Mšice na rybízu? Jak na ně?



otakarotakar - (14) - 96.151 (?) 
15.5.2015 19:22, zobrazeno: 10271x

Loni vysazený keřík černého rybízu, který vyplodil pár bobulí letos napadly mšice. Je tam i jiný škůdce než mšice?

Mladé lístky jsou napadené nejvíce, jsou zkroucené a na rubu listu plné zelených mšic.

Jedná se pouze o jeden keříček rybízu, vedle něj jsou maliny a jena ostružina. Vše sázeno loni.

Můžou napadnout i maliníky co jsou vedle toho rybízu?

Děkuji.

1
1
2
2
3
3
4
4
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.114 (?), 16.5.2015 21:17

Pane Otakare, s černým rybízem jsme na tom úplně stejně, na rubu mladých listů jsou chuchvalce zelených mšic, listy se kroutí, červený a bílý rybíz je ok.  Maliny máme cca o 30m dál a 1 druh je mšicemi také napadený, ostatní ne, nevím, podle čeho si vybírají frown. Každopádně bude potřeba napadené rostliny něčím proti mšicím postříkat. I Vám přeji hodně úspěchů při hubení smiley. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 16.5.2015 21:57

Ano, jen netrefte ta žlutá dlouhá vajíčka berušekwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
otakarotakar - (14) - 96.151 (?), 16.5.2015 22:45

Jéé, pozdě. Dnes jsem je prsty odrolil. Pokládal jem je za mery, molice, červce, svilušky... Kdo nezná, ten...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 16.5.2015 22:53

...si sype popel na hlavu a ihned koukne na opráskycheekyna G. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.93 (?), 12.6.2015 14:03

Tak na rybízu je nemáme, ale zase se nám rybíz " ztrácíů. Narostly krásné hrozny bobulek a asi z nich nic nebude, protože buď opadaly a nebo je sezobaly ptáci... co s tím. Nebo je to nějaká choroba? Kdo má podobnou zkušenost a vyřešil problém, poraďtě, prosím. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 12.6.2015 23:17

Napadlo Vás někdy rybíz důkladně zalít, nebo dokonce pohnojit, nakypřit...? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 38.115 (?), 13.6.2015 3:34

No, kdyby bobule opadaly, budou dole na zemině... - ale prdlajs, to k Vám přiletěly "vozobejbobule", jak já říkám, a pěkně si napakovaly zobáky! Mám tu teď stejný problém, koupil jsem si stromkový červený rybíz, co miluju, zasadil, hnojil, postřikoval - rostl, jako z vody, a k mému překvapení měl 1rokem několik krásných hroznů s velkýma bobulema. Už jsem měl na ně chuť, ale jak začaly červenat, začaly se ztrácet - jednou když jsem náhodou vstal zrána, našel jsem na tom stromku hned 3 nějaký ptáky! A jeden byl tak drzej, že se ještě vrátil pro bobuli, co mu upadla na zem! Tak jsem tam nadrátkoval lístky alobalu, ale stejně mi zbyla desetina úrody...  Zdraví Alfi.  -  Jo, jinak na ty mšice Mospilan a střídat třeba s Plénem, hodně napadené listy-pokroucené klidně odstřihnout (on je tam adventivní pupen a rostlinka si poradí), ale hlavně spálit!-né pohodit někde na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 68.13 (?), 13.6.2015 8:50
Len prosim neprecenovat lienky berusky, ono su fajn, ale povedzme si kolko takychto vosiek pri celkovom pocte vosiek dokaze zozrat? Rozhodne neriesi problem pri vyskyte vosiek. To by musel byt cely strom lienka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika