Jaké povolení je potřeba na čerpadlo?



host - 74.9 (?)
25.8.2015 18:31

Stav se na tvým místně příslušném odboru životního prostředí s žádostí, ke který přiložíš:

a)      situaci širších vztahů nakládání s vodami a jeho okolí, schematicky zakreslenou do mapového podkladu zpravidla v měřítku 1 : 10 000 až 1 : 50 000,

b)      rozhodnutí, stanoviska, vyjádření, souhlasy, posouzení, popřípadě jiná opatření dotčených orgánů, týkající se dané věci

c)      kopii katastrální mapy území, jehož se povolení týká, včetně zakreslení místa nakládání s vodami,

d)    kopii povolení stavby vodního díla a kolaudačního rozhodnutí nebo kolaudačního souhlasu, pokud požadované povolení k nakládání   s vodami souvisí se stávajícím vodním dílem a v minulosti bylo vydáno jiným úřadem než vodoprávním úřadem dnes příslušným   k vydání povolení k nakládání s vodami

e)   doklad o vlastnickém právu, nelze-li toto právo ověřit v katastru nemovitostí, nebo právu užívání vodního díla, pokud požadované povolení k nakládání s vodami souvisí se stávajícím vodním dílem

f)      stanovisko správce povodí k požadovanému nakládání s vodami, včetně ověření orientační polohy místa záměru v souřadnicích X, Y určených v souřadnicovém systému Jednotné trigonometrické sítě katastrální2a) v návaznosti na evidenci vodních toků,

g)     vyjádření příslušného správce vodního toku k požadovanému nakládání s vodami, pokud se žádost o povolení týká tohoto vodního toku

j)      údaje o průtocích vody ve vodním toku (Q330, Q355 denní, Q364 denní a Qa dlouhodobý průměr), pokud se žádost o povolení týká tohoto vodního toku a požadované nakládání s vodami může mít za následek snížení průtoku vodního toku

k)     výčet a druh chráněných území a ochranných pásem stanovených podle zvláštních právních předpisů, pokud by mohly být činnostmi, stavbami nebo zařízeními dotčeny.

Ideální je požádat si o menší odběr, 6 m3 denně bych si nefrouf. Stejně to nikdo změřit nedokáže, zda beres 1 m3 nebo 6 a větším objemem akorát na sebe upozorňuješ

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 99.163 (?), 24.6.2015 8:42, zobrazeno: 4812x

Dobrý den, Zajímalo by mě, jaké povolení bych měl mít, když několikrát ročně používám k zavlažování zahrady z říčky čerpadlo o výkonu 900W, průtok je asi 30l/min a denní odběr max 6 000l. Celkový odběr za ro do 30 000l. někdo mi říkal, že bych musel obejít asi šest úřadů a někdo jiný, že to snad stačí skoro jenom nahlásit. Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.212 (?), 10.8.2015 9:48

Sucho mě už rovněž donutilo zabývat se touto problematikou.

U nás by šlo o odběry a cca 15 m3 měsíčně v suchých obdobích, tedy stěží více než 100 m3 za rok a snažím se právě zjistit na příslušném odboru ŽP, zda skutečně musíme mít vyjádření správy povodí a správce toku (tok je malý potok na naší zahradě).  Neberou telefony! :-) 

Jenom nahlasit to určité nestačí, musíte podat žádost na formuláři a čekat na schválení - tedy pokud chcete mít ofiko vše v pořádku.

Nějak mně nesedí vaše údaje - 6 kubíků denně a maximálně 30 kubíků ročně, to se chystate zalévat jen 5 dni v roce? :-)

Při odběru nad 500 m3 za měsíc nebo nad 6000 m3 za rok je potřeba navrhnout metodu měření a spotřebu měřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.212 (?), 10.8.2015 10:05

Stačí si zde postěžovat a už telefon berou.

Takže skutečně, když jsme líni tahat konve, musíme mít ke strojovému čerpání vody v našem případě vyjádření Povodí Moravy a Správy toků - oblast povodí Dyje. Přitom jde o noname potůček, který vytéká u sousedu z drenaznich trubek, průtok asi 10 m3 denně.

A to jsem se radši neptala, jestli můžeme v potoce vykopat díru - protože jde o zadržování vody, chtělo by to také svoje razítka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.62 (?), 25.8.2015 18:22

Já bych to řešil ponorným čerpadlem a hadicí. Hadici bych nechal ježet a když tak bych se k ní neznal. Jen bych nasadil rychlospojku a hotovo, čerpadlo bych sbalil domů a nikde bych nic nehlásil, samozřejmě někkde bych si vykopal jamu na zadržování dostatečného množství vody, pokud není v potoce anebo řece hloubka.

Chalupář

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 74.9 (?), 25.8.2015 18:31

Stav se na tvým místně příslušném odboru životního prostředí s žádostí, ke který přiložíš:

a)      situaci širších vztahů nakládání s vodami a jeho okolí, schematicky zakreslenou do mapového podkladu zpravidla v měřítku 1 : 10 000 až 1 : 50 000,

b)      rozhodnutí, stanoviska, vyjádření, souhlasy, posouzení, popřípadě jiná opatření dotčených orgánů, týkající se dané věci

c)      kopii katastrální mapy území, jehož se povolení týká, včetně zakreslení místa nakládání s vodami,

d)    kopii povolení stavby vodního díla a kolaudačního rozhodnutí nebo kolaudačního souhlasu, pokud požadované povolení k nakládání   s vodami souvisí se stávajícím vodním dílem a v minulosti bylo vydáno jiným úřadem než vodoprávním úřadem dnes příslušným   k vydání povolení k nakládání s vodami

e)   doklad o vlastnickém právu, nelze-li toto právo ověřit v katastru nemovitostí, nebo právu užívání vodního díla, pokud požadované povolení k nakládání s vodami souvisí se stávajícím vodním dílem

f)      stanovisko správce povodí k požadovanému nakládání s vodami, včetně ověření orientační polohy místa záměru v souřadnicích X, Y určených v souřadnicovém systému Jednotné trigonometrické sítě katastrální2a) v návaznosti na evidenci vodních toků,

g)     vyjádření příslušného správce vodního toku k požadovanému nakládání s vodami, pokud se žádost o povolení týká tohoto vodního toku

j)      údaje o průtocích vody ve vodním toku (Q330, Q355 denní, Q364 denní a Qa dlouhodobý průměr), pokud se žádost o povolení týká tohoto vodního toku a požadované nakládání s vodami může mít za následek snížení průtoku vodního toku

k)     výčet a druh chráněných území a ochranných pásem stanovených podle zvláštních právních předpisů, pokud by mohly být činnostmi, stavbami nebo zařízeními dotčeny.

Ideální je požádat si o menší odběr, 6 m3 denně bych si nefrouf. Stejně to nikdo změřit nedokáže, zda beres 1 m3 nebo 6 a větším objemem akorát na sebe upozorňuješ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 25.8.2015 20:16

Jj, je to tak - tohle všechno budeme k žádosti přikládat, kromě c), protože na potoce žádné vodní dílo nemáme a kromě j) které nám příslušný ožp odpustí :-) 

Co se týče jámy v potoce, do které chceme zapustit skruž - raději jsem se také ptala, zda je nutný souhlas ožp. Načež mě úřednice začala přesvědčovat, že jde o stavbu a musíme mít projekt plus stavební povolení nebo ohlášení :-)  je to samozřejmě blbost, podle stavebního zákona par. 80 se o stavbu nejedná, jestliže se nemění směr toku korytem.

Načerno ale nic dělat nemůžeme, protože v sousedním baráku bydlí fizlacka a udavacka, která na mě už dvakrát zavolala policajty, když jsem na zahradě pálila klacky (naštěstí bylo vše v souladu s vyhláškou). Když má někdo blbe a zavistive sousedy, bohužel musí shánět razítka! A hádat se s úřady, které se mermomoci snaží všechno na nějakou vyhlášku či zákon napasovat.

Povodí Moravy a Správa povodí Dyje už nám tu díru do potoka schválily (žádali jsme paralelně o jejich stanovisko k čerpání vody i k díře) :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.24 (?), 26.8.2015 8:16

No jáma v potoce bude dle mého názora vodní dílo povolované nikoli dle stavebního zákona, ale zákona o vodách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 26.8.2015 10:16

Kdežto podle mého názoru to vodní dílo není, nýbrž pouze "jednoduché zařízení" podle par. 6 vodního zákona, které ovšem slouží k zadržování vody, takže by se měl vyjádřit vodoprávní úřad (v předchozím příspěvku jsem omylem psala o ožp, ten se k tomu bude také vyjadřovat, ale nikoliv jako konečná instance). Stavební úřad (ohlášení nebo stavební povolení) by s tím imho neměl mít nic společného.

No uvidíme! Život je boj!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.1 (?), 27.8.2015 21:47

Nemám čerpadlo, ale v potoce mám tůňku a denně jsem tahal kolem 50 konví vody na zeleninu a na to nemusí být povolení a ještě rostou svaly na rukou.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 28.8.2015 6:07

Tak to vám blahopřeji! :-) 

Na zahradě se nadřu celkem dost i bez konví, kromě toho moje ne zrovna nejmladší kolena nesnášejí zátěž a náš potůček je ve strži, chodí se k němu po schůdcích.  Konvemi tahám dešťovou vodu ze sudů.

Ale jinak souhlas, že zahrada je lepší než posilovna. Spousta všestranného pohybu na čerstvém vzduchu a ještě k tomu potěšení buď pro oko, nebo pro žaludek :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika