smůla na růžích



host - 207.103 (?)
8.4.2009 18:04

Paní Jano, myslím si, že je to míza a tedy nic škodlivého. Ale je to jen moje domněnka. Možná, že váš dotaz objeví paní Lili a ta zaručeně ví, o co se jedná. Jestli je růžička jinak zdravá, nic se neděje.

Zdraví Zuzana V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?), 6.4.2009 16:06, zobrazeno: 4083x

Dobrý den,

tak jsem minulý týden ostříhala svou stromkovou růži, několik dní poté mi začala "plakat". Na několika místech se vytvořily kapky připomínající smůlu na stromech, tmavě hnědé průsvitné. Nevím co to je a jestli to mám odstraňovat. Děkuji moc za Vaše rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.75 (?), 8.4.2009 10:45

tak včera jsem našla další kapky tentokrát průhledné, růže vypadá jak po dešti, akorát že vůbec nepršelo. snad to bude dobré a jen brečí že ji bolelo to stříhání. Prosím poraďte někdo co s tím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.103 (?), 8.4.2009 12:27

Mám dotaz - ty kapky jsou na řezných ploškách výhonů, nebo se tvoří jinde? Nikdy jsem si něčeho podobného na růžích nevšimla. Asi bych počkala, jestli se bude růže chovat normálně, t.j. vyraší, nové výhonky budou zdravé a nedeformované. Pak je všechno v pořádku.  Přeji hezký den. Zuzana V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?), 8.4.2009 13:02

Dobrý den,

ty kapky se tvoří hned pod řezem, nejsou hned na ploškách ale těsně pod nimi. Jsem v tomhle začátečník takže vůbec nevím co to znamená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 207.103 (?), 8.4.2009 18:04

Paní Jano, myslím si, že je to míza a tedy nic škodlivého. Ale je to jen moje domněnka. Možná, že váš dotaz objeví paní Lili a ta zaručeně ví, o co se jedná. Jestli je růžička jinak zdravá, nic se neděje.

Zdraví Zuzana V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.239 (?), 9.4.2009 12:50

Zdravím paní Jano, Zuzana má pravdu. Je to míza. I mně některé pláčou, jak bylo nutné je po letošní zimě řezat až do starého dřeva. S tím nic nenaděláte a rána zaschne sama.

P.S. Přeji krásné a slunečné Velikonoce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?), 9.4.2009 13:32

Tak to jsem si oddychla. Děkuji moc.

I Vám Pěkné Velikonoce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika