Jakou odrůdu révy na Vysočinu?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 9.130 (?) 
10.3.2010 20:30, zobrazeno: 48911x

potřebuji poradit jaké odrůdy(asi4ks)  si koupit do 500mnm, budu je sázet k plotu výška 2metry.Místo je mezi barákama a od 10.00 svítí slunce celý den.Náké hodně odolné vůči chorobám a také by se nam líbilo a hlavně dětem náké bezsemenné.Díky moc za každou radu od zkušenějších.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 147.108 (?), 10.3.2010 21:12

Vysočina 530 m. U západní zdi Krystal - volná palmeta. Spolehlivě rodí a dozrává v září, nezmrzá. Zcela bez chemické ochrany. Je trochu choulostivý na mráz v prvních letech, pak bez problémů. Hrozny menší, bobule drobné, se semínky, spíše jako moštové.

Krystal
Krystal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 11.3.2010 8:36

Z bezsemenných a odolnějších snad Venus, Rusbol muskatnyj nebo Kišmiš záporožskij. Ideální by mohl být Somerset Seedless, ale ten letos asi neseženete.
Krystal je výborný, ale semena má a dost velká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.53 (?), 11.3.2010 22:15

Krystal je dobrý, ale slabě roste. Takže žádejte bujnou podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 14.3.2010 9:59

Na Vysočině bych se nebál pravokořenného Krystalu, ten roste dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 46.132 (?), 9.4.2010 10:44

Na vysočině roste Kristal jak blbý, protože má přebytek vody. Slabě může růst jen někde ve srážkovém stínu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (513) - 114.159 (?), 10.4.2010 15:47

Nevím kdo tady pořád opakuje, že je Krystal slabě rostoucí odrůda. Někdy se může stát, že si domů přinesete nějakým způsobem neduživého jedince, taky to může být špatnou přípravou zeminy, ale Krystal opravdu patří mezi ty bujnější až bujné odrůdy.

Jediný problém, který s ním mám je, že jeho poupata obzvlášť milují roztoči (asi svilušky) a v případě dlouhého období chladu v letních měsících mu upadávají listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.168 (?), 10.4.2010 19:08

S Krystalem mám zkušenosti, pěstuji ho již více než 25 let. U nás ve vinařské oblasti opravdu slabě roste, ačkoliv byl naštěpován na vícero podnožích.  Další výsabu mám u Prešova - bramborářská oblast - roste tam na zahrádkách jako pravokořenný lépe, ale nejde říci, že je bujný. Dobré je, že snáší tamější drsné zimy. Každý druhý rok je tam mráz pod - 22. U nás ho nestříkám, na Slovensku je to nutnost, jinak ho peronospora většinou udolá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (513) - 114.159 (?), 11.4.2010 11:31

...možná to bude právě tím roubováním...   Mám od něho dva keře - ten, který jsem pořídil jako Moravský muškát (...) mi roste u třešně a v její koruně měl i třímetrové šlahouny (když jsem jednu sezonu nestíhal ).

(Naštěstí tu zatím žádný problém s révokazem nemáme..)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.188 (?), 3.6.2010 17:08

Na fotke je vidieť chloróza listov, prospelo by mu trochu železa -ferrovit, Herba-Ferron a ďalšie. Lepšie vyzreje a odolává mrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika