"puchýřky" na révě



Aslema - (7) - 6.215 (?) 
9.5.2008 10:14, zobrazeno: 8904x

Prosím o radu: právě jsem zjistila, že se mi na listech vinné révy objevily nějaké puchýřky, foto přikládám.Žádného škůdce jsem ani při detailním průzkumu neobjevila. Takto napadeny jsou pouze dvě rostliny ze čtyř. Poraďte mi prosím, o co se jedná a jak se toho zbavit??? Děkuji!

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 204.34 (?), 9.5.2008 12:56

Podle mého názoru to bude způsobeno roztoči - pouhým okem neviditelní - buď to jsou hálčivci anebo vlnovníci (erinóza nebo akarinóza). Zkuste si to zadat do vyhledávače a jistě se dozvíte více - anebo je třeba vyloučíte. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 120.80 (?), 9.5.2008 13:04

Je to vlnovík révový - Colomerus vitis. Údajně není tak škodlivý jako hálčivec, ale radši se ho zbavte. Pokud je ho sem tam trochu, otrhejte napadené listy a spalte je. Pouhým okem ho neuvidíte, ale pokud máte zájem se pokochat, přikládám obrázek.

Colomerus vitis
Colomerus vitis
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.215 (?), 9.5.2008 13:44

Mockrát děkuji za ryché odpovědi - zdá se, že je to opravdu vlnovník. Detailní obrázek mě jen utvrdil - vyrážím do boje!!! Zatím zkusím odstranit napadené listy - dočetla jsem se, že postřik se provádí před vyrašením listů, takže už je pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 120.80 (?), 9.5.2008 14:01

Na Omitu píšou po vyrašení, ale musíte počítat s tím, že Vám zčernají napadené listy - další už budou v pořádku. Jinak se doporučuje např. Magus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.215 (?), 9.5.2008 14:39

Děkuju za další odpověď, jdu zkusit najít a nastudovat jmenované přípravky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika