Vinná réva - Ivančice, Brněnsko



host - 234.73 (?)
10.4.2021 21:41

Máme Izabelu a potom niečo podobné Izabele ale zelenej farby, no nikto to u nás doma nechce jesť. Labrusková príchuť nám neprekáža, no kvôli slizkej dužine a hrubej kožy každý rok všetko porozdávame a mi doma nezieme ani strapec.

Ktorá odroda má Labruskovú príchuť? Izabela alebo tá čo je podobná Izabele a je zelenej farby?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 150.33 (?), 5.4.2021 11:29, zobrazeno: 1396x

Dobrý den, ráda bych si dala na zahradu tři sazenice révy. Můžete mi poradit podle čeho je mám vybrat, co by tady asi tak rostlo?

Jsme na Brněnsku. Zahrada je směrem na jih.

Nějakou odrůdu, kterou obstará začátečník.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.33 (?), 5.4.2021 11:45

Ještě jsem nenapsala, že záhon je dlouhý 6 m.  Kolik se na něho vejde sazenic?

A je pravda, že práci neožírají žluté hrozny, protože je nevidí tak dobře jako červené?

Děkuji   Jája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.143 (?), 6.4.2021 16:51

Sazenic na 6 m řádek může být 5 ks.

Ptáci ožírají vše, modré hrozny jsou více napadány stěhovavými hejny, ale bílé a žluté spolehlivě najdou domácí škůdci.  Hladovějící špaček nebo kvíčala mají mnohokrát lepší zrak než my.

Poměrně odolné odrůdy jsou Vostrorg, Talisman, Alden, Aladin, Rošfór, Venus, Alexa, Světlana...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
retlaw - (21) - 156.131 (?), 6.4.2021 21:29

Já letos koupil Krystal a Iza Zaliwska. Zahradu mám severně od Brna. Podle toho, co jsem zde vysledoval, pro naše podmínky je třeba sázet rané odrůdy aby stihly dozrát a samozřejmě také aby byly odolné vůči jarním mrazíkům

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 7.4.2021 7:19

Myslím, že kolem Brna je možné vybírat mezi mnoha odrůdami. Bohužel neznám odrůdu odolnou jarním mrazíkům a naprostá většina odrůd vyžaduje chemické ošetření proti padlí révovému. Proti plísni révové jsou odrůdy relaticně odolné, například Galahad, Kvadro, Trojka, Kišmiš černý sultán atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.123 (?), 10.4.2021 13:16

A vedel by ste o nejakých odrodách ktoré je možné pestovať úplne bez chemickej ochrany, ale ktoré sú chuťovo na dobrej úrovni? Máme Izabelu a potom niečo podobné Izabele ale zelenej farby, no nikto to u nás doma nechce jesť. Labrusková príchuť nám neprekáža, no kvôli slizkej dužine a hrubej kožy každý rok všetko porozdávame a mi doma nezieme ani strapec. Ale treba uznať že za viac ako 10 rokov pestovamia to hrozno nevidelo žiaden postrek napriek tomu nikdy nemalo žiadnu chorobu.

Pred pár rokmi sme kúpili obľúbeného..."rezistentnėho" Nera, ktorý nám chuťovo veľmi vyhovuje, no koncom augusta sú listy často značne napadnuté chorobami(naopak od Izabely).

Skúsenoti z Nerom máme ešte málo, ale všimol som si že vďaka skorému dozrievaniu bola úroda vždy na 100%  zdravá naopak od listov. Ale napriek tomu drevo vyzrieva bez problémov.

Tak by ma zaujímalo či nepoznáte nejaké vysoko odolné odrody ktoré nemajú slizkú dužinu a hrubú kožu a najlepšie keby dozrievali v inom čase ako Nero.

Inak máme radi hrozno ktoré nieje úplne presladené a nejaká tá kyselinka je len plus, na bezsemennosť si vôbec nepotrpíme a akosi radšej máme modré odrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.143 (?), 10.4.2021 19:56

Slušnou odolnost a výbornou kvalitu má Alden.

Chuťově jsou to spíše jahody než typická „labrusca“.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.73 (?), 10.4.2021 21:41

Máme Izabelu a potom niečo podobné Izabele ale zelenej farby, no nikto to u nás doma nechce jesť. Labrusková príchuť nám neprekáža, no kvôli slizkej dužine a hrubej kožy každý rok všetko porozdávame a mi doma nezieme ani strapec.

Ktorá odroda má Labruskovú príchuť? Izabela alebo tá čo je podobná Izabele a je zelenej farby?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika