mravenci na růži



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?)
19.5.2008 10:47

Dokonce jsem četl, že mravenci na mšice na růže sami roznášejí. Teď ale nevím, jestli to nepsali ve Ferdovi...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?), 19.5.2008 10:07, zobrazeno: 15049x

Dobrý den,

mám růži na kmínku, lezou mi po ni mravenci, ne moc ale občas se jich pár vyskytne. Mohou být pro růži nějak nebezpeční nebo si s nimi nemám lámat hlavu? díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.93 (?), 19.5.2008 10:10

Zkontrolujte, jestli na ruzi nemate take msice, vetsinou mravenci a msice se vyskytuji spolu a casto pritomnost mravencu je prvnim ukazatelem. Msice samozrejme vadi.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?), 19.5.2008 10:47

Dokonce jsem četl, že mravenci na mšice na růže sami roznášejí. Teď ale nevím, jestli to nepsali ve Ferdovi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.93 (?), 19.5.2008 11:57

Je to pravda, psali to ve Ferdovi, a psali to dobre. Sekora se nemylil. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.75 (?), 19.5.2008 14:52

Hajzlici jedni a co s nima? doufám že je dnešní déšť pořádně pokropil a oni zůstanou dole. Stříkala jsem růži Baycorem ale asi jim to chutná. Jak je mám odradit? maximálně potřít něčím kmínek, ale to mi asi nepomůže, můžou vylézt po opoře, kterou růže má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 19.5.2008 15:04

Dobrý den, tak jak se na různý létající hmyz používají lepové štítky, tak na mravence jsem kdysi v televizi viděla použít, no a teď mám teda výlohu doslova, takovou tu lepicí průhlednou pásku, ježíííš jak se tomu říká?? Koupíte ji v každém papírníctví!!!Omotat kolem kmínku, mělo by to zabrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 19.5.2008 15:20

Pokud mravenci na růži nenosí mšice, tak si s nimi nemusíte lámat hlavu. Myslím, že mravenci růže nežerou, spíš na ní mohou sežrat nějaký hmyz, třeba housenku, která by mohla růži ožírat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?), 20.5.2008 8:41

Dobrý den,

tak jsou tam ty sviňky malé zelené s křidélkama, ráno jsem našla dvě, bohužel jsem neměla čas tak se na to podívám ještě odpoledne. ach jo. co mám proti ním dělat? ten Baycor-nevím jestli je to přesný název jim nedělá zle? růži jsem už stříkala dvakrát, nikdy nevím v jakém množství mám tu růži postříkat, jestli třeba nestříkám málo.

a tu pásku myslíte jako oboustrannou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 20.5.2008 8:47

Vážená paní Dodeková. Jestli to nebude tím, že přípravek Baycor je fungicid, čili na houbové choroby. Na hmyzáky je potřeba použít vhodný insekticid, který Vám zaručí úspěch. Napadá mě třeba Mospilan, ale je celá řada dalších. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 54.33 (?), 20.5.2008 8:54

Stačí postříkat mýdlovou vodou, mám to vyzkoušené

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika