řez révy



host - 30.130 (?)
12.2.2011 23:42

Dobrý den, řez révy v březnu nebo dubnu je špatně, rány plačou, nejlépe je provádět řez asi v polovici února, když teplota se pohybuje kolem 2 až 5 stupňů.Nejsem odborník ale nějaké zkušenosti už mám a révě se u mě daří.Jsem na Plzni jihu v nad.výš.549 m.n.m


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host, 23.7.2003 11:54, zobrazeno: 54104x
Jak a kdy provádět řez vinné révy?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
miloc - (2), 17.10.2003 0:47
Řez révy je dvojí.Letní-červenec,srpen-tzv.osečkování,je to nutné,letorosty lépe vyzrají.
Zimní řez-zahrádkář si může dovolit až konec března zač.dubna před vyrašením.Lépe se pozná zdravé nevymrzlé dřevo.U hodně náchylných odrůd na zimní vymrznutí je možno opatrně stříhat až pučí očka,ale tak aby se nevylomila.Tím je vždy zajištěna sklizeň.Ponechal bych na keři maximálně 30 plodných oček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 30.130 (?), 12.2.2011 23:42

Dobrý den, řez révy v březnu nebo dubnu je špatně, rány plačou, nejlépe je provádět řez asi v polovici února, když teplota se pohybuje kolem 2 až 5 stupňů.Nejsem odborník ale nějaké zkušenosti už mám a révě se u mě daří.Jsem na Plzni jihu v nad.výš.549 m.n.m


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.204 (?), 31.3.2011 23:41

Dobrý den, můžete mi sdělit jakou máte odrůdu. Vypadá nádherně!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 13.1.2005 16:56
Podle mých zkušeností je řez révy v dubnu nevhodný. Výtok mízy révu oslabuje a stalo se mi, že jsem tímto mladší keře zničil. Daleko vhodnější je řez v únoru nebo březnu, když teplota stoupne nad bod mrazu. Znám pěstitele, kteří stříhají révu v období kolem vánoc (pokud jsou k tomu vhodné povětrnostní podmínky).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 28.3.2005 3:42
Nelze říct jednoznačně stříhejte tehdy nebo tehdy - na jihu bude rozhodně optimální doba pro řez dříve než na severu. Taky záleží na počasí, to se ale předem nedá určit, takže raději dříve než pozdě. Koncem ledna dochází zpravidla k mírnému oteplení, které trvá někdy do poloviny února. To je podle mých zkušeností optimální doba pro řez jedno až dvouletých letorostů. Starší dřevo řežeme i dříve. Pokud řez přemrzne, je to výhodné, protože nedochází k pozdějšímu ronění mízy, nebo je jen minimální. Co dělat pokud míza přeci jen vytéká jsem napsal pod nadpis "Aby réva neplakala" - najdete to o kousek výš.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 1.4.2011 13:41

Podle mých zkušeností je zcela jedno, jestli řez přemrzne nebo ne. Slzení se v podstatě nedá zabránit, a jakmile jednou začne, už ho ničím nezastavíte. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 1.4.2011 14:20

Ačkoli ten příspěvek, na který jste pane VJK reagoval, pochází již z roku 2005, ze zvědavosti jsem si vyhledal tu rázračnou metodu pod nadpisem "Aby réva neplakala". Tady je, autor praví :

"Stává se někdy, že i při ranném řezu v únoru, zvláště když je teplejší březen, tlačí réva z rány mízu. To ji vysiluje a je to znát na úrodě a může to i vážně poškodit keř. Pokud jsme si vědomi že stříháme pozdě a je nebezpečí, že by mohla réva ztrácet mízu, je dobré IHNED po řezu zatřít řez voskem. Někdy ale ani to nemusí být účinné. Pak je tady rada stará snad sto let a velmi jednoduchá - na řez ze kterého prýští míza, napíchneme kousek loňského bramboru! Rána se uzavře během několika dnů. Jednoduché a účinné." 

A člověk má při pátku zase o něco lepší náladu .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.124 (?), 18.8.2011 22:54

brambora funguje spolehlive

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.14 (?), 13.9.2011 6:24

Prosím o radu.koupila jsem zahrádku v zah. osadě. Víno je na pergole a kmeny silné a asi 2m. nechci tu pergolu. Jsem seniorka a v budoucím čase nechci nikde lést.potřebuji to ořezat a nechat jen na na té straně. Jsou tam4druhy vína.Je dobré a tak se třeba obnový. Tak ten velký řez -kdy mám provést? Díky Jana, stastna.janicka@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika