Hraboš, hryzec likvidace



host - 81.143 (?)
15.3.2019 20:22

U nás se to šíří prokazatelně z těch zanedbaných pozemků. Přes zimu normálně vyžerou i plochu osetou jetelinou...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 81.143 (?), 12.3.2019 16:28, zobrazeno: 15523x

Z důvodu dlouhodobě nevyjasněných valstnických vztahů sousedního pozemku a pak ještě proto, že druhý soused už svůj pozemek vůbec neobdělává a přesunul se s pěstováním na pozemky, které nejsou jeho, ale je tam lepší půda, vznikly v mém okolí neudržované místa. Množí se tam různí hlodavci, kteří pak likvidují mé stromy a urodu brambor. Na podzim jsem vysadil nové jabloně a další stromečky si pěstuju ve vlastní školce. V těchto dnech jsem přišel o několik desítek kusů stromů. Vytahuji ze země jen užrané pahýly. žádné připravky, které se dají zakoupit neúčinkují, bud ty nástrahy vůbec nežerou a ty které ano jim neublíží. Sázet stromy například do chrániček z pletiva je sice možnost, ale já bych potřeboval doporučit osvědčený přípravek. Jsem sběratel krajových odrůd a proto ty škody jsou v některých případech už nenahraditelné... Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.16 (?), 12.3.2019 18:33

Musíte dělat vše pro to, aby se tam hlodavé havěti nelíbilo. V případě, že je pozemek u domu, doporučuji pořídit si kočku a sekačku, s tou za chodu jejího motoru pobíhat po svém pozemku od sněhu do sněhu. V jiném případě je vhodný malý pes, kterého si bude brávat s sebou k návštěvě pozemku. Soused svůj pozemek obdělávat nemusí, ale jako vlastník, musí provádět taková opatření, aby produkty z jeho pozeku nezaplevelovaly pozemky sousední.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.143 (?), 13.3.2019 13:43

Dík za radu s tou sekačkou, přidám k ní ještě zahradní hadici, tak jak to před mnoha lety bylo uveřejněno v receptáři, ale místo sekačky tam byla použita motorka... Profi přístroj stojí 50 000 Kč. Už vidím jak nutím souseda kosit pravidelně trávu a pokládat nástrahy...  Vždyt na podobné zaplevelené pozemky rozdávají dotace i víc než 5000 Kč na 1 ha a stačí je jednou do roka zmulčovat... Tak se pak divím, kde je naše ovoce a zelenina, když do rukou soukromých zemědělců posílají takové peníze ze státního rozpočtu... Ono asi některým stačí žít jen z těch dotací a případná sklizen je pro ně spíš na obtíž... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.98 (?), 13.3.2019 18:28

Nevím, jestli jste tu radu se sekačkou pochopil správně. Šlo o zvuk a dunění a vibrace sekačky po pozemku.Ne o zaplynování děr hlodavců.Tam Vám moderní sekačka nepomůže, musel byste použít starší dvoutaktní motor - spálenou směs benzínu s olejem a je otázkou, jestli by to nebyla zbytečná ztráta času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 99.36 (?), 13.3.2019 21:37

Používám vibrační desku. Jednou za rok vytáhnu, nastartuji a na cca 6 minut zapnu vibrace. Za hodinu či dvě zopakuji. Asi 6x denně po dva dny a mám (i sousedé) na rok pokoj jak od hryzců, tak i od krtků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.54 (?), 14.3.2019 5:53
Tak to je naozaj zaujímavé s tou vašou vibračnou doskou... Dva dni vibrácií a efekt je na celý rok. Ak tam príde týždeň po dovibrovaní hryzec alebo krtko, tak tam zrejme tie vibrácie ešte trvajú, aj bez dosky. Alebo ten hryzec či krtko vedia, že o rok sa bude znovu vibrovať, a radšej sa zdekujú niekam inam. Super vec tá vibračná doska. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.143 (?), 15.3.2019 20:19

I ten můj hokus pokus vytváří vybrace, od motoru se to těma norama šíří a cítíte to v chodidlech ikdyž stojíte opodál. Dnes jsem vybroval asi hodinu dvěma motory a určitě to vykuřování budu ještě opakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.143 (?), 15.3.2019 20:08

Třicet let starý dvoutaktní motor bohužel odmítl nastartovat, tak jsem do toho dnes šel s motorem z moderní sekačky s vývojníkem dýmu na výfuku. Budu to muset ještě lépe doladit. Zatím to byla jen provizorka, ale už nyní se podařilo z jedné díry ber problémů vykouřit poloměr 12 metrů. Já už nemám co ztratit, ptotože jak to tak sleduju tak ten pozemek bude asi k ničemu...  A to nám ho před pár dny připsali jako směnu po pozemkové upravě, k tomu je to ještě mrazová kotlina. Tak ta výhoda, že je kousek od baráku pro zahradničení není výhodou... Naštěstí mám ješta v záloze další lokality, do kterých se budu moct se sadem přesunout. Kdkyž ale sleduju místní poměry, tak už se mi v mém bydlišti už ani nic budovat nechce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.160 (?), 13.3.2019 22:00
U nas uz dlho neboli az tento rok po zime sama diera v zemi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.143 (?), 15.3.2019 20:22

U nás se to šíří prokazatelně z těch zanedbaných pozemků. Přes zimu normálně vyžerou i plochu osetou jetelinou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika