Zasychání listů růže



Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?) 
13.4.2020 13:14, zobrazeno: 3021x

Růže pěkně vyrašila a najednou jí začaly zasychat listy. Ty nejmladší už jsou úplně uschlé, starší částečně schnou od špičky. Žádného škůdce jsem ani po důkladné prohlídce nenašla (ani z rubu listů), mráz se mi taky nezdá, mrzlo už více než před týdnem a zaschlé jsou nejnovější listy. Nedaleká jiná růže je v pořádku (zatím). Nevíte někdo co by to mohlo být?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 13.4.2020 13:17

Přikládám ještě druhý obrázek, a mám ještě technický dotaz. Jak přiložit k příspěvku víc než jeden obrázek? Je to tady běžné, ale nepodařilo se mi přijít na to, jak toho docílit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 14.4.2020 20:54

Opravdu nikdo netuší, co by mohlo být příčinou zasychání listů růže? Ráda bych jí pomohla, ale nevím jak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 15.4.2020 7:55

Mrazové poškození se nemusí projevit okamžitě, bývá zde několikadenní zpoždění-v kombinaci s prudkými větry a suchou půdou je pak zjevnější. Postižení jednotlivých kusů-byť napohled stejných je různé, většinou na těch pyšnějších viditelnější. Okopávka, zálivka, případně přihnojení zrychlý regeneraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 15.4.2020 13:32

Vypadá to jako opožděná fyziologická reakce na mrazové poškození.

Různé odrůdy jsou různě mrazuodolné, náchylnější jsou anglické růže (přímořské podnebí), odolnější má například Kordes z Německa (přechodné vnitrozemské podnebí),...

Pokud by poškození bylo větší, někdy se vyplatí provést hlubší sesazení jarním střihem tak, že se donutí k probuzení dosud spící (záložní) pupeny. Dejte foto celé rostliny s nějakým časovým odstupem, jak se to vyvíjí.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 15.4.2020 13:58

Děkuji za reakce. Snad je to opravdu jenom omrzlé a růže se z toho dostane a bude dál pučet, i když zrovna dnes ráno zase bohužel trochu mrzlo. Jinak růže občas v tomhle suchu zalévám, ještě je tedy také trochu přihnojím. Dám časem vědět, jak se to vyvíjí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika