Prosím o radu



Stránky: 1,  2,  3   
host - 44.120 (?) 
29.3.2008 7:51, zobrazeno: 20405x

Potřebuji osázet před domem záhon o velikosti asi 2,5 krát 2,5m je na východní straně a v létě je tam dlouho slunce a docela úpal.Uvažovala jsem nad výsadbou růží ale nemám s nima žádnou zkušenost.tak zatím váhám.Ani vlastně nevím jaké.Děkuji a přeji krásný den.Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 151.203 (?), 29.3.2008 9:55

Dal bych tam trvalky, letničky v kombinaci s travinami, mochnou dřevitou a nějakým skalníkem. Záhon bude kvést celý rok a ozdobný bude i v zimě. Růže jsou příliž fádní - jednoduché řešení a estetická hodnota jen část roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.120 (?), 29.3.2008 10:22

Děkuji. Já nechci moc okopávat. Nemám moc času. Asi by to chtělo něco co se dá vyřešit mulčem. A to vlastně ani růže nejdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.96 (?), 29.3.2008 14:13

Chceš růže a neokopávat. Řekla bych, že to jde. Ale první rok plet budeš muset. Mám dobrou zkušenost s podsázením růží mateřídouškou. Nasázej  růže a do truhlíku vysej mateřídoušku.  Až vzejde, tak si dej práci a rozsázej ji třeba do kelímků od jogurtu, které 1 cm nade dnem propíchej, aby odtékala voda. Až růže začnou růst, tak ještě asi měsíc počkej a mezi ně vysázej  mateřídoušku.      čauky         jajka.jajka@atlas.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.59 (?), 12.6.2008 10:20

Prosím o radu: Některé moje růže, i když jsou ještě poupátka, vypadají jako předčasně zvadlé a pořádně se ani nerozkvetou. Mají ochablé okvětní lístky, někdy se i ohýbají v krčku. Zalité jsou dost, pohnojené také. Neškodí jim náhodou prudké polední slunce? Růže ho mají přece rády a dělají mě to jen některé keře, ale ne po celou sezonu. Někdy vykvetou krásně! Poradí mi někdo, čím by to mohlo být? Děkuji Blanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 15.6.2008 20:56

Dobrý den Blanko, zeptám se... vadnou jenom poupata a rozvíjející se květy, nebo i plně rozkvetlé? Neodpadávají povadlá poupátka? Nevypadá to trochu jako na fotce?   Potom by se jednalo o útok květopase, drobného broučka z čeledi nosatcovitých.     Lili

vadnoucí květ
vadnoucí květ
vadnoucí poupata
vadnoucí poupata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.59 (?), 16.6.2008 7:06

 Dobrý den Lili, děkuji Vám za odpověď i za foto, ale o květopase určitě nepůjde.Nejedná se o úplně malá poupátka - ještě zelená, ale o poupata už s okvětními lístky, která vypadají už jako stará povadlá růže, někdy se trochu rozkvetou, ale ne do krásy.Foto bohužel nemám, ale je docela možné, že některé druhy růží sluneční úpal nesnáší zrovna nejlépe-mám je totiž na jižní straně a jak jsem se včera dívala k sousedce, která má ten stejný druh růže jako já, tak jsem viděla ten stejný problém.Budu hlídat počasí, myslím, že když nebudou tak horké dny, že se růžím bude možná dařit lépe. S pozdravem Blanka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 16.6.2008 11:08

Když vyloučíme květopase, připadá v úvahu ještě plíseň šedá (Botrytis cinerea), mrkněte na vlákno "zvadlé růže". Sluneční úpal způsobuje dočasné vadnutí, ale večer za chládku se všechno vrátí do původního stavu, květ se nepoškodí trvale. Nedostatek vody u vás také nepřipadá v úvahu!? Pravidlo zalévání říká 1 litr vody provlhčí půdu do hloubky 1 centimetru - chce to za sucha jednou týdně, ale pořádně.

Pokud to není ono, ozvěte se, eventuelně pošlete foto a budeme pátrat dál.  Zdraví Lili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mospika - (1) - 142.48 (?), 26.4.2009 11:53

mně se kroutí listy na jedné růži, mám jich asi deset a žádná jiná to nemá, na téhle se kroutily už loni... jsem začátečník, poradte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 27.4.2009 0:20

Postříkat postřikem na škůdce, hlavně zespodu listů, nebo zakroucené listy otrhat. Dělá to pilatěnka, na spodku listů jsou malinkaté zelené housenky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika