Umístění řízkovanců



host - 208.90 (?)
2.4.2011 21:55

Já mám zajímavou zkušenost, za oknem doma v teple na světle, řízky slabě rostoucí. V práci v chladu a s minimem světla sice se zpožděním, ale řekl bych, že jsou lepší, silnější. Zkusím asi skleník, teploty hlásí i v noci příznivé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 208.90 (?), 1.4.2011 23:48, zobrazeno: 6868x

Zdravím Vás. Kdo poradí, kam je nejlépe přemístit řízkovance zasazené do substrátu, aby zesílili a nebyli vytáhlé. Za oknem to není to ideální místo co?Někdo dává do skleníku a jak jsem vyčetl i do polostínu.Co je optimálnější?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.52 (?), 2.4.2011 20:11

Řízkovance mám zatím doma. Nejlépe prospívají na JZ oknech. Ale když jsem jich měl hodně, tak jsem je měl po celém domě. Do skleníku je dám za několik týdnů. Trochu se obávám ještě mrazíků i když nejrannější réva ve skleníku už první lístky. Do polostínu je nedávám.

Luděk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.90 (?), 2.4.2011 21:55

Já mám zajímavou zkušenost, za oknem doma v teple na světle, řízky slabě rostoucí. V práci v chladu a s minimem světla sice se zpožděním, ale řekl bych, že jsou lepší, silnější. Zkusím asi skleník, teploty hlásí i v noci příznivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.61 (?), 2.4.2011 23:54

Teplota max. 20 stup. inak vybehnú a sú tenké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.1 (?), 5.4.2011 15:51

V souvislosti s řízkovanci mi prosím poraďte co dál. Po ořezu vinohradu mi kamarád daroval několik řízků. Konce jsem namočil do stimulátoru a pak zasadil do kbelíku s perlitem. Umistil jsem ho k oknu ve sklepě. V těchto dnech se vrchní očka probouzí k životu. Je vhodné po jarních mrazech se pokusit žízky z perlitu opatrně vytáhnout a přesadit do země nebo je nechat do příštího jara v perlitu a na zimu schovat do sklepa?  Dík za radu. Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 5.4.2011 20:19

To, že se očka probouzí, ještě neznamená, že už jsou řízky zakořeněné. Jakmile budou mít řízky slušné kořínky, zasaďte je buď přímo ven /pokud mezitím pomine nebezpečí mrazíků/ nebo do květináče. Z něj je pak můžete přesadit na stanoviště ještě letos, nebo až příští rok /podle kondice/. Jenom v perlitu vám neporostou, ledaže byste je pěstoval v živném roztoku, což není zas tak úplně triviální záležitost. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.183 (?), 5.4.2011 20:36

Já řízky révy vinné dávám hned po ostříhání v únoru do záhonu a dle potřeby první rok zalévám. Podle mých zkušeností řízek obroste novými výhony ale kořeny začne tvořit až později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 5.4.2011 20:45

Nejlepší je nechat řízky v perlitu jen do té doby, než zakoření. To záleží na teplotě, ale většinou řízky zakoření při pokojové teplotě do 5 týdnů. Kbelík je dobré dát do ještě větší nádoby s vodou, tím se perlit uvolní a řízky je možné bez poškození kořínků vytáhnout. Pokud ještě zakořeněné nejsou, dají se do perlitu znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.99 (?), 5.4.2011 21:49
V minulosti sa mi takisto najlepšie ujali rezky nastrihané na jar a zahrnuté zeminou. V polotieni zalievané "Sv.Petrom" do jesene parádne zakorenili. Kamarát vlani na jar zasadil doma rezky do kvetináča a zasypal lacnou zeminou z Hornbachu, tiež sa mu ujali. Neviem, či by sa takto ujal napr. Vostorg, ale za pokus to stojí. V tomto roku skúšam zakoreniť jednoočkové rezky zapíchnuté do 2 cm polystyrénu plávajúceho na temperovanej vode (28 st.Celzia). Teplota vonk. vzduchu je cca 16 st.Celzia. Prírodný spôsob sa zdá najjednoduchší a pokiaľ nie sú rezky zmrznuté, zväčša vonku spoľahlivo zakorenia. Kopček ľahkej zeminy nad rezkom ho chráni pred jarnými mrazíkmi. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.61 (?), 8.4.2011 23:51

Rezky dávam do 5 l pohára s trochou vody do okna v chladnejšej miestnosti - 18 st. Len čo začnú púšťať korienky, presadím ich do pet fľaše so zeminou a dám do teplejšej miestnosti za okno. Pôda sa vo fľaši prehreje a za mesiac je plná korienkov. A vinič rastie jedna radosť. V lete ho dám do pôdy a o rok už mám prvé hrozná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika