Název skalničky - oranžový květ



host - 9.143 (?)
30.5.2021 9:05

S katalogem to bude potíž, ono snad vůbec nic neplatí stoprocentně. Někdy to, co platí na jenom místě, neplatí jinde ani náhodou. Kdysi jsem našla velikou hryzčí chodbu v místech, kde jsem vysázela řebčíky, podle literatury právě proti myším všeho druhu, a cibule komplet zmizely.

Spolehlivé byly vždy narcisy a modřence, vždy mi přezimovaly i sněženky a bledule, zatímco krokusy ani náhodou. Ze skalniček se osvědčily tařice a tařičky, karafiáty, floxy, plicník, konvalinky, lýkovec, iberka, hořce, netřesky a rozchodníky.

Je ale docela možné, že tu někdo další napíše, že právě na tyhle skalničky se mu myši vrhly v zástupech. Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 195.124 (?), 29.5.2021 7:23, zobrazeno: 3011x
Dobrý den, minulý rok jsem někde na trhu zakoupil tuto skalničku - jelikož jí přes zimu nesežrali hraboši (jako jednu z mála), je čas se zajímat, co je to vlastně zač - buď bude hrozně jedovatá, nebo bude mít "tvrdé" kořeny. Poradíte název? Radek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 29.5.2021 8:06

Radku, snad kuklík šarlatový, má kořen vůně hřebíčku, tak to asi myšovitým nejede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.124 (?), 29.5.2021 10:51
Dobrý den, ano, to bude ono - děkuji. Ale když jsme u té odolnosti proti "myšovitým", není někde k dispozici "katalog" přezimujících skalniček (klidně i cibulovin), na které nelezou myši (nemusí to být vyloženě jedovaté)? Každý rok něco nového hezkého na skalku koupím, ale skoro každou zimu je to sežrané. Žerou i tulipány a ocúny, ale třeba na kosatce nelezou... R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.217 (?), 29.5.2021 11:50

Pryšce, okrasné česneky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.143 (?), 30.5.2021 9:05

S katalogem to bude potíž, ono snad vůbec nic neplatí stoprocentně. Někdy to, co platí na jenom místě, neplatí jinde ani náhodou. Kdysi jsem našla velikou hryzčí chodbu v místech, kde jsem vysázela řebčíky, podle literatury právě proti myším všeho druhu, a cibule komplet zmizely.

Spolehlivé byly vždy narcisy a modřence, vždy mi přezimovaly i sněženky a bledule, zatímco krokusy ani náhodou. Ze skalniček se osvědčily tařice a tařičky, karafiáty, floxy, plicník, konvalinky, lýkovec, iberka, hořce, netřesky a rozchodníky.

Je ale docela možné, že tu někdo další napíše, že právě na tyhle skalničky se mu myši vrhly v zástupech. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.25 (?), 30.5.2021 11:42

Opatřete výsadbu košíky či klíckami, které myšovití nepřekonají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 195.124 (?), 30.5.2021 17:18
Dobrý den, děkuji za radu - jak přibližně vypadá košík/klícka, které myšovití nepřekonají? Dá se něco takového běžně koupit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 70.25 (?), 31.5.2021 10:23

Ale no ták! Zadal jsem do vyhledávače, za sekundu hafo možností, kšefty s tovarem pro pěstitele násobně víc-tvarem, velikostí...enlightened Navíc kutilové si uvinou z drátu na míru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.124 (?), 2.6.2021 21:11
Dobrý den, kdybyste si zobrazil přiložený obrázek, zjistil byste, že je na něm zachycený na několika místech prožraný plastový košíček na cibuloviny z běžného obchodu - ačkoliv se jedná o košíček silnější, na rozdíl od těch spíše "fórovějších" (ze slabšího plastu). Jak jste správně podotknul, žádný prodejce nenabízí košíček z kovu. Domnívám se, že tvar plastového košíčku fakt, že ho hraboši překonají, prostě neovlivní. Nebo máte jiný názor :-) R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.30 (?), 31.5.2021 11:00

Co se týče kořenů nebo cibulek, je to dobrá rada. Jenom chci upozornit, že někdy ty myši okoušou i nadzemní části Mně takhle okousaly záhon mrkve, bohužel ještě v dibě, kdy kořeny nebyly úplně dorostlé. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika