Uvazovani a ohybani revy



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?)
25.2.2017 22:19

Proč to tak někdo dělá nevím, já je ohýbám k drátu podle toho jestli se to dá udělat bez poškození tažně.

Zrovna dneska jsem několik hlav ohnul jed do půlky, protože kdybych je ohnul hned až ke drátu, tažeň by prasknul. Postupně je pak během několika dnů přitahuji až se dostane k drátu, pak uvážu.

Nevím, jestli to dělám dobře, ale loňi jsem to tak dělal a k poškození nedošlo a to jsem ohýbal tažně přes 1cm (Bianka).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 246.21 (?), 25.2.2017 20:21, zobrazeno: 4744x
Chci se zeptat, proc se pri strihani revy, tazne uvazuji a ohybaji pozdeji. Nejdrive ostrihat, nechat nekolik taznu a az pozdeji ohnout a uvazat nebo vlozit mezi draty. V cem je to lepsi, nez to udelat hned pri strihani. Dekuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 25.2.2017 22:19

Proč to tak někdo dělá nevím, já je ohýbám k drátu podle toho jestli se to dá udělat bez poškození tažně.

Zrovna dneska jsem několik hlav ohnul jed do půlky, protože kdybych je ohnul hned až ke drátu, tažeň by prasknul. Postupně je pak během několika dnů přitahuji až se dostane k drátu, pak uvážu.

Nevím, jestli to dělám dobře, ale loňi jsem to tak dělal a k poškození nedošlo a to jsem ohýbal tažně přes 1cm (Bianka).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 30.93 (?), 25.2.2017 22:49

Možno preto, že pri strihaní nie je na ohýbanie ťažňov vhodné počasie. Najlepšie sa ohýbajú keď je už trochu teplo a vlhko, napr. po daždi, vtedy nepraskajú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 26.2.2017 7:35

Nejdříve vše šmahem ořežu a ostříhám, pak teprve ohýbám a vyvazuji. Je to praktičtější, jde to pak oboje rychleji. S počítáním oček se nezdržuju, tažeň ustřihnu poněkud delší. Počet oček doladím až při vyvazování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.158 (?), 26.2.2017 8:01

podla toho kedy strihate revu.lepsie sa ohyba ked uz zacnu prudit štavy.okrem toho ak strihate tak mate v jednej ruke nožnice a ked chcete priviazat tak musite nožnice niekde odložit.a je to velmi neprakticke pri každom koreni odkladat nožnice.v oblastiach kde su prizemne mrazy v case rašenia tak ohybaju az ked pominie nebezpečenstvo.nechaju sa vyrašit horne, teda posledne pučiky a uviazu sa az neskor.dalsi dovod je šponovanie kordonoveho dratu.lepšie sa našponuje ked su letorasty este neuviazane.ja to robim naraz a uvazujem hlinikovym drotom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 2.3.2017 12:06
Nechci zakládat vlákno, laicky se zeptám tady, je to možná i k tématu. Chápu dobře, že když chci pěstovat révu na tažeň, tak z podzimní vysazené révy nechám nejsilnější výhon, který vyvážu ke svislému kolíku a ve výšce cca. 70cm ho ohnu do vodorovné pozice a vyvazuji k drátu? A ostatní výhony ustřihnu? A asi po dvou letech odstřihnu i tento tažeň a v místě ohybu začne vznikat do budoucna ona "hlava"? A de facto kmínek vznikne z onoho výhonu, který teď zjara nechám? Moc děkuji za Vaše odpovědi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 2.3.2017 14:32

Dobrý den, pokud se podíváte na tento odkaz, najdete tam několik fotek z viničky, kterou jsem zakládal loni v létě. Nechal jsem u každé sazenice jeden výhon, který jsem postupně vyvazoval ke kolíku. Do podzimu mnoho sazenic dorostlo ke dvěma metrům. A teď najaře jsem je citlivě naohýbal do podoby kmínku + tažně. Z fotek to je patrné.

Samozřejmě až jaro ukáže, jestli letošní mrazy v zimě nezchladí mé pěstitelské nadšení a nebudu zapěstovávat kmínky znovu (tj. zda vyraší vůbec pupeny na tažni).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika