Historicke ruze



host - 167.6 (?)
24.7.2009 7:15

Loni v září, bylo krásně teploučko, mi Siebert poslal 2 angličanky, taky mi někdo poradil... Co s tím hodláte dělat?

Růže jsem zasadila, zalívala a v teplém podzimu vesele rašily a na radu Lili, psala někomu už nevím v jakém vlákně, že se každý rašící výhonek má zaštípnout, aby dál nerašil a "vydřevil" do zimy. Růže rostou a kvetou!

Taky mám objednané růže a zasadím je taky do květináčů. Dík za informaci. Na závěr, nechápu rady typu... Co s tím hodláte dělat....proč vůbec někdo takhle odpovídá. Eva

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 22.7.2009 12:27

Honey, vyjde to!  Pomineme-li množství -  to už jsem obdivovala, tak já letos budu muset taky některé koupené růže zasadit do velkých květináčů a mám zkušenosti, že jim bude dobře a klidně ještě vydrží třeba rok, vytvoří bal a pak se zasadí, až přijde jejich čas. Já budu květináče na podzim zahrabávat do země a už nepřikryté přezimují. Takže osvětlený domek bude O.K. Nedávno jsem koupila krásnou vzrostlou Heritage a odhaduji, že byla jako originál v relativně malém květináči možná i tři roky. Jasně že by ve volné půdě rostla lépe, ale nic moc se jí nedělo..., je zdravá a krásná. D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.6 (?), 24.7.2009 7:15

Loni v září, bylo krásně teploučko, mi Siebert poslal 2 angličanky, taky mi někdo poradil... Co s tím hodláte dělat?

Růže jsem zasadila, zalívala a v teplém podzimu vesele rašily a na radu Lili, psala někomu už nevím v jakém vlákně, že se každý rašící výhonek má zaštípnout, aby dál nerašil a "vydřevil" do zimy. Růže rostou a kvetou!

Taky mám objednané růže a zasadím je taky do květináčů. Dík za informaci. Na závěr, nechápu rady typu... Co s tím hodláte dělat....proč vůbec někdo takhle odpovídá. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 24.7.2009 8:10

Dobrý den, paní Evo, kdo je to Siebert?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.6 (?), 24.7.2009 14:26

Dobrý den, napsala jsem to blbě, Sieberz-katalog a byly to Abraham Darby a Graham Thomas. Ještě mám dotaz k těm velkým květináčům, drenáž nemusí být a stačí normální zemina.Mějte se Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 24.7.2009 19:33

Paní Evo, pokud tam měl být otazník, tak já jsem zatím drenáž nedávala. To v případě, že jsem měla řízky, které jsem na jaře chtěla už zasadit. Tam byla zemina na růže a někdy trochu písek. Kdyby to mělo být na déle, což mě čeká, tak bych dala dolů i kompost se zeminou nebo hnojivo se zeminou. Tohle řešení berte jako dočasné, ne trvalé. Já např. budu muset napěstovat některé růže do velikosti, až dosáhnou v poho na sluníčko a naši dva labradoři je začnou respektovat . Pěkný večer D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.6 (?), 25.7.2009 10:49

Díky, mám jednoho psa-boxerku a vím co takové psisko dokáže a ještě dva. Mám záhony oplocené nízkým pletivem, dřevěný plůtek byl několikrát zlomený.Mějte se Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 25.7.2009 11:22

Udělejte mi fotku, jak jste to vyřešila, prosím. Naši jsou hodní, nic by nelámali, jenom se jim bude muset ukázat (plotečkem), kam ne. Až tam budou růže. Na jaře zapíchám vždy nízký plotek z latěk, vysadím afrikány a je jim to jasné.  tedy skoro jasné 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 167.6 (?), 26.7.2009 14:26

Použila jsem pletivo Ornaplast, stačí 40cm a už tam fenka neleze. Mám kratší záhony u plotu a mezi nima mezery ať může pronásledovat "lumpy-traktor a cizí psy, koně". Nevím jestli mi tu půjde vložit foto.

Bez názvu
Bez názvu
Mme Issac Pereire-krásně voní
Mme Issac Pereire-krásně voní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 26.7.2009 20:18

Děkuju, Evo, to by mně a hlavně pejskům taky úplně stačilo. Jen jsem myslela, že pletivo musí být občas podpořeno tyčí a možná stačí zapustit do země a je to! (?). Dobrý nápad. Jste šikovná, fota Vám jdou dobře, MMe Issac P. je nádherná, zase inspirace... ne ne ne, už nemůžu . A ta New Dawn na jiném vlákně nádherná, mám je u plotu ještě malé, ale mám se na co těšit. Díky a pěkný večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 81.96 (?), 27.7.2009 8:41

Zdravím, přidávám pro inspiraci ještě jedno řešení dočasného plůtku pro kytky. Taky mám dvě psí obludy, které rády dupou v záhonech, a přiznávám, že pletivo se mi moc nelíbí, takže jsem si nařezala silnější vrbové pruty (musí se nechat zavadnout, aby vám nezačaly v záhonu rašit), zapíchala je do země oběma konci tak, aby vytvořily oblouček, a jednotlivé obloučky rozmístila tak, aby se vždycky jednou polovinou překrývaly s dalším - vzniklý plůtek vypadal překvapivě hezky, navíc měl zpočátku signální žlutozelenou barvu, takže psiska i za šera věděla, že tam ne. Když po zimě pruty zhnědly,  naši hafani už měli naučené, ža tam je zakázané území. Proutky vydržely tři roky, pak už se růže rozrostla, tak jsem je dala pryč. Fotku bohužel nemám (tehdy mě to nenapadlo fotit), ale snad je to jasné. Přeju hodně zdaru, Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10:58
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika