Usychání poupat a listů anglických růží



Stránky: 1,  2,  3   
RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 209.55 (?) 
8.6.2010 12:30, zobrazeno: 28209x

Dobrý den, na podzim jsem si objednala 6 anglických růží od Pelců. Na jaře hezky vyrašily, nasadily poupata, ale - hrůza! minulý týden 2 Winchester Cathedral najednou sklopily poupata i listy a začaly usychat! Žádní parazité nejsou vidět, jedině že by něco žralo kořeny? Včera se mi zdálo, že i vedlejší Rose mary začíná sklápět popata. Nevíte prosím, co to je a co s tím? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 9.6.2010 1:09

Dejte foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 209.55 (?), 10.6.2010 9:38

Přidávám foto - před týdnem to začalo a dnes jsou keře suché

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6494) - 70.100 (?), 10.6.2010 9:51

Vypadá to jako po postřiku herbicidem. Nebo nějaké silné poškození kořenů. Necákla jste si je Roundupem při nějakém zásahu? Vítr je prevít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 209.55 (?), 11.6.2010 9:48

Letos jsem stříkala jen mšici. Od sousedů by to snad přes ty tůje neprošlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.216 (?), 13.6.2010 11:04

Velmi podobně mi umřela jedna angličanka vloni. Nenašla jsem škůdce, nestříkala Roundupem, prostě uschla. Myslím, že to asi bylo těžkou, hodně jílovitou půdou. Půdu jsem vylehčila a zasadila jinou angličanku, které se pěkně daří. Tak zkuste jinou, snad se zadaří :-) Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.115 (?), 28.6.2010 16:03

Prave jsem se chtela zeptat na to same. Koupila jsem si minuly tyden nadhernou plnokvetou cajovou anglickou ruzi (David Austin) ktere v obchode kvetl jen jeden kvet, ale bylo nasazeno na nekolik poupat. Kvet se mne zdal uz suchy, myslela jsem, ze odkvetajici. Jake je ale me zklamani, kdyz vidim, ze veskera poupata jsou najednou skolena, zluta a sucha.

Zasadila jsem ji presne dle prilozeneho navodu.

Zahradu, ani travnik nicim nestrikam. Je na slunnem miste, puda je lehka, tak nevim cim to je a zda ji nemam zkusit presadit do polostinu?

Muze poradit nejaky zkuseny zahradkar?

Dekuji, Jirina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 218.253 (?), 29.6.2010 9:41

Pokud ve Vasem pripade uschly jenom poupata a ker jinak dal prosperuje, mohl Vam zaskodit napr. nosatec - maly broucek, ktery velmi rad vysosava stavu z kvetonosnych vetevek. Uschla poupata odstrante, pokud ma ruze prilis dlouhe vetve, tak je zakratte, at s jejich "uzivenim" nema ruze tolik prace a ma vic sily na zakoreneni. A mozna striknete nejakym insekticidem - Mospilanem napr. A ruzi tak trikrat tydne ted v tech vedrech prolevejte konvi nebo dvema vody k bazi rostliny. Nekropte listy, za prve kvuli popaleni na slunci, za druhe kvuli houbovym chorobam. Hodne zdaru, snad se ruzicka vzpamatuje... Jo, jeste me napada - v beznych zahradkarskych potrebach prodavaji listove hnojivo Hycol Z - stoji pul litr kolem 50 Kc. Funguje nejen jako hnojivo, ale i jako anti-stresor. Tak treba by take ruzicce pomohl.  Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 209.55 (?), 9.7.2010 13:33

Tak mně úplně odešly 3 anglické růže a čtvrtá má žluté listy. Na jaře normálně rostly, nasadily poupata, a v době dešťů začaly jakoby schnout. Bydlím na jižní Moravě, takže podmínky pro růže by zde podle mně měly být dobré... Měla jsem zasázenou řadu 9 angličanek před tůjemi (od podzimu), teď přemýšlím, zda zbytek přemístit a sem zasadit nějaké odolnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hankaV - (11) - 218.253 (?), 13.7.2010 13:38
To jsem blázen. Angličanky mám třetím rokem, každý rok dokupuji nové. Jsou naprosto vitální, nádherné, silné, snad kromě oranžové Pat Austin, která mi letos dost pomrzla, ale to je trápení většiny žlutých růží, že jsou citlivější na zimu... Jakmile začnou takhle podivně schnout, ostříhala bych ty napadené části větví, zbytek keře postříkala fungicidem, půdu kolem keřů trochu okopat, aby se provzdušnila. Svinuté lístečky na horní fotografii ukazují na nějakou tu pilatku, zavinutku či co. To se musí odstřihnout a zbytek keře postříkat insekticidem. Nevím jak blízko tůjí je máte, možná si mohou vadit kořeny. Kvůli tomu tedy náhle nezasychají, ale mohou v budoucnu hůře prosperovat. Zasadila jsem takhle vloni na podzim dvě růže kousek od sebe. Jednu z nich naneštěstí na místě, kde byla i bohyška... až na jaře jsem zjistila, že mi bohyška roste těsně vedle této růžičky a růžička je o polovinu menší a slabší než její kolegyně o kousek dál, stejné odrůdy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika