jsou naprosto dostačující. Mám ji už pátým rokem bez jakéhokoli poškození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 5.3.2019 7:39

Ja by som išiel skôr do hliníkovej konštrukcie. Mám aj pozinkovanú konštrukciu a sem tam sa už začína objavovať hrdza. Ja zas považujem 4 mm hrúbku za postačujúcu. V lete tam bude teplo, že nebudete stíhať vetrať. Ak tam budete chcieť pestovať niečo aj skoro na jar a náhodou bude v noci mrznúť, hrubšie sklo Vás neochráni a 6 mm už vôbec nie. To by musel byť celý skleník úplne inak zaizolovaný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 5.3.2019 8:08

Ještě bych doplnil přesnější informace. Záleží na vaší lokalitě. Třeba u nás klesne teplota skokově třeba o 10° už po setmění, a pak se drží či ještě pomalu klesá až do rána. Protože nemám vytápěný skleník, fungoval by u mě stejně 4mm polykarbonát jako 16mm polykarbonát - vše by do rána vymrzlo, jen trochu pomaleji podle síly polykarbonátu.

Pokud jste v "normálnější" lokalitě, klesá u vás teplota jen pozvolně, od půlnoci do rána, a 16mm polykarbonát by měl velkou šanci udržet rozumnou teplotu trvale.

Abyste měla představu, jaký je rozdíl v tloušťkách, dohledal jsem u prodejce koeficienty prostupu tepla:

sklo - 5.8 W/m2K

polykarbonát 4mm - 3.9 W/m2K

polykarbonát 6mm - 3.7 W/m2K

polykarbonát 8mm - 3.4 W/m2K

polykarbonát 10mm - 2.5 W/m2K

polykarbonát 16mm - 1.78 W/m2K

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika