Réva a plíseň?



host - 113.229 (?)
6.9.2023 9:40

Nezakracoval bych výhony, jinak se dá souhlasit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 5.9.2023 22:18
Na růže Discus pořád ještě funguje i kurativně, ale je možné, že ve vinohradnických oblastech rezistence vznikla, to nemohu potvrdit a ani vyvrátit, je to jako s postřiky na mandelinku, někde účinkují jinde ne. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 5.9.2023 21:44

Z přednášky na YouTube, odkaz jsem sem tuším dával, vím, že Arkadia už tu odolnost nemá. Padlí vám přezimuje a příští rok ho máte hned před květem a můžete se jít klouzat bez chemické ochrany. Pokud nepěstujete třeba Ajvaz bez chemické ochrany, kde se mi některé roky vyskytuje pouze na listech až v tuto dobu, ale na hrozny zatím nikdy nepřeskočilo. Předpokládám, že nemáte doma masku proti plynům, ale pokud se nebojíte a stříknete to šikovně a nemáte to hned vedle míst která obýváte, můžete zkusit Karathane New. Všechno špatné otrhat a ostříhat, stříknout nyní a pak znovu na jaře. Biegler

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 66.55 (?), 5.9.2023 22:08

Arkadia neměla odolnost k padlí nikdy a odolnost k plísni révové má jen průměrnou. Obávám se, že Aivaz na tom o moc lépe nebude. Vždy záleží na stanovišti a na ročníku.
U mne se za dvacet let, co révu pěstuji, padlí před květem ve škodlivé míře nevyskytlo, proto ošetřuji vždy až po odkvětu, ale chápu, že v některých polohách a ročnících může být padlí problémem i tak brzy.
Nedoporučil bych otrhat napadené listy, v současné době jsou napadené skoro všechny mladé listy v neošetřované výsadbě. Réva listy potřebuje pro vyzrání, ošetření bych v případě, že na keřích není úroda, doporučil.
Mám několik keřů, které se dají hodnotit jako rezistentní, letos a loni jsou bez jediného postřiku a jsou naprosto zdravé. Ale jsou to zatím jen polotovary, bude potřeba je ještě pořádně vyzkoušet, případně s něčím kvalitním zkřížit.
bred_ik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 5.9.2023 22:23
Aivaz je držák a dají se z něj dělat i velmi pozdní sběry hrozny velmi odolné pěstuju určitě 15 let. Pro vyzrání tažně pro příští rok by mělo stačit 8 zdravých listů, letošní úrodu bych oželel a díval se na příští rok, ty propraskané bobule už jsou stejně k ničemu. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.229 (?), 6.9.2023 9:49

Je zajímavé, že jinde Ajvaz tak kladně nehodnotí, několik příspěvků na ukrajinském fóru bylo, že vyřadili kvůli nízké odolnosti k houbovým chorobám. 
Odolnost u něj je u něj málo pravděpodobná, protože ani rodiče Moldova a Kardinál nejsou super odolní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.20 (?), 6.9.2023 9:05

Děkuji všem za odpovědi. Zkusil jsem se v tom nějak zorientovat a mrknul i po webu na postřikový plán. Postupoval bych takto:

1. Letošní úroda je pryč, takže ostříhám všechny hrozny a zkrátím výhony na řekněme 5-6 listů. pak vše nastříkám Kumulus. 

2. Révu nechám být do října/listopadu, pak oloupu na kmíncích odstávající kůru a spláchnu to ještě jednou Kumulusem před zimou na očištěných kmíncích.

3. Únor příští rok sestřihnu výhony a tažně.

4. Jak réva začne rašit 3-5 listů - znova Kumulus

5. 9 listů znova Kumulus

6. Následně cca. 1x měsíčně Danyli nebo Topas až do sklizně

Udělali byste prosím něco jinak? Snad to zafunguje.

Děkuji, michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 113.229 (?), 6.9.2023 9:40

Nezakracoval bych výhony, jinak se dá souhlasit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 6.9.2023 10:06
Odstraněním všech zálistků a zakrácením podpoříte vyzrávání dřeva a ušetříte za postřik. Dva roky sleduju jednu větší vinici u nás v okolí a také jsem se ze začátku divil jak to řežou. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 6.9.2023 10:02
Záleží na vás jaký přípravek zvolíte a taky záleží na tom kolik toho máte, ale jen na tom Kumulusu při větší výsadbě prostříkáte jmění za ceny které já znám u nás. Co se týká odolnosti různých odrůd každý má jiné podmínky a zamoření houbovými chorobami a možná i jejich různými kmeny. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 127.19 (?), 6.9.2023 10:21

Celkem asi 12 hlav, tažených většinově pod pergolou.

Děkuji, m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika