doporučení jaký skleník



Stránky: 1,  2   
host - 93.100 (?) 
1.3.2008 12:42, zobrazeno: 27174x

Chtěl bych si pořídit skleník, který dlouho vydrží, je relativně finančně nenáročny a má délku 4,5-6 metrů. Nevíte nějaké stránky kde takové prodávají...takto dlouhé, kvalitní a levné? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 1.3.2008 16:51

My máme skleník z Nymburka  http://www.sklenikytobias.cz/  a jsme s ním moc spokojeni. Cenově byl také přijatelný.   Nevím, odkud jste, ale dnes je plno možností. Podle toho kde bydlíte si určitě vyberete skleník ve svém okolí.  Mrkněte na vyhledavač  Google a zadejte si do hledání  "skleníky".  Vyhledavač Vám nabídne spoustu možností, kde si můžete vybrat nejen délku, ale i tvar.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.100 (?), 1.3.2008 18:05

Mockrát děkuji za odpověď a za vhodné doporučení..vypadájí dobře a cena je je opravdu výhodná...hlavně aby vydržely.Ještě jednou díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 1.3.2008 22:47

Musela jsem se trochu pousmát nad vaší doplňující větou - hlavně aby vydržely...  My máme tento skleník již 5 let a je stále jako nový. Takže snad opravdu vydrží.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.137 (?), 9.3.2008 9:29

No pořád je jenom z pozinkovaného plechu - životnost cca 10-15 let. Tolik uvádí i výrobce, rozhodně není "napořád". Samozřejmě doporučuji profily natřít barvou, aby brzy nezkorodovaly. Sám jsem měl Tobiáše 12 let.

Pokud chcete skleník s delší životností, doporučuji pozinkované železo /např. Kovoagrex, V+P), tam uvádí životnost cca 40 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 9.3.2008 15:57

Ten náš skleník je z pozinkovaného železa, tak doufám, že ta životnost bude delší než těch 12 až 15 let. Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 9.3.2008 16:43

Chemicky máte pravdu, ale pozinkovaný železný plech a pozinkovaný řelezný profil nebývá chápáno jako to samé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.53 (?), 26.9.2008 23:09

Já bych se chtěla zeptat, kdo máte skleník Tobiáš.Dávali jste mezi konstrukci a skla nějakou výplň,nebo jste to nechali holé?Jiní výrobci dávají gumové těsnění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.250 (?), 27.9.2008 11:22

No - ja mam sklenik "Tobias" uz 12 let. Mezil profily a sklem zadnou gumu nemam. Nemyslim ze by mi to nejak vadilo. Snad kdybych jej chtel pres zimu (nebo brzo na jare) vytapet, tak mozna jo. Ja na zimu sundavam horni skla. Jde to snadno - vyhakne se takovy hacek naspodu sikminy a vysune se. Tim mam po starostech co kdyby napadlo vice snehu. Pri montazi jsem jej poprve a naposled natrel. Doposud zadnou korozi nepozoruju a nevidim duvod proc by mi nemohl slouzit jeste mnoho dalsich let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 67.226 (?), 27.9.2008 19:07

Nevím, jak vypadá skleník Tobiáš, ale i tak předpokládám, že jej nebudete vytápět. Já mám kupovaný skleník z zinkovaných plechových profilů a gumové těsnění ve formě prořezané kruhové gumy, které je nasunuté na hranu plechů tam mám, ale...
Osobně nevidím nějakou výraznou funkčnost a nepostradatelnost.
 Z technického hlediska je toto řešení přece jen profesionálnější, přímý styk skla s železem působí surově. Možná by se dalo uvažovat o nějakém vyrovnání případných malých nerovností. 
Při práci ve skleníku, absenci těsnění a drnčení skleněných výplní, pak ještě snadno poznáte, že venku začalo foukat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika