Rozmarýn v zimě



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 147.165 (?)
9.3.2018 8:09

(Stando), k tomu opravdu nevím, co bych dodal.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 147.165 (?), 9.3.2018 8:09

(Stando), k tomu opravdu nevím, co bych dodal.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 9.3.2018 8:42

Akorát všichni víme houby, čemu ti zázrační "Zahradníci" říkají rozmarýn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.6 (?), 9.3.2018 10:42

Vypadá to jako rozmarýn, voní to jako rozmarýn, a není to rozmarýn? smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 11.3.2018 13:29

Já myslím, že prodávají rostliny nakoupené na Nizozemských květinových burzách a nepřemýšlejí, jestli při gramaticky správném překladu reklamního popisu je tento správně i věcně. Tady že překlad anglického textu určeného pro jižní anglii nemusí sedět klimaticky na většinu našich zahrádek. Některá zásilková zahradnictví mají u popisu tři sekce = citaci reklamy producenta + citaci z "babiččina bylinkáře" a citaci z publikace Květinářství (Vít a kol.). Když by došlo na reklamaci, tak se otočí k sdělení že v citaci květinářství je uvedeno +12°C.

Určitě to nebude záměna jako bývala na přelomu milénia, kdy si všichni kupovali "mrazuvzdornou majoránku" protože slovenský název dobromysle zní...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.170 (?), 22.4.2018 8:13

Milý Stando, musím vám oponovat a tu paní podpořit, protože my jsme měli také rozmarýn přes zimu a dokonce na balkoně, byť zaskleném, ale vydržel celé zimy. Byl z něj krásný veliký keř, kvetl v únoru a zalévaný byl jednou týdně. Bydlíme v paneláku v jablonci nad Nisou a jistě mně dáte zapravdu, že u nás nejsou v zimě letní ani jarní teploty. Vše vydržel. Jen my jsme nevydrželi. Pro svoji velikost jsme ho věnovali známým, kteří měli u domu zimní vyhřívanou zahradu a tam jim zašel - podle nás uschl. oplégr tohoto rozmarýnu jsme si dovezli z Chorvatska z Istrie.Tam rostl na zahradě našich přátel.  Byly to dvě malinké snítky a z nich byl pak keř jako u nich na té zahradě. 1 a půl metru vysoký.. Tak rozmarýn může! přezimovat paní i ve sklepě, pokud mu vytvoří ty " jeho" podmínky. Zdravím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.224 (?), 22.4.2018 9:20

a víte že mi je to jedno jestli se mnou souhlasíte nebo nesouhlasíte? Za moje peníze to zkoušení, jestli je rozmarýna mrazuvzdornější než růže, nebude.

Já zase nevěřím Vám, že by jste měli na té zasklené lodgii (nesprávně balkóně) výrazně mínusové teploty (několik týdnů po sobě pod -5°C a krátkodobě třeba -14°C)..

Obecně, letos až na cca 3 týdny byla zima tak mírná, že jsem měl venku živé muškáty až do půlky února, dokud nepřišla ta vlna s arktickým prouděním. Takže i letos by bylo možné ty muškáty uklidit jen na 3 týdny (1+2) někam do sklepa či chodby, a povětšinu času je mít na parapetu okna. Na tom parapetu okna ale nejsou teploty jak v záhonu růží před domem.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.188 (?), 18.9.2020 10:05

Každý rok v zimě mně rozmarýn v květináči doma nepřežil a uschl. Tak jsem ho loni přesadila do země do zahrady a čekala, co bude. Přežil zimu, teď je velký skoro 1 m a vesele roste dál. Tuto sazeničku jsem koupila v Kauflandu jako rozmarýn. Bydlím na jižní Moravě. 

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zuzam - (19) - 38.71 (?), 20.9.2020 10:01

Bydlím v Praze a mám rozmarýn na zahradě už asi 6 let, keř musím každý rok hodně stříhat, abych ho udržela v rozumné velikosti kolem 1-1,2 metru. Hodně se rozrůstá. Je tedy pravda, že poslední léta nebyly mrazy kolem -20, ale je vidět, že zimu u nás může normálně přečkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.123 (?), 20.9.2020 21:02
Máte fotku keře a detail listu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 244.96 (?), 6.3.2018 9:17

Dost podobně to měli sousedé-kdosi mi to vysvětloval tím, že uschnul, protože měl málo vláhy.No, nezalévali ho nikdy, ale pokud byla zima skoro bez srážek, je to možné... Taky ho v zimě musím zalévat dost často.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika