Jakou odrůdu révy na Vysočinu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 215.11 (?) 
10.4.2010 12:06

Přečtěte si všechny 3 díly, jsou tam mimo jiné zkušenosti s jednotlivými odrůdami na Vysočině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 59.102 (?), 11.5.2010 17:01

Doporucuji kanadskou odrudu Vanessa, krasny hrozen, oranzove barvy, bezseminkova. potom US odrudu King of the north. Modra, seminkova, nejranejsi ze vsech mych odrud. Vynikajici chut. Z bilych odrud jeste Edelweiss a Cayuga white a z modrych Price, Venus[bezseminkova] a i Alwood a NY muscat [super vynikajici chut]. Z mostovych Marechal Foch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pablito47 - (31) - 148.36 (?), 11.5.2010 19:41
Myslite ze ich aj zozenie?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.102 (?), 18.5.2010 19:01

U mojich pribuznych urcite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.5.2010 19:35

Promiňte, pokud zde něco doporučujete k vysazení, něco obtížně dosažitelného, bylo by příjemné, abyste nějakým vhodným způsobem sdělil i kontakt na zdroj. Jinak nezbývá nic jiného, než bráti váš příspevěk jako pouhou výchlubu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 19.5.2010 8:27

Vanessa se dá sehnat v Polsku a časem bude i nás.
King of the North ale podle popisu na Iowa University nepatří k nejranějším, je u něj udávána druhá polovina září. Takže buď máte něco jiného nebo nevím. Navíc podle popisu je chuť u něj silně labrusková a velmi kyselá, takže pro mne vyloženě nebrat.
Price má chuť sice sladkou, ale opět silně labruskovou
Edelweiss má také silnou labruskovou příchuť při dozrání.
Cayuga White nepatří mezi nejodolnější odrůdy k mrazům.
Venus je osvědčená odrůda, dá se někde i u nás koupit.
NY muscat nedopadl nejlépe na debustacích v Bavorsku.
Alwood má opět velmi silnou labrukovou příchuť.
Marechal Foch je moštová odrůda do chladných oblastí, ale jsou už i lepší.

Takže když ten Váš výběr shrnu, sám bych doporučil jen Venus, Vanessu a Marechal Foch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.11 (?), 19.5.2010 15:47

Je to pro mě nepochopitelné, ale jsou lidé, kteří labruskovou příchuť snad dokonce vyhledávají. Příkladem je soused mého tchána, který si jako náhradu údajně vymrzlého Krystalu vysadil Isabellu (nechápu, že to ještě někdo vůbec množí).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 19.5.2010 19:24

Isabellu v tekutém stavu dnes dokonce koupíte jako dovozní z Moldávie.Tam jsou na vína tohoto druhu zaměřeni.V polosladkém vydání docela některým dámám chutná.Jde o zapomenutou ale specifickou příchuť nenáročného hybridu. Jeden keř jsem si uchoval na památku, na stole není k zahození.Zralá dost sprchává.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.6 (?), 28.7.2010 22:23
Je pravda, že Isabella je taková jak píšeš, ale moje dětičky ji mají rádi, tak co mám dělat? Šlahouny už má 3m a nevymrzá potvora jedna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.102 (?), 24.5.2010 16:24

king of the north je moje uplne nejranejsi odruda. Chut vyborna, pravda, slabe labruskova. Ony vsechny odrudy maji nejake labruskove geny, krome Marechal Foch. Ten ma geny Vitis Riparia.Americke odrudy kdyz nesnesou mraz -30 oC, tak se povazji citlive na mraz. Cayuga White bez problemu -35 oC, Venus -26 oC[u me ale neni moc urodna]. NY Muscat je tak super vynikajici chut, ze o ni pisi, ze jenom Muskat Ottonel ji muze konkurovat. Ale ten nemam, takze to nenuzu potvrdit, ani vyvratit. Moje sestra, kousek od Prostejova-350 mnm, sama rika, ze nikdy tak chutne vino nejedla. A to same rika kazdy kdo ho ochutnal. Proti labruskove prichuti broji nejvice francouzi a taliani.Vanessu a NY muscat si kazdopadne poridte a sam si je vyzkousejte. Neverte moc tomu co kdo pise.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika