Modrá růže Sissi



Velvetina - (44) - 44.26 (?)
9.4.2010 13:48

Díky za dosavadní rady. Barva je zajímavá a při troše skalice bude asi opravdu domodra. Udělám pokus a uvidím

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Velvetina - (44) - 44.26 (?), 7.4.2010 13:38, zobrazeno: 24941x

Přeji krásné jaro! V Rakousku jsem neodolala a koupila v zahradnictví modrou růži Sissi. Modrá jako na přiložené visačce asi nebude, prý spíš růžovo fialová. Někdo mi radil, že se má prý zalívat modrou skalicí. Má někdo nějaké zkušenosti nebo její fotky? Kdy zalévat, kolik a jak často? Díky všem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 7.4.2010 19:49

Podívejte se zde.

o modré skalici nevím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 7.4.2010 22:46

Modrou skalicí jsme kdysi na základce barvili řezané kytky, když se dá do vody, květy částečně zmodrají. Ale jde to jen u řezaných a brzy uvadnou, zasazená kytka by asi nepřežila.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 8.4.2010 19:28

To se používá u hortenzií, si myslím. Přidáním skalice se změní půdní PH a růžové květy by měly zmodrat. O růžích nevím nic ani jsem nic nečetla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Velvetina - (44) - 44.26 (?), 9.4.2010 13:48

Díky za dosavadní rady. Barva je zajímavá a při troše skalice bude asi opravdu domodra. Udělám pokus a uvidím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 9.4.2010 21:56

Modrá skalice snad Ph nemění, ta obsahuje měď (pokud si tedy dobře pamatuji)...  U hortenzií stačí zalévat okyselenou vodou (třeba rašelinový výluh), existují i specielní hnojiva pro modré hortenzie)                     Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 9.4.2010 22:09

modra ruze uz skutecne existuje, ale tusim, ze je pouze v Japonsku, kde ji strezi a odkad se mohou vyvazet rezane kvety teto ruze, pouzil se pry gen z violky, proto ruze dosahla opravdu modre barvy-pry musel byt i souhlas vlady..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 10.4.2010 22:22

Také jsem tu japonskou modrou viděla na netu... ale ta modrá mi k růži nějak nejde...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.152 (?), 5.8.2010 9:09

Pozor CuSo4 x 5H2O (Síran měďnatý) nebo také obchodním názven modrá skalice je kumulativní jed. radši bych si přečetl pozorně dávkování, venku se to používá k bubení mechu v trávníku a k dezinfekci vody v bazénech, ale jak už jsem řekl pozor na dávkování... zatěžujete tím svoje životní prostředí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hankaV - (11) - 218.253 (?), 10.8.2010 8:31
Podobně "modrou" najdeme snadno i mezi českými výpěstky - Ametyst, November Rain, Jubilejní nebo francouzská Ludmilla, také běžně dostupná u nás. Všechny jsou spíš slézově fialové... vybarvení více či méně syté záleží na tom, jestli je spíš pod mrakem nebo pálí sluníčko.. :-) Přeju hodně zdaru milovníkům modrých růží... ale tu chemii k dobarvení bych k nim nelila... brrrr, chudáci kytky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika