Blechy v ptačí budce



host - 68.213 (?)
13.10.2017 8:30

Zrovna jsem dělal stejnou činnost, ale že můžu  neco chytit mě vůbec  nenapadlo. Zatim dobrý 😀

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 10.195 (?), 12.10.2017 20:03, zobrazeno: 11103x

Při podzimním čištění ptačí budky jsem zřejmě chytil blechy z odstraňovaných dvou hnízd, které byly na sobě po dvojím hnízdění sýkorek. prosím, jak se blech zbavit. Jsem seštípaný hrozně, beru dokonce kortikoidy a léky na alergii... už to vypadalo, že manželka vše zlikvidovala praním, úklidem-luxováním a stříkáním Savem bez chloru. V práci vypadám jak blbec. Poraďte prosím, kdo má podobnou zkušenost... Díky!!!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.142 (?), 13.10.2017 6:36

To budou spíš čmelíci než blechy. Čmelík je roztoč, blecha hmyz a na každého z těchto ektoparazitů účinkují jiné přípravky.

Asi to bude vypadat jako sranda, ale myslím to vážně - zkuste si zajít na veterinu. Čmelíci se totiž často přenášejí na psy (obvykle, když se pejsek zálibně vyválí na mrtvole nějakého ptáka), zkušený veterinář poradí. Ostatně čmelíci často napadají domácí drůbež.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.142 (?), 13.10.2017 6:45

Ještě jedna možnost, u psů nepoužitelná, mě napadla - čmelíci Vám patrně nelezou po kůži, ale drží se v srsti :-) Takže ostříhat dohola, oholit vous a veškeré ochlupení, případně vydepilovat. Budete sice opět vypadat jako blbec, ale jen dočasně :-)

Kortikoidy a jiné protialergické léky pouze zmírňují následky kousnutí čmelíkem, ale čmelíky neodstraní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.213 (?), 13.10.2017 8:30

Zrovna jsem dělal stejnou činnost, ale že můžu  neco chytit mě vůbec  nenapadlo. Zatim dobrý 😀

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 74.206 (?), 13.10.2017 8:56

Popravdě ani mě to nenapadlo. V jedné budce měli hnízdo škvoři, byla jich tam nejmíň stovka. Jinak nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 13.10.2017 13:58

Když jsem jednoho teplého dne zjara před 30 lety začínal dávat do kupy zahradu, narazil jsem po poražení suchého stromu na blechy vylézající z ptačí budky. Tehdy jsem odchytil asi 20 živých blech do sklenice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.1 (?), 13.10.2017 18:58

Ok, mohou to tedy být i blechy. (Jsem to pořád já, co psala tu první odpověď, dnes jsem už na třetím místě a třetí ip adrese).

Každopádně je to parazitická zoonóza, takže spíš než na lékaře bych se obrátila na veterináře, který provede identifikaci parazita a navrhne léčbu, i když pacientem není zvíře :-)

A to stříhání a holení bych učinila jako první pomoc i na sobě, přestože jsem ženská a holá hlava by mně moc neslušela :-)

Holt následky zahradní vášně mohou být i takové a už si taky na ptačí budky budu dávat pozor. Asi je lepší je vyčistit hned, jak je ptáci opustí - dřív než se tam ta potvorstva rozmnoží nebo vyvinou z vajíček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.104 (?), 18.10.2017 20:59

Veterináře netřeba. V lékarnách jsou volně prodejné aplikační prostředky. Např.
Frontline®, Tiguvon®,Adventage® atd.  Jsou to malé pipety, které se jednorázově vyprázdní na několik míst od hlavy, po zádech až k ocasu.
Tím dojde k efektu "kaňky na pijáku" a účinná chemikálie se rozvrství po celém těle. 24 hodin by se nemělo koupat a zmoknout.  Látka je účinná po několik měsíců a je jednoduše použitelná i u neklidných a agresivních jedinců.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 18.10.2017 21:08

yes-tak je to spravne, tak to ma byť. Je jen otazne-tyka sa aj fenek, kery maju ocas kupyrovanycool? A co dyž je rafne hysteryjaangry-zvyšiť dafku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.224 (?), 19.10.2017 1:43

Na pohlaví vůbec nezáleží, funguje to u obou stejně. Jen je důležité aby léčený subjekt během aplikace účinné látky z pipety neskákal, nestál na zadních, ale aby spoň pár vteřin stál na všech čtyřech.
Množství dávky se odvíjí od váhy léčeného, ale to je vše uvedené na příbalových návodech včetně všech kontraindikací a omezeních.
*
Mám to osobně dlouhodobě vyzkoušeno a mohu jen doporučit. Co jsou blechy už vůbec nevím a klíště se na mě přisaje jen velmi zřídka. A fact to funguje i pár měsíců.

Rafael, (dobrman)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika