Rekonstrukce skleniku



host - 6.15 (?) 
2.1.2011 13:24, zobrazeno: 11371x
Dobrý den, chtěl bych vyměnit stávající sklo na klasickem skleníku z T profilu 40 za polykarbonát. Nevím jakým způsobem jej připevnit z důvodu tepelné roztažnosti. Rozteč je 70 cm Děkuji za odpovědˇ Ladislav
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 243.82 (?), 3.1.2011 18:55

možností je několik, nejjednodušší by asi bylo použít silikonový tmel. Dále by šlo přišroubovat polykarbonát pomocí nerezových plíšků, kterými tabule přichytíte k profilům. Myslím si ale, že nejvýhodnější je zalepit profily silikonem. Bude to sice něco stát, obyčejná kartuše čirého silik. tmelu stojí cca 60 Kč a spotřebujete jich asi dost, ale vydrží to věky a dobře to těsní. Nezapomeňte ale konstrukci skleníku před lepením očistit natřít kvalitní barvou - Komaprim nebo Antirezin atp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 3.1.2011 21:02

Polykarbonátová deska má tepelnou roztažnost kolem 3 mm na metr v rozsahu běžných venkovních teplot. Při rozteči 70 cm to máte kolem 2 mm - s tím si nemusíte lámat hlavu, doporučuji rovněž silikon. Zvažte zvýšení počtu větracích oken, polykarbonátový skleník je výrazně teplejší než skleněný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 253.70 (?), 15.1.2011 14:10

Mám už čtvrtým rokem zasklený skleník polykarbonátem 10mm a neutrálním silikonem a původní starší pozinkovanou konstrukci natřenou komaprimem a objevily se tyto problémy. Vlivem roztažnosti se tabule (120 x 45 cm) uvolňují a to tak, že se doslova odtrhne barva od kovové konstrukce.Takže doporučuji použít silikon jako těsnění ale upevnění posílit nějakými příchytkami nebo nerezovými pásky (případně klempířský eloxovaný AL) a to poměrně hustě nebo po celém obvodu okna (já původně použil 3ks 20mm široké pásky na délce 120cm a to je hodně málo - tabule se značně uvolnily). Také silikon "zamáznutý" přes venkovní okraje polykarbonátu se vlivem sesuvu sněhu a roztažnosti odtrhává (přestože za sucha drží velice pevně).

Tak hodně zdaru při rekonstrukci

R.Pešat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 216.69 (?), 15.6.2013 15:01
Natřel jsem válečkem skla na skleníku bílou barvou na to určenou. Nikdy jsem ji ještě nepoužil (jen vápno) a po natření se mi zdá že propouští málo světla. Jaké máte zkušenosti s jejím použitím?
Je natřena boční strana situovaná na jih a střecha
Je natřena boční strana situovaná na jih a střecha

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika