Změna klimatu - růst nových rostlin



Stránky: 1,  2   
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.122 (?) 
5.8.2017 13:41, zobrazeno: 3398x

Dobrý den.

Pozorujete někdo že na pozemku vám začínají růst nové rostliny nebo některým se daří lépe? Některá semena leží v zemi 10 let a za vhodných podmínek vyklíčí a rostou.

Že něco hyne suchem se snázeji pozná než to co se po letech najednou objeví. Daří se mně bršlice-kozí noha, něco povíjivého co se kolem ní plazí, křen, rostou rychle vrby atd. Je z toho džungle. Pozemek s bršlicemi nelze udržet v rozumném stavu. Dřív byla na pozemku louka kde jsem sušil seno.

Teď bršlici poseču a za 14 dní je to jako bych to neposekl.

Ještě se tam objevuje bolševník, ale ten hned likviduji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 5.8.2017 13:58

Tak já čekám minimálně opuncie, ale ještě asi pár let potrvá, než to sem ptáci zanesou...wink Nevím, zatím mne nic nenapadá. A vy se divíte bršlici? Vždyť to je normální plevel, který teda minimálně u nás, zaplavil rybíz každý rok. Bolševník naštěstí nemáme, vrbám se v suchu nedaří..Plamenek plotní a planý chmel... to jste mi s tou ovíjivkou připomněl a také semenáče jasanu a hlohu - s těma bojuju neustále. Ale divné mi to nepřipadne, neb je to tu všude v okolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 66.105 (?), 5.8.2017 15:45

Opuncie zatím asi ne. Podle mých zkušeností s mírně teplejšími (o 3 stupně oproti ČR) a suššími pozemky můžete očekávat z běžných plevelů na jaře šťovíky, fialky, hluchavky (mnohatisícové koberce) a v létě heřmánek, malokvěté divizny, fenykl, líčidlo americké, bodláky, lopuch, čekanky a kotvičník. Celoročně i ježatku, pýr a náletové dřeviny (akát, pajasan). Některé agresivní plevele ani neznám jménem. Zajímavé je, že pěťour ani bršlice se u mě nevyskytují ani vzácně. Nejvíc mě momentálně zlobí čekanky. Rychle rostou i v suchu a horku, strašně se rozmnožily (tisíce rostlinek) a mají příliš pevný stonek.

Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 5.8.2017 22:38
Opuncie už tady dávno rostou - u dálnice Hradec-Praha asi na půli cesty na pravém svahu mezi borovicemi je jich hromada už řadu let.. ovšem zanesl je tam člověk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.122 (?), 5.8.2017 15:09

Doplňuji že pozemek je dosti podmáčený a gumáky vytáhnout z bahna je někdy problém.

Teď nevím jestli pozemek odvodnit nebo nechat jako zásobárnu vody pro období sucha a ať si tam roste co chce. Poséct se to nedá. Jde při tom o život.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 5.8.2017 17:35

To bude asi důvod proč mi bršlice zmizela. Vše suché, i kouty u zdí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.239 (?), 5.8.2017 18:09

Mně bršlice začala růst, když jsem mulčoval resp nesbíral = zvýšená eutrofizace. Kdy jedu na seno, tak mám jen traviny. Když seču traktorem do koše, tak vzniká jakýsi neurčitý hustý koberec všehochutě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.122 (?), 5.8.2017 18:45

Asi tím že pod mulčem pozemek nevysychal a to se bršlici velmi líbí.

Také je divné jak je boj s bršlicí obtížnější s přibývajícím věkem sekáče. Ovšem jako masáž na páteř je sečení vynikají posilovna. Plotýnky se nezanesou vápnem atp. Vracím se z neposečeného bojiště, ale s dobrou náladou. Zase jsem něco udělal pro své tělo. Sečení je určitě lepší než sezení u televize. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.106 (?), 5.8.2017 21:30

U nás se v posledních cca 10ti letech začal dost vyskytovat šťavel růžkatý a posledních cca 5 let všechno všem zarůstá rosička krvavá, každý na tu trávu nadává...           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 5.8.2017 22:06

Kakost pyrenejský a nově i maličký. Téměř zmizel starček obecný a i ta rosička krvavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika