Víno na balkón



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 182.227 (?) 
14.6.2019 7:25

Plodit bude ve volné půdě. V květináči jen na ukázku a spíše ani to ne. To byste musela dodávat vždy to, co réva momentálně potřebuje a to se dokázat někde na balkoně nedá.

Jestli chcete investovat hromadu peněz a čas, poptejte se tam, kde pěstují ve sklenících salátové okurky. Rostou v náprstku minerální vaty, ale jsou řízeně napájeny hnojivem, vodou. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 59.102 (?), 13.5.2010 20:52

Zkuste odrudu Alwood. Ma kerovity rust a kratka internodia.Velmi chutne modre vino. Snasi mrazy -30oC bez problemu a ve 450 mnm perfektne dozrava se vsemi chutemi a cukry. Existuje jedna francouska odruda do kvetinacu, ale nemuzu si vzpomet na jmeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.102 (?), 13.5.2010 21:00

Zapomel jsem dodat, ze Alwood je americka odruda a am odrudy jsou jiny geneticky typ a nesnasi vapno v pude.Nejlepe rostou v pH 6 - 6,5. PH 7,2 je uz zabiji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.65 (?), 5.6.2011 18:40

Dobrý den, chci se zeptat jak je to s postřikami na balkoně(celý zasklený JZ)?Manželka má růže a jiné květiny a neustále jsou napadány různými plísněmi a padlím na růžích.Nic jim nepomáhá.Bojím se, aby mi nějaká plíseň nenapadla vinnou révu.Nemam jí aspoň preventivně postříkat např.Sulikolem?Dík za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.218 (?), 6.6.2011 13:32
Dobrý deň! Ak pestujete na balkóne vinič vnímavý na hubové choroby, postrek pred kvetom a po odkvitnutí je odporúčaný. Najlepšie kombinovaný fungicíd s hĺbkovým a čiastočne systémovým účinkom. Postriekajte ním aj ruže. Sulikol je dobrý pri rašení viniča, aj z hľadiska akaricídneho účinku, ale múčnatku na ružiach Vám v tomto štádiu pravdepodobne nevyrieši. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.65 (?), 6.6.2011 20:02

Děkuji za odpověď, určitě to postříkám.Já se jenom bojím, aby ty choroby z těch kytek mě nenapadly vinou revu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 9.6.2011 9:56

Uživatelé VJK i Paľo Vám radí dobře - chce to velkou nádobu, propustnou zeminu, dobře zajištěný odtok a aktivně hnojit, na zimu kořenový bal v nádobě dobře chránit před silnými mrazy. Dost mě udivuje, proč přemýšlíte o výsadbě neoodolné odrůdy. Co se týká napadení vinné révy chorobami z kytek - to až na výjimky nehrozí - vinná réva má vesměs vlastní specifické choroby a škůdce, které ostatní rostliny a kytky nemívají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 210.159 (?), 16.9.2011 18:53

 Dobrý den, mohu se prosím zeptat: Co když se nám zlomila větvička? Vyklíčí rostlinka znova? Popřípadě jak jí mám seříznout aby vyklíčila? Předem děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 16.9.2011 22:10

Záleží KDE se větvička zlomila. Pokud se zlomila na místě mezi prvním očkem a kořeny, tak to už asi neobroste. Ale s vypěstováním nové sazeničky není žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika