Zahrada je hra



host - 180.133 (?)
18.4.2008 16:24

Máte samozřejmě pravdu. Jen je třeba používat správné termíny.

Réva=rostlina

Hrozen=plodenství v případě révy to je paradoxně lata.

Víno=kvašený nápoj z hroznů.

Řeže se proto réva, nikoli víno a hrozny.

Vítek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 18.4.2008 15:29, zobrazeno: 16090x

Včera 17.4. ukazovali v televizi na ČT1 v pořadu "Zahrada je hra", jak se mají stříhat hrozny. Nějak mi není jasné, jestli to ta televize vysílala pro diváky nebo pro sebe, aby něco vysílali. Pro ty co ví, jak se stříhá víno, to není třeba, ti to znají. A pro někoho, kdo se chce něco naučit, je to taky spíš k ničemu, protože jestli se po zhlédnutí toho pořadu vrhne ven a začne stříhat víno, tak v tuto roční dobu, pokud nepěstuje víno na hřebenu Beskyd, napáchá víc škody jak užitku.

Jedině snad, že by si nahrál a pustli si to tak za 10-11 měsíců.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.133 (?), 18.4.2008 16:24

Máte samozřejmě pravdu. Jen je třeba používat správné termíny.

Réva=rostlina

Hrozen=plodenství v případě révy to je paradoxně lata.

Víno=kvašený nápoj z hroznů.

Řeže se proto réva, nikoli víno a hrozny.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.82 (?), 18.4.2008 20:51

Myslím si, že jmenovaný pořad byl zcela o ničem a raději žádný takový pořad, než takové diletanství. Bred

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.28 (?), 19.4.2008 16:19

Schlédl jsem tento pořad když jej opakovaly musím říct že jsem stoho stříhání nic nevyděl protože detajly nebyly dostatečné aby se mohl člověk poučit doba řezu také opožděná tak nic moc to ukazovaly řez z Mělníka ze zahradnické školy tam byl profík a bylo víc vydět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 28.4.2008 17:59

Díval jsem se na to na internetu a ta zahradnice radila dost podivné věci. Rozhodně nemůžu souhlasit s tím, že se má réva zastřihávat za každým plodem a že plody vyzrávají tím, že na ně svítí slunce. - Aby byly hrozny sladké, potřebují co nejvíce listů, na které bude svítit slunce. Podivné se mi zdálo, že tažně vede svisle, a že je pak zastřihává na jedno očko - to pak není stříhání na tažně, ale na čípky. Do kolen jsem pak šel, když mluvila o roubovaném Bacu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.82 (?), 28.4.2008 20:38

Zyjan to napsal přesně, pokud někdo bude stříhat révu podle toho, jak radila v tomto pořadu paní  "zahradnice", slušné úrody se nedočká. Bred

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.45 (?), 29.4.2008 11:23

Tomu pořadu se vůbec nedivte. Nalévalo se tam víno z "baga" a po něm, jak je obecně známo, se slepne a blbne. Zjevně měli už dost upito.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 2.5.2008 9:48

To by bylo téma na dost rozsáhlou polemiku. Nejsem si jistý zda je víno z Baca opravdu škodlivé nebo se spíš někdo zasloužil o jeho mizernou pověst. V USA se pěstuje na rozsáhlých plochách a vyrábí z něj chuťově dost dobré víno (možná je to i odlišným podnebím).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 2.5.2008 13:32

No jestli se z baga blbne nebo slepne nevím, já zas slyšela, že špatě působí na srdce.Víno z badžena jak se mu tady říká jsem ochutnala jednou a vůbec to nebylo špatné (vypěstované na JM)Zám pána který prohlašuje, že jiné víno nikdy nepil, nezblbl,neoslepl a ani na srdce si nestěžuje(72).Tak kdo ví jak to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 2.5.2008 14:52

Blbne se po každém alkoholu. Čím je kvalitnější, tím se blbne méně. Nejspí záleží na přítomnosti jiných alkholů, aldehydů, alkoholových cukrů a jiných balastů, které vznikají při zpracování, některé ale již při kvašení (např.  malé množství metanolu)  Víno z baca patří údajně k těm méně hodnotným, proč ale, nevím. Umírněné jeho pití (ale kolik to vlastně je??) člověku nejspíš neublíží. Jak se praví : "Alkohol v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství!" 
  Škoda jen, že večer je nám  , ráno potom 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika