Kompostování rostlinného oleje



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 2.164 (?)
2.4.2024 20:55

Bakterie si pošmáknou i na ropě. Trochu jedlého oleje do kompostu určitě nevadí, rozloží se rychle, nasáklý v živém, porézním materiálu, za přístupu kyslíku. Ale přiláká to myši a potkany. A psi budou takový navoněný kompost taky milovat. Ale, co mě nedá spát... Kde seženu kanystr od bílého octa a láhev od peroxidu...?wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 2.164 (?), 2.4.2024 20:55

Bakterie si pošmáknou i na ropě. Trochu jedlého oleje do kompostu určitě nevadí, rozloží se rychle, nasáklý v živém, porézním materiálu, za přístupu kyslíku. Ale přiláká to myši a potkany. A psi budou takový navoněný kompost taky milovat. Ale, co mě nedá spát... Kde seženu kanystr od bílého octa a láhev od peroxidu...?wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.38 (?), 3.4.2024 11:39

Jak si bakterie v kompostu pošmákne na ropě, to nevím, ale na asfaltu - což je frakce ropy - si moc nešmakují. Natřel jsem jsem jím spodky dřevěných kůlů k plotu. Po 20 letech bylo dřevo pod zemí vyhnilé, ale skořápka asfaltu netknutá.
   Všechny chemikálie jsou původně přírodní - ostatně suroviny odnikud jinud nemáme. Že se něco v kompostu rozptýlí tak, že to nenajdeme, ještě neznamená, že se to určitě rozložilo. Odpady, které do kompostu patří - seno, tráva, hnůj, listí - se rozkládají v jakémkoli přidaném množství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.94 (?), 25.4.2024 14:23

Olej z pánvičky na kompost normálně dávám, obvykle vsáklý do ubrousku. ale jestli vadí, nedokážu posoudit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika