Jak uchovat co nejdéle česnek



helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?)
4.8.2009 20:23

Stále mám loňský, krásně tvrdý, paličák i nepaličák. Letošní zatím vysychá. Ta váza opravdu funguje! Palice nahoru a bez vody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 199.226 (?), 3.12.2015 23:28

Mozno aj preto, ze v chlorofyle zelezo nie je. Je tam horcik a zelenu farbu sposobuju porfyriny (zlozene z C, H, N).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.14 (?), 24.4.2015 16:19

Česneková pasta.

0,5kg česneku

20dkg 100%tuku

15 dkg soli

Česnek pomeleme, smícháme se solí a necháme 1 hod.odpočinout.Dáme rozehřát tuk (nesmí být moc rozpálený),přidáme česnek a zahříváme, mícháme, až se česnek hezky spojí s tukem (nesmí vřít).Teplý plníme do skleniček, po vychladnutí uzavřeme.Vydrží více jak rok.Když děláte pastu před vánocemi, je pěkně bílá, když má česnek mírné klíčky, je pasta světle zelená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.162 (?), 17.12.2015 13:50

A kde pak ten, takto upravený, česnek skladujete, musí být v ledničce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 17.12.2015 21:26

Protože je soli 30% vůči česneku a 20% z celé směsi bude sůl působit jako konzervace i při pokojové teplotě. Pro zachování senzorických vlastností však bude rozhodující chladno a temno. Nenačnutou skleničku bych se nebál mít uloženou ve sklepě (v létě max 18°C, v zimě min 4°C). Načnutou určitě ukládejte do ledničky.

Ale žádná pasta nenahradí požitek z čerstvého česneku tam, kde je čerstvý česnek požadován. Pro teplou kuchyni (např. do sekané, játrové zavářky,...) je ale pasta optimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 75.134 (?), 20.7.2011 15:21

To vůbec není na závadu, také se mi stalo, nevím proč. Česnek jsme používali, byl dobrá až do jara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 20.7.2011 23:01

zelená barva solné pasty je oxidace (jako je hnědnutí strouhaných jablek). Je to zpočátku jen vzhledová závada a konzumaci nevadí. Příště ale mačkejte do skleniček dobře promíchanou směs aby tam nebyly bublinky vzduchu a případně do směsi dejte trochu kyseliny citronové (na špičku nože ke 1 kg česneku) nebo kávovou lžičku octa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.54 (?), 4.8.2009 17:46

Přeji dobrý den.

Již více než 20 roků česnek tak koncem ledna-února, kdy se začíná kazit oloupeme a jemně nameleme.Poté jej dáme do mikrotenových sáčků, množství podle potřeby, sáček přehneme a uděláme z něj tenkou placku cca 3 - 5 mm silnou a zároveň vytačíme ze sáčku vzduch.Sáčky naskládáme na sebe nejlépe na dřevěné prkénko aby byly rovné a dáme do mražáku zamrazit.Podle potřeby si pak bereme jednotlívé sáčky a jednoduše si ulomíme tolik česneku, kolik potřebujeme.Mohu všechny ubezpečit, že česnek má pořád vynikající chuť i po zamrazení.

           Všechny zdravím a doporučuji    Krč Oldřich

           oldrichkrc@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.43 (?), 27.8.2015 9:58

Mi česnek v soli nechutná. Nemůžu si pomoct, není nad čerstvý česnek. Ale mnohdy to jinak nejde, ale do soli bych ho nikdy nedal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 4.8.2009 20:23

Stále mám loňský, krásně tvrdý, paličák i nepaličák. Letošní zatím vysychá. Ta váza opravdu funguje! Palice nahoru a bez vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.9 (?), 21.7.2011 20:30
S tou vázou jsem také spokojený a jde ještě jedna věc aby stvoly nemusely být moc dlouhé. Ustřihnu je asi 3cm od palice a dvakrát namočím do roztaveného včelího vosku. Mám je na provrtaném prkénku a zabere to míň místa. Stvoly samozřejmě dolů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika