Akvaponický skleník. 10 x vyšší úroda



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.14 (?)
3.10.2019 9:11

Málokdo to přizná. yes

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 7.12.2018 12:54

Já mám prakticky ověřeno, že LED svítilna, kterou za tmy často nosívám na čele, přitahuje hmyz velmi dobře (fujtajbl). wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 7.12.2018 15:15

Já mám ověřeno, že ve tmě přitahuje hmyz skoro každý zdroj světla. Samozřejmě nejefektivnější je přesně nastavený zdroj. Např. entomologická trubice na 12V nebo zabíječ komárů, který elektricky usmrtí komáry a obaleče, ale nepustí k mřížce větší motýly a brouky. Entomologové používají při monitoringu i různé lapače, které omámí nebo usmrtí hmyz, který do lapače vlétl. Spektrum se dá nastavit i na požadovanou čeleď hmyzu

Entomologická trubice
Entomologická trubice
Zabíječ komárů
Zabíječ komárů
Detail trubice používané entomology
Detail trubice používané entomology
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.122 (?), 29.12.2018 10:22

Zacinam projektovat vnitrek skleniku. Konstrukcne se bude skladat podobne jako na obrazku dole. Jestli mi chcete pomoci, pisnete tipy, jakou zeleninu byste si dali nebo uz mate ve sve hydroponii - aquaponii.

Resili byste zdravotni nezavadnost plastovych odpadnich trubek KG a HT? Existuje nejaka prokazatelne nezavadna alternativa?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 157.1 (?), 29.12.2018 12:19

Na vašem místě bych si naopak položil otázku, co je prokazatelně závadné. A jaké potíže vám to způsobí, tzn. zda to má vůbec smysl řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.122 (?), 13.1.2019 11:19

Kopat se sklep jeste neda, tak aspon vrtam do trubek hydroponicke kosicky. Ze by to slo nejak pekne se rict neda. Jeden 3" kosicek vyjde v cine asi na 13 korun i s postovnym


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.122 (?), 13.1.2019 11:22

Priprava na kalovy filtr domaci vyroby. 220 litru sud od sirupu, kolena by mela roztocit vodu a virem (Swirl Filter) soustredit trus doprostred. Na horni prepad mi zatim chybi pruchodka. Venku je pocasi ze by ani auto nevyhnal, kor to moje na letnich gumickach


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.221 (?), 29.1.2019 14:16

Dobrý den,
jak se budete zbavovat amoniaku? Rostliny jej pobrat neumí a při vyšší koncentraci Vám začnou hynout pstruzi. Pstruzi pro čistou aquaponii nejsou moc vhodná ryba a to nejen kvůli teplotě vody. Teď momentálně mám asi 2000 pstruhů a to jak potočáky tak duháky, něco málo sivenů (300ks) a řeknu Vám, že je to někdy boj udržet je zdravé. Přeji hodně úspěchů a pevné nervy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 3.10.2019 8:48

Tak mame skoro za sebou prvni sezonu a prvni zkusenosti. Je videt, ze na internetu je spousta dezinformaci a bludu. Zadna nasobna uroda se nekona, ale celkove investici hodnotim pozitivne. Nevim kolik rostlin se vejde do klasickeho skleniku (3x8), ja jich mam pres 300. Tim ze na ne nesvitim, mame jedno klasicke vegetacni obdobi.

Par fotek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.14 (?), 3.10.2019 9:11

Málokdo to přizná. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 3.10.2019 10:57

Super. Zkuste tedy všechny ty bludy vyvrátit a pravdivě sdělit, kolik jste do toho investoval peněz a času, na co přijde provoz a jakou z toho máte úrodu oproti beznákladovým záhonům. To je to podstatné, co mě na tom zajímá, aby se člověk mohl rozhodnout, zda to pro něj má smysl. Před lety mě to zaujalo, propagoval to nějaký Pavel Sýkora, ale když se chtěl člověk zeptat na cokoli (nemluvím o konstrukčním řešení), odmítl odpovědět a zaklínal se "know-how". Neřekl náklady na vytápění v zimě, neřekl orientační cenu na pořízení, provozní náklady mimo zimu, prostě vůbec nic. Jediné, co psal do svých příspěvků, bylo "zázraky" a "tuny zeleniny a ryb za sezónu". Takže pokud byste měl chuť se trochu rozepsat, určitě bych to (asi nejen já) uvítal. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika