Réva Luna a Elma



host - 117.3 (?)
17.10.2013 12:23

Díky za radu. Mám ještě prosbu, může mi někdo doporučit solidního dodavatele těchto odrůd. Pan Jonáš tyto odrůdy nenabízí a u p.Bredika jsem je také nenalezla. V supermarketech bych nerada nakupovala.Díky Dáda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 117.3 (?), 16.10.2013 16:09, zobrazeno: 8989x

Dobrý den,

byly mi doporučeny do skleníku bezsemenné odrůdy Elma a Lena ale nemohu nalézt charakteristiku těchto odrůd.Máte někdo zkušenosti a poradíte? Díky Dáda

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 16.10.2013 16:27

Elma a Luna jsou slovenské bezsemenné odrůdy, ale jsou citlivé na houbové choroby, tudíž vyžadují chemickou ochranu. Ve skleníku nebude asi problém s plísní révovou, spíš s padlím nebo šedou plísní. Na Lunu jsem neslyšel moc chvály, někdy má v bobulích i semena. Elma je kvalitní bezsemenná odrůda, ale pro její požadavky na teplo bych ji pěstoval asi jen ve skleníku nebo u zdi. Velikost bobulí i zbytků semen je možné vidět tady

atlas bezsemenných odrůd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 10.92 (?), 16.10.2013 18:22

Pokiaľ by sa p.Dáda nechcela vzdať myšlienky pestovať chuťovo kvalitnú Elmu, potom odporúčam kúpiť sadenice o niečo odolnejších krížencov Elmy a skvelého Talismana: skoro dozrievajúci Sprint, alebo neskorší Talem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.3 (?), 17.10.2013 12:23

Díky za radu. Mám ještě prosbu, může mi někdo doporučit solidního dodavatele těchto odrůd. Pan Jonáš tyto odrůdy nenabízí a u p.Bredika jsem je také nenalezla. V supermarketech bych nerada nakupovala.Díky Dáda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.194 (?), 29.11.2013 17:02

Dobrý večer paní Dádo,

pěstuji již někulik let v Boskovicích(390 mnm) Elmu ve skleníku i venku cca 2 m od zdi a výsledky jsou velmi dobré. Plodí velmi pravidelně a dozrává jak ve skleníku, tak venku. Je skutečně bezsemenná. Lunu mám venku, dozrává, pěkné ovoce, ovšem má semeno v bobulích.

Zdeněk Křehula, zdene@krehula.net, Boskovice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika