Jak a na co ukotvit skleník?



Stránky: 1,  2   
bubla - (3) - 92.42 (?) 
10.1.2013 12:13, zobrazeno: 30640x

Rozhodli jsme se pro skleník od Korbela, bude mít 12m,3m šířku a 2.10výšku.Jen nevíme jak a na co skleník přidělat.Firma nabízí ukotvení rovnou v zemi bez základů.Moc se mi to nezdáJá bych nejraději betonové základy a skleník něčím vyvýšit, aby výška byla alespon 2.5m.Jak prosím řešíte boky/stěny záhoů?A jaká je ideální šířka chodníku?Poradte prosím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 11.1.2013 10:00

Bez základů bych skleník také nenechal. I když je z polykarbonátu. Já mám sice skleněný a jen 4m dl. ale místo zdlouhavé výstavby základů jsem usadil po obvodu betonové podhrabové desky 200/30/5(7)cm, které jsem nahoře spojil malými kousky nerez pásoviny 1mm. Pásovina drží na šroubech v hmoždinkách. Také celý skleník je k základu přišrobovaný do hmoždinek. Případné malé škvíry mezi deskami jsem vyplnil pěnou do oken. Takovýto základ jsme zhotovili ve dvou osobách za relativně krátkou dobu. Základ je zapuštěný jen 10cm do terénu a tím jsem získal navýšení skleníku o 20cm. Skleník takto funguje přes 10 let. A samozřejmě, případná demontáž takového základu není problém, což se nedá říci o litém betonu, či tvárnicích. Přidám foto.

základ skleníku
základ skleníku
základ skleníku
základ skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 11.1.2013 10:15

My jsme použili systém ztraceného bednění - betonové tvárnice, které se vylijí betonem, používá se i na základy domů,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 227.200 (?), 11.1.2013 11:32

U skleníku, který má skleněné výplně je nejlepší klasický základ z betonu do nezámrzné hloubky jako když stavíte dům, aby vám se skleníkem mráz tolik nehýbal a nedocházelo k praskání skla. Pokud použijete třeba lexan, který je pružný tak mohou stačí i zemní vruty. Zlatou střední cestou mohou být jednotlivě vybetonované patky.

U tak velkého skleníku bych na základech nešetřil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 11.1.2013 14:13

No tak nevím, jestli mám jen štěstí, ale mě se skleník na podhrabových deskách nehnul ani v loňské zimě. A shodneme se jistě, že tehdy byly dost nízké teploty po celé zemi. Pravda, v 400mnm nemusí být tak kruté podmínky, může to být ale způsobeno i tím, že přímo ve skleníku je i v zimě poměrně vyšší teplota a zpravidla v něm i na okrajích zem nepromrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 237.210 (?), 11.1.2013 15:11

Nám se v loni při těch holomrazech pohla brána do dvora o dobrých 5 cm a nešla vůbec zavírat a základ je tam pořádný. A nedělá vám to problémy, když zem nepromrzne z hlediska živočišných škůdců?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 11.1.2013 15:25

A které máte na mysli? Já se potýkám ve skleníku asi jen se slimáky, mšicemi, molicemi a sviluškami. Je, myslím, účinnější, když zeminu od podzimu do jara nezalévám a nechám jí co nejhlouběji vyschnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 237.210 (?), 11.1.2013 15:33

A co různí hraboši a krtci? Vím, že krtek je užitečný, ale pořád mě do foliáku, který mám ukotvený bez podezdívky jen na vrutech leze. Těch 10 cm zapuštěných v zemi, které uvádíte krtek hravě překoná a opravdu je to někdy ke zlosti, co dokáže napáchat v přísadách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 11.1.2013 15:58

Problém s hraboši a krtky jsem ve skleníku naštěstí dosud řešit nemusel. Což ovšem neplatí na jiných pozemcích. Vloni jsem vysel naširoko 1/2 kg hráchu na chalupě a ke konci sklizně jsem nabyl dojmu, že mi někdo se sklizní pomáhá. Při rytí záhonu jsem pak zjistil, že v hloubce 30cm byla nora hryzce přes 2m dlouhá, ze které jsem postupně vybral vrchovatě plné vědro těch nejlepších lusků, které mi zcizil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 238.84 (?), 12.1.2013 9:16

To je až neuvěřitelné to mu muselo dát hroznou práci zatahat do nory plné vědro, já jednou našel doupě s ořechy, ale nebylo jich tam tak velké množství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika