Úplný amatérský začátek



Kawas - (12) - 180.190 (?)
24.2.2011 21:01

Dobrý večer, tak dnes jsem při -9 st. celsia provedl zimní střih, teda nic moc, pěkná zima... kmínky hodně vymrzlé ale zastřihoval jsem pěkně do zeleného, takže by na jaře neměl být problém. Ponechal jsem záložní kmínek střižený na dvě očka. A zároveň mám dotaz, kdy se vyslepují očka na budoucím kmeni? Také zároveň při zimním řezu?

před střihem
před střihem

Po střihu, založení pěstitelského tvaru
Po střihu, založení pěstitelského tvaru
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Kawas - (12) - 26.42 (?), 30.8.2010 12:48

přeji pěkný i když tady u nás na mladoboleslavsku uplakaný den.. to počasí mě pěkně ničí, ničí i révu, už mám na listech náznaky plísně

vezmu to popořadě: jak píše p. Wimpi a uhodl to, od jarního vyzazení révy důsledně vylamuji fazochy, aby se mi podpořil růst kmínku a zůstal hladký.

jak radí p. Ferby1 a P. Franta-amater, výhony jsem včera začal zakracovat asi na délku cca 220cm. Výš už to nenechám růst, od těch 170 cm nahoru nechám růst i zálistky a vše odstraním až při zimním řezu.

Fotky jsou ještě před zkrácením, ta detailní fotka č.2 a 3 je výhonu, krerý mi ulomil vítr. Pro p. hosta 169.182- ten plot asi hodně zkresluje, výhony opravdu byly už skoro třímetrové, zakrátil jsem až včera na uvedenou výšku. A na Váš dotaz jak jsem zvládl ochranu: někdy v půlce července mi Festival napadli roztoči (svilušky), postřik s OMITE 570 pomohl a v současné době slabší napadení plísní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kawas - (12) - 180.190 (?), 24.2.2011 21:01

Dobrý večer, tak dnes jsem při -9 st. celsia provedl zimní střih, teda nic moc, pěkná zima... kmínky hodně vymrzlé ale zastřihoval jsem pěkně do zeleného, takže by na jaře neměl být problém. Ponechal jsem záložní kmínek střižený na dvě očka. A zároveň mám dotaz, kdy se vyslepují očka na budoucím kmeni? Také zároveň při zimním řezu?

před střihem
před střihem

Po střihu, založení pěstitelského tvaru
Po střihu, založení pěstitelského tvaru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 24.2.2011 21:18
nebojite se namrznutí? pokud jsem dobře koukal mate docela mali čípek nad očkem ja bych ho dal vetší... to je muj nazor ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.2.2011 22:15
Myslím že zbytečně spěcháte, nemáte toho tolik aby jste to v pohodě neostříhal až se zlepší počasí, nemáte strach že vám to může přemrznout? Vím, láká to, alespoň s vyslepováním oček počkejte až se "ukáží".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.46 (?), 24.2.2011 22:45
Dobrý den, může mi tu někdo prosím objasnit způsob tohoto vedení (na fotkách výše)? Na jaře chci sázet 5 hlav a vytýčil jsem si na 6m. Protože na rýnsko - hessenské vedení se doporučuje rozestup 1,2m. Na fotkách ale vidím, že jsou rostliny daleko blíž k sobě, na druhou stranu liché jsou vedeny na spodním drátu a sudé na horním. Vypadá to opravdu zajímavě a chtěl bych k tomu více informací... je tento způsob doporučeníhodný? Na první pohled bych hádal, že to bude velmi husté. Díky předem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 24.2.2011 22:56

Zvláštní je, že na klasické drátěnce jste vyvázal tažně střídavě do dvou etáží. Má to nějaký důvod? Možná máte na tažni přílliš mnoho oček - je to blbě vidět, ale napočítal jsem jich asi 10?? Když se jedná o jednoletou rostlinu myslím, že by postačilo 4 - max. 6 oček na tažni. S tím vyslepováním oček na kmínku, jak radí Mirek - vyslepit až po narašení, kdy bude jisté, které pupeny jsou zdravé a pučí. Mohlo by se totiž stát, že si vyslepíte zdravá očka na kmínku ale ponechaná očka na tažních budou zmrzlá a nevyraší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.152 (?), 25.2.2011 10:15
Dobrý deň! Takisto súhlasím s Mirkom a Wimpim. Počkal by som, čo napáchajú marcové mrazy. S ohýbaním a čistením kmienkov máte čas. Zo začiatku to často hore vyzerá dobre, ale o 2 týždne sa často ukáže, že očko predsa len namrzlo, prestane rásť a vtedy Vam budú dobré spodné narašené očká. Ak ste sa rozhodol pre jednoramenný kordón v dvoch etážach, potom odporúčam na vodorovnom rameni nechať max.4 očká. Máte mladé sadenice a nadmerným zaťažením nedosiahnete očakávanú kvalitu hrozna. Navyše pre túto sortu sa odporúča stredné zaťaženie(myslí sa v čase dospelosti a plnej rodivosti). Očká na kmienkoch vyslepujte až v apríli, keď bude isté, že na vodorovných ramienkach je všetko v poriadku. Nezabúdnite kmienky vyviazať ke kolíku, aby rástli rovno a nekrútili sa. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika