Jakou odrůdu révy na Vysočinu?



host - 44.75 (?)
17.2.2011 8:38

Ještě než se vám někdo ozve s kontaktem na zdroj, odkud by bylo možno tuto dorůdu získat, bych se chtěl zeptat, čím vás tato "americká exotika" kromě slušné mrazuodolnosti tak uchvátila?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 25.5.2010 7:27

Moje mailová adresa je pod nickem a bydlím 5 km od Prostějova.
Ještě musím poopravit můj příspěvek výše. V degustacích v Bavorsku nebyl N.Y. Muscat, ale bezsemenná odrůda vyšlechtěná pravděpodobně na Cornell Univesity a označená New York. N.Y. Muscat podle popisů má skutečně vynikající muškátovou chuť srovnatelnou s muškáty druhu V. vinifera, ale oproti nim o hodně odolnější.
Ještě se vrátím k labruscové příchuti, tam záleží vyloženě na člověku, buď mu chutná nebo ne, podle laické ankety zhruba třetina lidí ji nemá ráda, třetina ano a  poslední třetině nevadí ani ji nevyhledává. Patřím k prvně zmiňované třetině. Něco jiného je muškátová příchuť. Muškátové odrůdy vítězí na degustacích, ale málokdo dokáže takových hroznů sníst kilo, zatímco u odrůd s harmonickou chutí bez muškátu to není problém.
Nemáte náhodou zkušenost s Noiret, Marquette, případně s dalšími odrůdami E. Swensona, jako Praire Star atd.?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 191.158 (?), 25.5.2010 7:36
Labruscová příchuť - jaká to je? Dá se nějak písmem alespoň přibližně popsat? Je to podobné chuti (jak se u nás říká divoké révě) bagu? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 25.5.2010 9:57

Nejlepší je ochutnat labruskové víno.Je to Isabella z Moldávie a je k dostání např. v supermarketu Albert, nebo v Modřicích ve velkoskladu vín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 215.11 (?), 25.5.2010 11:55

Alespoň přibližný popis - hnusná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 191.158 (?), 25.5.2010 12:13
Upřimný názor ;o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 26.5.2010 16:35

Já hrozny s Labrusco příchutí miluji. Víno z těchto odrůd se pít nedá, to uznávám, ale na stole je lepší snad jedině O. Irsay.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.102 (?), 26.5.2010 16:04

Bago ma geny Vitis Riparia. Jestli mate moznost sehnat odrudu GR-7 [ mam dojem, ze ji dali uz jmeno Rubiana ], tak mate Bago mnohem lepsi kvality a taky odolnejsi. Byla vyslechtena z odrudy Bago na lepsi kvalitu a odolnost v Geneva New York. Jak jsem jiz psal vyse, Venus, Alwood a Price jsou typicke Labruska. Catawba je hybrid Labruska a Riparia. Taky labruska prichut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.102 (?), 26.5.2010 15:52

Mam odrudu Swenson Red. Je to vynikajici odruda, cervena, krasny hrozen, vynikajici chut.Mam jeste Swenson White, ale teprve letos ukazuje hrozny. Mel jsem jeste odrudu ST Croix, ale tu uz nemam. Je to ta odruda co dozrava i v Cesku v nadmorske vysce 650 mnm. Pochopitelne az uplne na konci cezony, az zloutne listi. Tam take dozrava Fredonia a Edelweiss. Edelweiss tam ale je neutralni. Je jen sladky, ale zadnou labruskovou prichut. A jak jsem se docetl, tak Edelweiss pestuji volne v jiznim Norsku. Mel jsem odrudu Kay Gray, vyslechtenou v Minnesota, ale musel jsem ji zrusit, protoze v mojich hicovych podminkach nestala za nic. V Olomouci je vynikajici.Vyslechtena pro mrazy, pry snasi mrazy -40 oC. Nedoporucuji odrudu Ivan. Velice urodna, ale chutove nestoji za nic. A to jak u me, tak i ve Pteni u Prostejova. Odruda Venus je 100% labruskova chut. Komu tahle odruda nechutna, pak verim, ze mu labruska nechutna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 190.204 (?), 16.2.2011 21:48

Ahoj, Shanim odrudu Kay Gray - potrebuji to do mrazove kotliny - stacil by mi i jeden letorost a ja bych si to uz nastepoval. Nevite nekdo kdo tuto odrudu ma? Dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.75 (?), 17.2.2011 8:38

Ještě než se vám někdo ozve s kontaktem na zdroj, odkud by bylo možno tuto dorůdu získat, bych se chtěl zeptat, čím vás tato "americká exotika" kromě slušné mrazuodolnosti tak uchvátila?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika