Blechy v ptačí budce



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 94.160 (?) 
19.10.2017 8:00

Díky za užitečné rady, Rafi.

Na, tu máš piškotek :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 94.160 (?), 19.10.2017 8:08

A pro ostatní: nevím jak u ektoparazitů, ale proti endoparazitům se lidem nesmějí veterinární léčiva aplikovat (přestože se také dají koupit v lékárně). Takže raději se přeptat aspoň v lékárně, než koupit cosi za dost peněz a pak se z příbalového letáku dozvědět, že je to jen pro zvířata. Například Frontline kupuji pro psa a na sebe bych to nedala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 13.10.2017 12:31

Mohu potvrdit, že se nejedná o čmelíky, ale o blechy. Kdysi jsem slyšel názor, že na podzim mají psi častěji blechy. Proto, že často běhají pod stromy, na kterých hnízdí ptáci. Na ptactvu zcela běžně blechy parazitují a zpravidla se rozmnožují v hnízdech. V okamžiku, kdy migrující pták hnízdo opustí, začnou hledat blechy jiného hostitele a spouští se na zem. Také v budkách jich je dost a protože venkovní teploty už jsou nižší, chytají se jakéhokoliv teplokrevného živočicha, v tomto případě i člověka. Příště až budete čistit budky, dělejte to nejlépe s odloženými, případně světlými svršky, abyste blechy mohl včas pochytat, případně ty svršky hned strčte do pračky. Dostanou-li se vám domů a tam se začnou(třeba v koberci) rozmnožovat, je to pak problém se jich zbavit a chce to přinejmenším tvrdé chemické čistění, případně i deratizaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.10.2017 12:46

Dostanou-li se vám domů a tam se začnou(třeba v koberci) rozmnožovat...

V koberci se Vám rozmnoží možná moli, ale ne blechy. Ty k rozmnožování potřebují krev hostitele, jinak nenakladou vajíčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 13.10.2017 13:27

Napitá blecha ale potřebuje k nakladení vajec, mimo krve hostitele, také bezpečné místo a jím může být třeba právě chlupatý koberec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.114 (?), 13.10.2017 15:24

Ano, je to tak, nakladou vajíčka třeba i na deku, do psího pelechu, koberce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.195 (?), 14.10.2017 17:58

Těší mě :-(, že nejsem sama. Taky jsem postižená těmi čmelíky, nebo co to je za svinstvo... Tento týden jsem sundala budku, abych ji vyčistila a vydesinfikovala jako každý podzim.  Už 16 let! Nikdy se na mě nic nechytlo. Až letos. Bohužel jsem si to natáhla do zahradního domku. Dnes jsem ho vystříkala desinfekcí, peru vše, co tam bylo a dá se to dát do pračky. Postříkala jsem Savem i octem všechny sedáky a polstry... snad to bude cos platné. Jsem poštípaná, sice ne moc, ale jo. A pořád se drbu - snad psychika. Ten veterinář je asi dobrý nápad. Snad se mi bude věnovat, když nejsem zvíře... jen nevím, zda se musím objednat :-(. Snad ne. Doma zvíře už nemáme. Kdysi jsme měli, ale to byla doma, kdy se na veterinu se psem nechodilo. Toho jsem občas vydrbali v pozinkované vaně na dvoře. Asi tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.10.2017 18:51

Budky nečistím. Nechávám to na ptácích. Myslím, že ani dutiny stromů v přírodě jim nikdo nedesinfikuje. V budkách zůstává, pravda, jakýsi chuchcvalec (vidím, když se náhodou časem nějaká rozpadne), ale ptáci ji i tak každoročně obydlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.3 (?), 18.10.2017 19:12

Necistit    butky spalit vyrobit nove

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 18.10.2017 20:34

Nej budky mají trvanlivý vnějšek a měnitelný vnitřek-něco jako vysavač a jednorázový pytlikwink-deLUX. Opeřenci si zjara nově nastelou.  SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika