Nákup růží



Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?)
7.7.2008 21:15

Mám dobré zkušenosti s růžovou školkou manželů Pelcových ze Sobotky. Objednávala jsem přes internet, bez osobní návštěvy, sazenice byly ve výborném stavu, rostou a kvetou na jedničku, a pokud si s něčím nejste jistá, ochotně vám tam poradí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 50.199 (?), 7.7.2008 18:18, zobrazeno: 17819x

Dobrý den, teprve zahradu zakládám. Procházím si na internetu nabídky květin. Zaujaly mě na těchto stránkách růže: zahrady-rostliny.cz, máte s nimi, prosím nějaké zkušenosti? Dostanu dobré květiny?

Děkuji za odpověď Simona.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.95 (?), 7.7.2008 20:35

Pokud se týká růží tak bych doporučila nejbližší růžovou školku. Pořádají výstavy a na nich si vybereš vhodné druhy, které si objednáš a pak na podzim dostaneš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 7.7.2008 21:15

Mám dobré zkušenosti s růžovou školkou manželů Pelcových ze Sobotky. Objednávala jsem přes internet, bez osobní návštěvy, sazenice byly ve výborném stavu, rostou a kvetou na jedničku, a pokud si s něčím nejste jistá, ochotně vám tam poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.91 (?), 15.7.2008 12:06

Určitě obhlížet naživo. Na obrázku je jen ta nejkrásnější polorozvitá... vůbec se nedá odhadnout, jestli bude květ spíš plošší, nebo spíš bublinka.  Tedy pokud to nemá někdo seštudované, ale při tom množství kultivarů... Černý vůl u Prahy má menší nabídků všech možných typů (skalka, stromek, Anglie)

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 16.7.2008 11:08

Zdravím Vás Simono, na nákup růží máte čas do října, ale je třeba se právě teď v době květu vypravit do růžové školky ve vašem okolí. Tam si růže prohlédnete v květu, uvidíte poupě, rozvitý květ, počet květů na keři (to je velmi důležité, protože některé růže jsou krásné, ale velmi málo kvetou), uvidíte také vzrůstnost keře a jeho odolnost chorobám (opět pro úspěšné pěstování důležité). Varuji Vás před nákupem supermarketových prostokořenných zavoskovaných sazenic s líbivými obrázky - v lepším případě Vám vyroste a vykvete něco jiného, v horším sazenice zahyne.

Podle toho kde bydlíte, zkuste výlet do Skaličan, Sobotky, Prahy-Kunratic, Mšené, Ledeč nad Sázavou, Bystřice pod Hostýnem a další. Navštivte stránky  http://www.rosaklub.cz/ a vyberte si z uvedeného seznamu prodejců růží nebo navštivte http://www.svaz-skolkaru.cz/ a najděte si vhodnou růžovou školku.

P.S. Pokud by Vám z nějakého důvodu zbývala jen varianta zásilkového obchodu a nemohla by jste si růže prohlédnout "na živo", tak si udělejte čas a prohlédněte si Vámi vybrané odrůdy alespoň na webových encyklopediích, kde jsou objektivní informace o jejich mrazuvzdornosti, náchylnosti k chorobám, výšce a šířce, země a rok vyšlechtění (což je také důležité - např růže vyšlechtěné v teplé Francii naše drsné podnebí snášejí hůř) a dozvíte se také jesti vůbec a jak ochotně opakují kvetení. Nehledě na to, že encyklopedie obsahuje reálné (neretušované a digitálně nedobarvované) fotografie květů přímo ze zahrad. Moje oblíbené encyklopedie: česká http://ruze.wi.cz/ a anglická http://www.helpmefind.com/rose/index.php

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.66 (?), 17.7.2008 14:10

Nedá mi to, abych se nepřidala tak trochu na obranu těch zavrhovaných supermarketovek ve vosku. Letos na jaře jsem zakoupila dvě z nich v jakési totální slevě, obě s vyobrazením a musím říci, že obě nádherně kvetou přesně podle obrázku, pnou se jak divé. Bohužel na rozdíl od jedné ze dvou popínavek zakoupených v Sobotce)manželé Pelcovi), to je chudinka asi 30 cm vysoká, květ jednoduchý jako asi šípková růže na mezi a nikoliv za cenu dobře kolem 100 Kč...

Takže všechno je prostě někdy jinak... :)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 17.7.2008 15:13

Díky za Váš ohlas. Ráda slyším, že se Vám růžičky povedly a že jste na rozdíl od jiných měla štěstí na dobré sazenice. Možná by jste mohla zveřejnit od kterého výrobce byly - pro nás ostatní to bude užitečná informace pro podzimní nákup.

Pokud Vám od Pelcových vyšlo něco jiného, než jste si objednala, tak to reklamujte. Mám zkušenost, že jsou v takovém případě vstřícní. Zkontaktujte je mailem a pošlete jim fotku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.14 (?), 26.8.2008 23:58

Dobrý den! Já bohužel musím podpořit Liliinino varování před nákupem „supermarketových prostokořenných, zavoskovaných sazenic s líbivými obrázky“ a budu naprosto konkrétní. Minulý rok jsem v Lidlu zakoupila celkem 6 sazenic. Podle informací z obalu se mělo jednat o velkokvěté růže (např. „Chrysler Imperial“) z produkce německé firmy Roozen, Hürth-Stotzheim. Snažila jsem se nákup nepodcenit a všímala si kořenového balu, stejně tak množství a vitality oček. Dnes je bilance taková: ze 6 sazenic mají 3 bílý, jednoduchý květ jako šípková růže, 1 se neujala a 2 nejsou sice zcela plané, ale rozhodně ne velkokvěté, jak sliboval obrázek. Jejich květ se seskládá jen z malého množství okvětních plátků, proto je při plném rozvití záhy vidět žlutý střed. Navíc v případě Lidlu se patrně nejedná pouze o jednu výjimečně špatnou dodávku sazenic, jelikož mě už tenkrát před nákupem růží v Lidlu varovala paní ze sousedství, které vykvetlo také několik šípkových růží. Bohužel jsem se nechala uchvátit cenou, a tak to dopadlo. Za málo peněz, málo krásných růží. V mém případě téměř žádné. Přeju všem šťastnější ruku při výběru. S pozdravem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 16.7.2008 11:11

Návštěva růžové školky může být hezký prázdninový výlet. 

růžová školka 1
růžová školka 1
růžová školka 2
růžová školka 2
růžová školka 3 - růže až na horizont
růžová školka 3 - růže až na horizont
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika