Jaké povolení je potřeba na čerpadlo?



host - 123.1 (?)
27.8.2015 21:47

Nemám čerpadlo, ale v potoce mám tůňku a denně jsem tahal kolem 50 konví vody na zeleninu a na to nemusí být povolení a ještě rostou svaly na rukou.Vašek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 99.163 (?), 24.6.2015 8:42, zobrazeno: 4797x

Dobrý den, Zajímalo by mě, jaké povolení bych měl mít, když několikrát ročně používám k zavlažování zahrady z říčky čerpadlo o výkonu 900W, průtok je asi 30l/min a denní odběr max 6 000l. Celkový odběr za ro do 30 000l. někdo mi říkal, že bych musel obejít asi šest úřadů a někdo jiný, že to snad stačí skoro jenom nahlásit. Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.212 (?), 10.8.2015 9:48

Sucho mě už rovněž donutilo zabývat se touto problematikou.

U nás by šlo o odběry a cca 15 m3 měsíčně v suchých obdobích, tedy stěží více než 100 m3 za rok a snažím se právě zjistit na příslušném odboru ŽP, zda skutečně musíme mít vyjádření správy povodí a správce toku (tok je malý potok na naší zahradě).  Neberou telefony! :-) 

Jenom nahlasit to určité nestačí, musíte podat žádost na formuláři a čekat na schválení - tedy pokud chcete mít ofiko vše v pořádku.

Nějak mně nesedí vaše údaje - 6 kubíků denně a maximálně 30 kubíků ročně, to se chystate zalévat jen 5 dni v roce? :-)

Při odběru nad 500 m3 za měsíc nebo nad 6000 m3 za rok je potřeba navrhnout metodu měření a spotřebu měřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.212 (?), 10.8.2015 10:05

Stačí si zde postěžovat a už telefon berou.

Takže skutečně, když jsme líni tahat konve, musíme mít ke strojovému čerpání vody v našem případě vyjádření Povodí Moravy a Správy toků - oblast povodí Dyje. Přitom jde o noname potůček, který vytéká u sousedu z drenaznich trubek, průtok asi 10 m3 denně.

A to jsem se radši neptala, jestli můžeme v potoce vykopat díru - protože jde o zadržování vody, chtělo by to také svoje razítka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.62 (?), 25.8.2015 18:22

Já bych to řešil ponorným čerpadlem a hadicí. Hadici bych nechal ježet a když tak bych se k ní neznal. Jen bych nasadil rychlospojku a hotovo, čerpadlo bych sbalil domů a nikde bych nic nehlásil, samozřejmě někkde bych si vykopal jamu na zadržování dostatečného množství vody, pokud není v potoce anebo řece hloubka.

Chalupář

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 74.9 (?), 25.8.2015 18:31

Stav se na tvým místně příslušném odboru životního prostředí s žádostí, ke který přiložíš:

a)      situaci širších vztahů nakládání s vodami a jeho okolí, schematicky zakreslenou do mapového podkladu zpravidla v měřítku 1 : 10 000 až 1 : 50 000,

b)      rozhodnutí, stanoviska, vyjádření, souhlasy, posouzení, popřípadě jiná opatření dotčených orgánů, týkající se dané věci

c)      kopii katastrální mapy území, jehož se povolení týká, včetně zakreslení místa nakládání s vodami,

d)    kopii povolení stavby vodního díla a kolaudačního rozhodnutí nebo kolaudačního souhlasu, pokud požadované povolení k nakládání   s vodami souvisí se stávajícím vodním dílem a v minulosti bylo vydáno jiným úřadem než vodoprávním úřadem dnes příslušným   k vydání povolení k nakládání s vodami

e)   doklad o vlastnickém právu, nelze-li toto právo ověřit v katastru nemovitostí, nebo právu užívání vodního díla, pokud požadované povolení k nakládání s vodami souvisí se stávajícím vodním dílem

f)      stanovisko správce povodí k požadovanému nakládání s vodami, včetně ověření orientační polohy místa záměru v souřadnicích X, Y určených v souřadnicovém systému Jednotné trigonometrické sítě katastrální2a) v návaznosti na evidenci vodních toků,

g)     vyjádření příslušného správce vodního toku k požadovanému nakládání s vodami, pokud se žádost o povolení týká tohoto vodního toku

j)      údaje o průtocích vody ve vodním toku (Q330, Q355 denní, Q364 denní a Qa dlouhodobý průměr), pokud se žádost o povolení týká tohoto vodního toku a požadované nakládání s vodami může mít za následek snížení průtoku vodního toku

k)     výčet a druh chráněných území a ochranných pásem stanovených podle zvláštních právních předpisů, pokud by mohly být činnostmi, stavbami nebo zařízeními dotčeny.

Ideální je požádat si o menší odběr, 6 m3 denně bych si nefrouf. Stejně to nikdo změřit nedokáže, zda beres 1 m3 nebo 6 a větším objemem akorát na sebe upozorňuješ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 25.8.2015 20:16

Jj, je to tak - tohle všechno budeme k žádosti přikládat, kromě c), protože na potoce žádné vodní dílo nemáme a kromě j) které nám příslušný ožp odpustí :-) 

Co se týče jámy v potoce, do které chceme zapustit skruž - raději jsem se také ptala, zda je nutný souhlas ožp. Načež mě úřednice začala přesvědčovat, že jde o stavbu a musíme mít projekt plus stavební povolení nebo ohlášení :-)  je to samozřejmě blbost, podle stavebního zákona par. 80 se o stavbu nejedná, jestliže se nemění směr toku korytem.

Načerno ale nic dělat nemůžeme, protože v sousedním baráku bydlí fizlacka a udavacka, která na mě už dvakrát zavolala policajty, když jsem na zahradě pálila klacky (naštěstí bylo vše v souladu s vyhláškou). Když má někdo blbe a zavistive sousedy, bohužel musí shánět razítka! A hádat se s úřady, které se mermomoci snaží všechno na nějakou vyhlášku či zákon napasovat.

Povodí Moravy a Správa povodí Dyje už nám tu díru do potoka schválily (žádali jsme paralelně o jejich stanovisko k čerpání vody i k díře) :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.24 (?), 26.8.2015 8:16

No jáma v potoce bude dle mého názora vodní dílo povolované nikoli dle stavebního zákona, ale zákona o vodách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 26.8.2015 10:16

Kdežto podle mého názoru to vodní dílo není, nýbrž pouze "jednoduché zařízení" podle par. 6 vodního zákona, které ovšem slouží k zadržování vody, takže by se měl vyjádřit vodoprávní úřad (v předchozím příspěvku jsem omylem psala o ožp, ten se k tomu bude také vyjadřovat, ale nikoliv jako konečná instance). Stavební úřad (ohlášení nebo stavební povolení) by s tím imho neměl mít nic společného.

No uvidíme! Život je boj!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.1 (?), 27.8.2015 21:47

Nemám čerpadlo, ale v potoce mám tůňku a denně jsem tahal kolem 50 konví vody na zeleninu a na to nemusí být povolení a ještě rostou svaly na rukou.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 28.8.2015 6:07

Tak to vám blahopřeji! :-) 

Na zahradě se nadřu celkem dost i bez konví, kromě toho moje ne zrovna nejmladší kolena nesnášejí zátěž a náš potůček je ve strži, chodí se k němu po schůdcích.  Konvemi tahám dešťovou vodu ze sudů.

Ale jinak souhlas, že zahrada je lepší než posilovna. Spousta všestranného pohybu na čerstvém vzduchu a ještě k tomu potěšení buď pro oko, nebo pro žaludek :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika