Prosím o radu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.171 (?) 
23.2.2009 13:00

Hezký den Petro,           mám pocit, že jsem Vás tím jílem nechtěně vyděsila. To jak jste jim připravila půdu bohatě stačí, rugósy opravdu nejsou náročné. Jíl sám o sobě je půda úrodná a když se zlehčí, tak se v něm rostlinám daří. Taky je mám v jílu, trvalo jim dva tři roky, než se na místě "usadily" a teď jsou z nich impozantní keře, na jaře je přihnojím a víc se nemusím starat. 

Ani s tím úpalem to není v našich zeměpisných šířkách tak zlé, to je otázka extrémních umístění (např. rozpálené atrium nebo těsná blízkost jižní stěny )  -  a také např. jižních zemí. 

Jediný opravdu velký problém pro ně představuje vápenitá zásaditá půda, v ostatních případech rostou opravdu všude, pouze někde líp a někde hůř.

Navíc, tak jak je popisujete, tak s půdou ani se sluncem problémy nemají a Vaše péče je příkladná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 230.129 (?), 22.2.2009 16:00

dobrý den všem a hlavně paní Lily.Chci   se zeptat- nevadí růžím, když jsou zaváté sněhem až nad poslední větvičku? Tak, že vůbec nic nečouhá ven?Vím, že je dobře když napadlo, ale takové závěje- nebude to na škodu? Děkuji za odpověď Kája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.175 (?), 22.2.2009 16:54

Zdravím Kájo, nic se neobávejte, sněhová nadílka teď v zimě růžím nevadí, naopak je chrání před mrazivými větry. Sněhová peřina je lepší než holomrazy.  Až sníh roztaje dostanou zásobu vody.  Pokud sníh napadá postupně a není těžký (což bývá spíš ten mokrý jarní) není nebezbečí, že by se keře např. sadových růží rozlámaly. Podle mých zkušeností bezlisté růže vydrží hodně, pod váhou sněhu se někdy i ohnou, ale po odtátí se zase vzpřímí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.129 (?), 22.2.2009 19:49

Lily moc děkuj -to mne uklidnilo. Loni jsem si pořídila 5. angličanek- jednu z nich jsem vypěstovala z revku /Graham Tomas/ -tu už před2.roky.  Byl to takový scípáček, ale loni už kvetl.Zajímavé bylo, že i když všechny růže shodily listy, tento je měl ještě než na něj napadalo. s pozdravem Kája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika