Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Různé > Hraboš, hryzec likvidace

Hraboš, hryzec likvidace

host - xxx.xxx.81.143 (?)
15.3.2019 20:19

I ten můj hokus pokus vytváří vybrace, od motoru se to těma norama šíří a cítíte to v chodidlech ikdyž stojíte opodál. Dnes jsem vybroval asi hodinu dvěma motory a určitě to vykuřování budu ještě opakovat.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

Hraboš, hryzec likvidace

12.3.2019 16:28, počet návštěv: 2618
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Z důvodu dlouhodobě nevyjasněných valstnických vztahů sousedního pozemku a pak ještě proto, že druhý soused už svůj pozemek vůbec neobdělává a přesunul se s pěstováním na pozemky, které nejsou jeho, ale je tam lepší půda, vznikly v mém okolí neudržované místa. Množí se tam různí hlodavci, kteří pak likvidují mé stromy a urodu brambor. Na podzim jsem vysadil nové jabloně a další stromečky si pěstuju ve vlastní školce. V těchto dnech jsem přišel o několik desítek kusů stromů. Vytahuji ze země jen užrané pahýly. žádné připravky, které se dají zakoupit neúčinkují, bud ty nástrahy vůbec nežerou a ty které ano jim neublíží. Sázet stromy například do chrániček z pletiva je sice možnost, ale já bych potřeboval doporučit osvědčený přípravek. Jsem sběratel krajových odrůd a proto ty škody jsou v některých případech už nenahraditelné... Děkuji.

Připojit reakci   

Hraboš, hryzec likvidace

host - xxx.xxx.149.16 (?)
12.3.2019 18:33
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Musíte dělat vše pro to, aby se tam hlodavé havěti nelíbilo. V případě, že je pozemek u domu, doporučuji pořídit si kočku a sekačku, s tou za chodu jejího motoru pobíhat po svém pozemku od sněhu do sněhu. V jiném případě je vhodný malý pes, kterého si bude brávat s sebou k návštěvě pozemku. Soused svůj pozemek obdělávat nemusí, ale jako vlastník, musí provádět taková opatření, aby produkty z jeho pozeku nezaplevelovaly pozemky sousední.

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

13.3.2019 13:43

Dík za radu s tou sekačkou, přidám k ní ještě zahradní hadici, tak jak to před mnoha lety bylo uveřejněno v receptáři, ale místo sekačky tam byla použita motorka... Profi přístroj stojí 50 000 Kč. Už vidím jak nutím souseda kosit pravidelně trávu a pokládat nástrahy...  Vždyt na podobné zaplevelené pozemky rozdávají dotace i víc než 5000 Kč na 1 ha a stačí je jednou do roka zmulčovat... Tak se pak divím, kde je naše ovoce a zelenina, když do rukou soukromých zemědělců posílají takové peníze ze státního rozpočtu... Ono asi některým stačí žít jen z těch dotací a případná sklizen je pro ně spíš na obtíž... 

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

host - xxx.xxx.19.98 (?)
13.3.2019 18:28

Nevím, jestli jste tu radu se sekačkou pochopil správně. Šlo o zvuk a dunění a vibrace sekačky po pozemku.Ne o zaplynování děr hlodavců.Tam Vám moderní sekačka nepomůže, musel byste použít starší dvoutaktní motor - spálenou směs benzínu s olejem a je otázkou, jestli by to nebyla zbytečná ztráta času.

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

Optus (187) - xxx.xxx.99.36 (?)
13.3.2019 21:37

Používám vibrační desku. Jednou za rok vytáhnu, nastartuji a na cca 6 minut zapnu vibrace. Za hodinu či dvě zopakuji. Asi 6x denně po dva dny a mám (i sousedé) na rok pokoj jak od hryzců, tak i od krtků.

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

Ivan Hlavatý (3917) - xxx.xxx.234.54 (?)
14.3.2019 5:53
Tak to je naozaj zaujímavé s tou vašou vibračnou doskou... Dva dni vibrácií a efekt je na celý rok. Ak tam príde týždeň po dovibrovaní hryzec alebo krtko, tak tam zrejme tie vibrácie ešte trvajú, aj bez dosky. Alebo ten hryzec či krtko vedia, že o rok sa bude znovu vibrovať, a radšej sa zdekujú niekam inam. Super vec tá vibračná doska. IH
Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

15.3.2019 20:19

I ten můj hokus pokus vytváří vybrace, od motoru se to těma norama šíří a cítíte to v chodidlech ikdyž stojíte opodál. Dnes jsem vybroval asi hodinu dvěma motory a určitě to vykuřování budu ještě opakovat.

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

15.3.2019 20:08

Třicet let starý dvoutaktní motor bohužel odmítl nastartovat, tak jsem do toho dnes šel s motorem z moderní sekačky s vývojníkem dýmu na výfuku. Budu to muset ještě lépe doladit. Zatím to byla jen provizorka, ale už nyní se podařilo z jedné díry ber problémů vykouřit poloměr 12 metrů. Já už nemám co ztratit, ptotože jak to tak sleduju tak ten pozemek bude asi k ničemu...  A to nám ho před pár dny připsali jako směnu po pozemkové upravě, k tomu je to ještě mrazová kotlina. Tak ta výhoda, že je kousek od baráku pro zahradničení není výhodou... Naštěstí mám ješta v záloze další lokality, do kterých se budu moct se sadem přesunout. Kdkyž ale sleduju místní poměry, tak už se mi v mém bydlišti už ani nic budovat nechce...

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

host - xxx.xxx.234.160 (?)
13.3.2019 22:00
U nas uz dlho neboli az tento rok po zime sama diera v zemi
Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

15.3.2019 20:22

U nás se to šíří prokazatelně z těch zanedbaných pozemků. Přes zimu normálně vyžerou i plochu osetou jetelinou...

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

host - xxx.xxx.134.237 (?)
16.3.2019 9:34

Měl jsem ten samý problém a ještě krtek. Na 30 árovým pozemku nebyl snad metr čtverečný kde by nebyla chodbička, díra nebo krtinec. Katastrofa. Řešení: jak už tady někdo psal, kočky a sekat trávu. Dnes po letech ani jeden krtinec, a to mám ze dvou stran pole. Jo ty kočky nepřekrmovat aby měli trochu hlad a tím potřebu něco ulovit. Nesmějí ale zase mít tak velký hlad aby vám neutekly za lepším. Z vlastní zkušenosti vím, že lepší je kočka než kocour, protože ten je línější a na vic hajzlík když to na něj přijde tak na týden zdrhne a je to loterie jestli se vám vrátí živej.

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

konvalinka (1048) - xxx.xxx.148.5 (?)
16.3.2019 11:11

Chtěla jsem sem přispět, až budu mít v compu fotku posledního úlovku... dle googlu by to měl být hryzec. Našla jsem ho v neděli před barákem na trávníku. Jenže mám psa, byla tu mamky feňule a máme novou myšilovku(no taky kocoura, ale na něho podezření fakt nemám, nemá už ani žuby na towink) Všichni jsou lovci, takže čí je to trofej netuším. No... hlavně, že jelaugh A až se uráčí muž fotku stáhnout, tak přihodímwink Jinak... pořádná kočka je k nezaplacení. Sic mám britky, ale bývalá i nové kotě loví pěkně. Stará kočena nanosila všechno od myší, hrabošů, krtků, lasiček, až po hryzce a malé potkanyyes

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

18.3.2019 3:25

Já místo koček a psů dám přednost tomu vykuřování, když to funguje na sebevrahy, tak proč ne na kryzce a hraboše, Hovínek je na zahradě i tak dost a to ani kočku a ani psa nemáme...

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

18.3.2019 3:17

Koček u nás je (ne našich), ale jsou k ničemu. Ty jsou akorát tak blbé na to, aby se chytly do zátvoru. Když jsem před lety lovil kunu, tak jsem je chodíval pouštět i víc než třikrát za noc, pak mě ten lov omrzel, protože ty místní kočky vždycky všecko překazily... Já trávu sekám, ale v okolí nesekají... a neudržují...  A zemědělci kteří kosí na seno tam tu trávu nechávají strašně dlouho, ta už se pak hodí spíš na povřísla. Ono by taky pomohlo, kdyby drustevníci začali znovu orat pole. Mají taková obrovská monstra, že by zaorala radlice pět metrů hluboko a oni místo pluhu zapřáhnou jen takové "hrábě", které nenakypří ani to co ten kolos ušlape. Pak se lidi diví, že je půda suchá a klesá hladina spodních vod. Jak by se taky mohlo do země to málo co naprší vsáknout, když je udusaná jako beton. Ale sucho pro komerční zemědělce není zase takový problém jak se může v mediích zdát. Pamatuju si slova jednoho se sousední vesnice, že mokro je horší, protože při suchu pomůže chemická listová výživa... Táta před mnoha lety pracoval taky v zemědělství, to se ještě oralo a když jsme se s ním někdy jel povozit, tak bylo na pooraném vidět hodně hlodavců, které to překrojilo. Tlupám lišek v noci jen svítila očka. To byla hostina...

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

host - xxx.xxx.84.3 (?)
18.3.2019 12:46

V "boji" s hryzcem jsem si sám pro sebe vyhodnotil, čemu dát přednost a co předem vzdát. Snažil jsem se utřídit své zkušenosti či převzaté poznatky a
i když je to trochu obsáhlejší, snad to pomůže někomu jinému v orientaci (především hryzců, kde to mám odzkoušeno, u hrabošů a krtků nevím, ale předpokládám slabší účinek).
Tedy pravdu mají zcela jistě ti, kdo tvrdí že:

a) vibrace, dusání chůzí nebo pobíháním zvířat či provozem strojů, provoz sekačky, větrníky ukotvené
v zemi apod. prostě hluk, který se přenáší do půdy a šíří se v ní, je vysoce účinný na odpuzení.
  Vyzkoušeno: vysoká účinnost, 1. funguje jen na malou vzdálenost (u větrníků do 2-4 metrů, od cesty s častým provozem do 3-6 metrů apod.)
   2. funguje jen po omezenou dobu - stačí týden bezvětří či 10 - 14 dní nerušeného klidu na zahradě a hryzci se vrací)
   3. nevýhodou je dočasnost - je nutná nepřerušovaná aktivita a kontrola člověka (alespoň každých 2-4 dní) a mají-li odkud se hryzci vrátit, tak se brzy (100%) vrátí!
   a hnízdiště obvykle zůstavá zdrojem mláďat pro znovuosídlení (bývá stranou často v mezích nebo pod starými dřevníky apod. a hlouběji, takže tam hluk tolik neruší)

b) zápach či dráždivá vůně, prostě smrad, aplikovaný do odkrytých otvorů chodbiček je opět vysoce účinný.
   Prostě hryzec - má-li na vybranou - vybere si jiné místo. V zásadě je jedno, který z mnoha doporučovaných zdrojů pachu použijeme.
   Vynechávám kupované pachové odpuzovače, nebo jiné chemické přípravky (třeba kresol - silný desinfekční přípravek aj.)
   Osvědčí se třeba obyčejné vlhké kuřince ve stádiu, kdy uvolňují intenzívně čpavek, nebo čpavková voda nebo listy bezu, aksamitník, chryzantény, tymián...).
   Vyzkoušeno, u každé nalezené díry do chodby: vysoká účinnost pouze po dobu pravidelné obnovy - neúnosná časová náročnost

c) elektronické odpuzovače řadím k předchozím dvěma způsobům,  s poznámkou, že vzdálenost, do jaké působí je pochybná,
   i když se jedná jen o 1-4 metry (podobně funguje zvuk větru v hrdle zakopané lahve)
   Vyzkoušeno: výsledek neprůkazný  (to už větrník je lepší)

d) kočky či psi - když se pes vydaří, je lepší než kočka, protože více hryzce zneklidňuje i hlukem a drabáním.
   (pomíjím ideální pěstování úžovek, fretek apod. protože to nikdo asi běžně dělat nebude)
   Vyzkoušena kočka(dříve - kočičince v záhonech; ale hlavně lovila mláďata) i pes (vydrabané díry- nyní - tam kde má pes plotem vymezený přístup, je od hryzců klid)

e) otrávené návnady   (zelený gel apod.)
    kdysi vyzkoušeno, výsledek 1 měsíc klid  - ale již nikdy více (cena, nutnost opakování, ohrožení psů a koček)!
f) pasti (zakopané okurkové sklenice či kyblíky s vodou nebo průlezové trubkové či podobné pasti).
   vyzkoušeno, výsledek během týdne 7 ks (ale jen u hryzci poddolovaného folníku) - značná pracnost u větších pozemků)
g) na číhanou (s motykou či se vzduchovkou)  údajně je úspěšnost značná.
   zkoušeno - bezvýsledně  - s motykou v 5 hodin ráno (či v "lichou hodinu") na hryzce či krtka -  to uměly jen naše babičky a maminky a stejně jde jen o jednotlivé kusy
h) vykuřování (výfukem, vykuřovací patrony apod.)
   vyzkoušeno, výsledek 2-4 týdny klid   (ještě více než týden se přicházejí pochlubit nalezenými mláďaty hryzců - příliš je nežerou, smrdí jim.  Dezorientovaná mláďata hryzců se stávají snadnou kořistí koček také vždy po hluboké orbě)
i) použití plynu, těžšího než vzduch, a jeho aplikace do nor, nejlépe do hnízdiště (a) z 1 kg suchého ledu za 75,- Kč se uvolní cca 0,5 m3 plynu CO2, b) proban-butan z 10 kg lahve - proboha nezapalovat - slouží k zadušení!!)
   vyzkoušeno, výsledek 3 měsíce klid

Závěr pro mne: zůstávám u varianty i) (současně i d))
   příležitostně se nevyhýbám:   a), b) f), h)

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

18.3.2019 16:02

Díky za obsáhlou radu, dnes jsem našel další hnízdiště odkud se také rozlézají. Sousedi mají těsně vedle našeho plotu kompost. Dva pětileté stromy v blízkosti zničeny a cca 20 letá jeblon poddolována... Propan-butan jsem už kdysi zkoušel ve foliovníku, ale výsledek žádný. Když jsem mu nory vyplavil vodou nadělal ještě o to větší škody. Psa i kočku jsme kdysi měli. Pes zničí i záhony, kočka chytala hlavně myši. Problém je, že ta hnízdiště nejsou u nás, ale na sousedních pozemcích nebo taky v březích potoka. K nám se chodí živit... Navíc sít chodeb vede přímo ke stromům tak nemusejí ani vylézat. Hryzec s krtkem žijí v jedněch norách. Krtek vydoluje a hryzec se pak už jen chodí pást. Viděl jsem že v sadech nory napustili nějakým plynem asi s kyslíkem a odpálili. Byly tam vidět dvě bomby, ale do toho bych se nepouštěl, byla to profesionální výbava. To co se děje letos je extrém a už mě to stálo nejen práci, ale i pěchných pár tisíc, pokud bych šel jabloně kupovat. A jak ocenit plodící stromy, které podežerou a bud uhynou a nebo nemají urodu, protože ji z důvodu poškození kořenů neudrží? Kdysi jsem zahránil merunku tím, že jsem do nor které byly po obvodu nastrkal hadry namočené v naftě. Ale tohle se nedá dělat plošně. Ochránit půl hektaru to už není tak jednoduché jako foliovník 6 X 3 m.

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

18.3.2019 16:12

A ještě k těm komerčním přípravkům a různým odpuzovačům. Taky v tom žádný výsledek nevidím. A myslím si, že nefungují jen proto, protože tam v tom toho jedu není dost velká koncentrace... 

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

host - xxx.xxx.84.3 (?)
18.3.2019 16:33

Nás to zasáhlo předloni - nejvíce asi přispěl průběh zimy + hnízdiště, s přístupem od sousedů apod. (ta radost, kdy i v pletivu zasazený stromek po zimě vytáhnete ořezaný na tužku)

Vloni méně (viz propan butan a znalost kde bylo hnízdiště + v části vymezené plotem to kontroluje pes + občasné puštění výfuku do díry + příležitostné bouchací kuličky (sanytrový papírek s poplašňákem))

Letos prakticky se neprojevuje - čekám, hledám sebemenší stopy - (zatím jen propadající se hlína v místech hnízdiště -což může ale nemusí znamenat, že je opuštěné), nu, uvidíme.

Pochopitelně že naše zahrada 33x70 metrů je na hranici zvládnutí - na větší ploše to nevidím růžově.

Ještě poznámka: známí na malé ploše zakopali kolem zahrádky cetrisové desky (120x 62 cm) do roviny s povrchem, aby to nevadilo sečení a mají pokoj - to ovšem také nelze dělat na větší ploše, i když cetris v akci je za hubičku. Pokud by hryzec přece jen přeběhl vrchem tak se snadněji dá vyhubit.

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

18.3.2019 16:59

Viděl jsem dokument, chytli do zátvoru hryzce chovali ho v domácích podmínkách a sledovali jakou má schopnost poprat se s úkoly, které pro něj připravovali. Je to velice vynalézavé zvíře a nory má v hloubce až 50 cm pod povrchem. Během chvilky byla založena funkční kolonie. Nevadilo mu ani natáčení kamerou přímo v hnízdě. Pokud je na zahradu jakýmkoliv způsobem zavlečen tak je to velice vážný problém... Až jsem ty pozemky konečně získal, tak mi asi budou k ničemu. říká se, že co se vleče neuteče, ale někdy tomu prostě vyprší lhůta použitelnosti a náprava je nemožná. Zasadit o tři roky dřív mohlo to dopadnout jinak, protože čerstvě vysazený strom se není schopen sám vubec bránit, nemá dostatečné přírustky a 100% obrana ze strany pěstitele taky není možná, je to spíš jen výpomoc s různým efektem.

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

Optus (187) - xxx.xxx.99.36 (?)
18.3.2019 22:21

Pokud jsou peníze, tak na hryzce Rodenátor. Na krtka fukar -:) 

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

host - xxx.xxx.168.254 (?)
18.3.2019 22:29

S hryzcem bojuji desetiletí. Pozemek jsem oplotil deskami asi 50 cm do hloubky, trochu to pomohlo.  Vidím, kde překážku přelezl a často má chodby kolem ní.Tam mu sypu jed (kupované granule, voskované). Teď na jaře počítám s tím, že je hladovější a březí samice musí víc žrát a tak mu sypu do chodby kostičky mrkve míchané s petrželí a vše promýsené tím modrým práškem na myši.  Vše připravuji pokud možno bez doteku ruky a stejně si je pořádně předtím opláchnu v dešťovce a hodně promnu hlínou. Hryzec je velice obezřetný, jinak návnadu nepřijme. Pasti používám klešťové, se střídavým úspěchem.  Přes léto mu odpaluji v nových chodbách (sdílí je s krtky)  petardy "žabky". Sázení stromků do košů se mně moc neosvědčilo - po cca 10 letech stromek chřadne a často se mně stalo, že hryzec okousal kůru kolem kmínku  nad zemí, nebo okousal kořeny kolem pletiva v půdě.  Když pletivo utáhnete, aby ke kmínku nemohl, často zaroste do kůry a je to zdrojem infekcí a zase stromek živoří.Naftalín kolem kořenů nepomohl. Všude mám větrníky, je to jak tibetské modlitební mlýnky. 

Dobrá je kočka, aktivní pes, pomáhá kuna (ta se vám zase usídlí na půdě, takže je ač nerad likviduji), pro lasičky jsem udělal hromadu cihel s chodbičkami, snad tam bydlí. Fretku jsem nezkoušel. Pozemek odvodňuji, teď v suchých letech výskyt hryců poklesl. Ulovené nechávám v dírách, pro výstrahu. V letní sezoně jak mám chvilku, tak chodím s tyčí, dělám díry do chodbiček a sypu granule. Když mne moc naštvali, pouštěl jsem jim tam propan- butan a zapaloval jej, nikdy to nebylo dramatické.

Nemá smysl je plašit, musí se stejně jako krtci likvidovat. A ten boj vést neustále, i když máte dojem, že jste vyhráli. Mýlíte se, nevyhráli. Faktem je, že již asi 5 let je mám na pozemku minimálně, můřže to však být i vlivem sucha. Stejně do každé objevené díry strkám kleště a do chodeb (byť zdánlivě opuštěných) sypu granule. Najděte si jejich hlavní přístupové chodby a tam sypte jed a dávejte pasti - oni staré chodby využívají i nově příchozí.

Kdo tvrdí, že si nebude zamořovat pozemky jedy (je to nesmysl, ale kdo tomu věří, má na to právo) a není ochotný neustále s hryzci bojovat, má - kromě rezignace na pěstování čehokoliv- v podstatě jedinoui variantu: prodat pozemek.  

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

host - xxx.xxx.90.48 (?)
19.3.2019 0:32

dobrá poznámka - opomněl jsem fukar (viz mé body ad a) až i)), ale protože fukar nemám, použil jsem starý vysavač s výstupní trubkou vzduchu, zapálil jsem dýmovnici na krtky (3 ks za 70-80 kč - asi může být něco podobného), strčil do díry a trubicí z vysavače to profoukl. Ovšem jen tam, kde dosáhla el. šnúra. Dobré bylo, ž jsem hned viděl, kam vedou chodby a kde jsou další otvory, na daném místě byl chvíli klid, nevýhodou je cena a složitost.

Pro toho, kdo má na toto aspon 1x2-3 dny chvíli čas na zahradě, nějaký levný zdroj dýmu a akumlátorový ventilátor, by to mohlo znamenat rychlou dočasnou úlevu  - ovšem jen na malých plochách - prostě nedat hryzcům pokoj - je to trochu podobné použití výfukových plynů. Fukat´r ale dělá podstatně větší průvan, čímž je účinnější, pronikne dále.

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

host - xxx.xxx.138.47 (?)
19.3.2019 2:31

K nám na zahradu chodí jezevec, soused ho párkrát viděl, já ne. Vychytal hraboše, je pravda, že všude díry i v třešínce, až jsem myslel že je v tom namočen i hryzec.smiley Rozvrtal pařezy, pěkně je rozdrbal, asi ho zajímali různí červi.

Sousedovi chodí na vajíčka a ten mu slibuje,,klepeta,,.sad Škoda, hraboši jsou pryč a že jich bylo.indecision

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

host - xxx.xxx.84.3 (?)
19.3.2019 8:59

K udržování nekliduna zahradě, který nemají hryzci rádi, je dobrá i některá drůbež. Měli jsme dříve dva indické běžce (kachny). a když jsem je vypustil na zahradu, obdivoval jsem, že nevynechají žádnou díru od myší, hrabošů či hryzců a zobákem na delším krku se dostanou hlouběji a devastují veškeré vstupy do chodeb. Přitom škodu na zelenině či bramborech prakticky neudělaly (salát byl ovšem pod folníkem). Znamená to ovšem práci a čas navíc - péče o kachny(zavírání na noc před kunami, oplocení atd.). Prostě pro mnoho lidí, kteří se dostanou na zahradu jednou za týden, většina řešení - ani toto - nevyhovuje.

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

konvalinka (1048) - xxx.xxx.148.5 (?)
19.3.2019 18:53

Jak jsem už psala, nejlepší na hlodavce jsou psi a kočky. Konečně mám fotky, takže přidávám. Je trošku pravda přežvýkaný.

Obrázky:

Připojit reakci

Hraboš, hryzec likvidace

Petr z Pardubic (6564) - xxx.xxx.70.240 (?)
19.3.2019 19:02

Pěkný úlovek. Škoda, že ten náš kocour chytá jen ptáky. crying

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Glyfosfát karcinogenní?3620.5.201910321
A opět neznámá rostlina 719.5.20191469
Co nahradí Roundup?192.5.20193853
Kuriozita na mladém doubku 628.4.2019540
Košíkářská vrba1521.4.2019720
Vcely v kelimkoch (teglikoch)2321.4.20192494
Ochrana dřeva gumoasfaltem521.4.2019381
Zavírací strojek na plechovky114.4.2019141
Jak vypudit krtka283.4.20199139
Co je to za semeno? (z Filipín) 103.4.2019556
Hraboš, hryzec likvidace2619.3.20192619
Koupě lesního pozemku a co dál?1115.2.20191218
Pestovanie moruse z odrezkov511.2.2019761
Krtci v zimě a co potom?42.2.20191694
Vplyv pocasia na pestovanie ovocia na juhu slovenska224.1.2019422
Malý hnědý motýlek2020.1.20193696
Hmyz doma na zdi 76.12.2018749
V polích mě zaujala tato rostlina 82.12.20181533
Identifikacia kvetiny 33.11.2018587
Co je to za rostlinu? 228.10.2018554
Jaké zvíře to zde zanechalo? 1624.10.20182518
Co je to za rostlinu? 822.10.20181142
Jsou pranostiky pravdivé?115.10.2018464
Co to je? 411.10.2018773
Identifikace rostliny 328.9.2018601
Identifikace housenky a mury 716.8.20181282
Světlušky 20182914.8.20184406
Škodí kořenům stromů vzduch ze zavlažovacích drenážních hadic?813.8.20181279
Určení Chilli paprička 32.8.2018730
Boj s trávou151.8.20183591
Určení stromu 424.7.2018753
Motýl 212.7.2018720
Co je to za rostlinu? 28.7.2018631
Identifikácia rastliny 44.7.20181418
Určení keře ze středomoří 33.7.2018651
Co je to za keř? 420.6.20181057
Zahraniční weby o zahradě113.6.2018698
Identifikace rostliny 210.6.2018755
Prosim o pomoc s urcenim rostliny 16.6.2018681
Co to je za rostlinu? 328.5.2018946
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Pes rozhrabuje zahradu23.5.2019
Chov pstruhov22.5.2019
Porod22.5.2019
Porod22.5.2019
Otevírání - zavíraní dvířek kurníku22.5.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů