Jakou odrůdu révy na Vysočinu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?) 
3.6.2010 19:23
a nebylo by foto nejake urody? radi se pokochame-kdyz uz je venku tak nechutne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 3.6.2010 19:29

Tvoje podmínky jsou asi dost jiné než moje, navíc na Hané je letos jaro nejchladnější nejmíň za posledních 15 let, proto pozdnější odrůdy raději ne. Ale každá odrůda se chová jinde jinak.  Slyšel jsem dobré ohlasy také na odrůdu Noiret, neznáš ji?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.126 (?), 9.6.2010 8:55

Noiret je odruda, kterou jsem jeste koupil co by novoslechteni pod cislem NY 73. NY 70 ma uz jmeno Corot Noir. Obe dve jsou vynikajici mostove odrudy, ale dost pozdni. Nevim, jestli Ti u Prostejova dozraji. Presto je zkus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.126 (?), 9.6.2010 9:06

Jeste jsem zapomel dodat, ze Noiret i Corot Noir jsou velmi odolne nemocem a tak nektere odrudy citlive na Guignardia Bidwellii vymenuju za tyto. A taky si porid GR-7. Velice spolehliva odruda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 9.6.2010 10:38

Konečně mi to sepnulo
NY 70.0809 = Corot noir
NY 73.0136.17 = Noiret.
Noiret mi doporučoval už jeden můj známý, bohužel se mi nepovedlo tuto odrůdu sehnat.  Oproti Marquette mají s Corot Noir sice možná nižší (ale pro nás naprosto dostatečnou odolnost k chorobám), ale podstatně větší bobule.  GR-7 je podle popisu velmi výnosná, určitě by chtěla vyzkoušet taky. Bohužel se mi nepodařilo odeslat odpověď, tel. 732 877 075.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.6 (?), 28.7.2010 22:13
Glenora je dobrá. Bez semen a odolná proti mrazu. má údajně vynikající chuť. Barva bobulí modrá. Mám také jednu hlavu a zrovna dnes 28.7.2010 dostala lehký postřik proti plísni. Četl jsem několik pochval na tuto odrůdu. Jak ji nafotím, pošlu. Zdar Karel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.102 (?), 6.8.2010 19:22

Karle, Glenora je urodnejsi a spolehlivejsi nez Venus, ikdyz Venus ma prece jenom lepsi chut. Obe dve jsou labrusky. Mel bys zkusit odrudu Alwood. Ma skoro stejnou chut jako Venus, Uzasne urodna, ale seminkova.Spolu s Glenorou bys mel dobre stolni vino [hrozny ]. Z bilych odrud se pokus sehnat odrudu Swenson white. vyborna chut a vhodna i na hrozno, i na vino. Temer zadna labruskova prichut.       Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 7.8.2010 9:17

Ahoj Marku, mail jsem četl, dám vědět.  Glenora letos u mne kvetla za špatného počasí, takže má nevyrovnanou velikost bobulí, Venus pro změnu na jaře omrzla. Letos jsou díky velmi deštivému počasí americké odrůdy silně napadeny plísní, našel jsem ojedinělé skvrny i na Marquette a Osceola Muscatu. Jupiter se celkem drží, Glenora, Somerset a Reliance jsou čisté, Venus, Saturn i Neptun jsou u známého silně napadené, u mne středně. Ale podotýkám, že proti plísni ani padlí jsem nestříkal do minulého týdne. Naopak na většině ruských odrůd jsem ještě nenašel skvnu plísně na listech.  Ale nočním a dnešním dešti se to rozjede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika